Megvan a Fehérvár AV19 első győzelme

Az utolsó 8 percben 4 gólt lőtt Benoit Laporte csapata. Az Erste ligásoknak ezúttal nem jutott pont.

Teljes fordulót rendeztek vasárnap a Visegrád Kupában. A napot az UTE nyitotta. A lila-fehérek dicséretesen helyt álltak az Érsekújvár otthonában. A 42. percig 0-0 állt a táblán, akkor Martin Chovan szerzett gólt a hazaiaknak, mint később kiderült, ezzel nyert a HC Nové Zámky 1-0-ra. Az UTE így állt fel a meccsen: Sila (Ágoston) ? Varga A., Nagy R., Kiss D. Huba, Hegyi, Dósa ? Becze, Sikorcin, Sági, Nemes, Turbucz, Roczanov, Pichler, Schmál, Benk, Cseter, Pápa, Szalma.

A veretlen csapatok mérkőzését a HK Nitra nyerte. Nyitrára nem nyerni járnak a magyar csapatok. A MAC-ot 5-1-gyel küldték haza, aztán Fehérváron nyert büntetőkkel a felvidéki csapat, majd most 6-1-re verték a magyar bajnokot, az eddig a Popradot és az Érsekújvárt is legyőző DVTK Jegesmedvéket. A 48. percben már 5-0 állt a táblán ? Timotej Sille, Sille Tamás fia szerezte a negyedik találatot ?, amikor Miskolczi Márk találatával szépített a miskolci együttes, a vége 6-1 lett. A DVTK sorai: Kiss (Adorján) ? Rusk, Leppanen, Magosi, Galanisz, Miskolczi ? Láda B., Rantanen, Pavuk, Vas J., Lukacevic ? Vojtkó, Gőz, Sakaris, Kulmala, Ritó ? Bernáth, Karda, Köllő, Albert, Tóth G.

A MAC Budapest eddig 0 ponttal állt, és sokáig úgy nézett ki, hogy a negyedik Visegrád Kupa-meccsén pontot tud szerezni. A 46. percben még 3-1-re vezettek, de borzasztó védelmi hibák miatt végül a HK Poprad elvitte a pontokat, 4-3-ra nyert. Jó indult a meccs, gyorsan 2-0 állt a táblán. Nagy Krisztián szép találatához Macaulay és Klempa asszisztált a 10. percben, Nagy Gergő pedig szintén előnyből volt eredményes a 14.-ben, neki Somogyi és Kovács B. készített elő. Bár a poprádiak az első húsz percben szépítettek, úgy tűnt, a középső harmadban eldöntheti a meccset a MAC. Jarmo Jokila talált be Macaulay passzából a 32. percben, majd a 35. percben egy Terbócs, Jokila, Nagy K. akció végén bent volt a negyedik is, de a játékvezető videóbírózást követően érvénytelenítette. 3-1-ről indult a záró húsz perc, és ebben már csak a vendégek szereztek gólt. A 46. percben kettős, a 48.-ban szimpla előnyből, majd az 56. percben jött a győztes találat. Ezzel lett 3-4 a végeredmény. A MAC Budapest sorai: Bálizs (Farkas R.) ? Macaulay, Garát, Klempa, Nagy G., Somogyi ? Pozsgai, Mestyán, B. Orban, Dansereau, Brown ? Vokla, Cunningham, Terbócs, Nagy K., Jokila ? Kovács B., Tóth G., Tóth R.

A Fehérvár AV19 már a 4. percben vezetett az MsHK Zilina ellen a Raktár utcában. A vendégek a 12. percben egyenlítettek. A középső játékrész nem hozott gólt, majd az 50. percben a zsolnaiak jutottak előnyhöz. A magyar EBEL-csapat nem hagyta magát, 2 percre rá egyenlített, az 54. percben pedig a vezetést is megszerezte. Az utolsó percben még két góllal növelte előnyét a Fehérvár, és végül 5-2-re nyert egy szoros meccset. Ezzel egy sima és két ráadásbeli vereséget követően a negyedik meccsét megnyerte a Volán. Gilbert duplázott, a további gólokat Latendresse, Luttinen és Vidmar szerezte. A Fehérvár AV19 összeállítása: Rajna (Kornakker) ? Jyrkkiö, Uotila, Vizi, Erdély, LoVecchio ? Stipsicz, Vidmar, Latendresse, Luttinen, Gilbert ? Szabó D., Harty, Szabó K., Music, Vincze ? Szirányi, Reisz, Kocsis, Sárpátki.