Győzelemmel kezdett az Érsekújvár

Bajnokveréssel indult a szlovák másodosztály küzdelme.

A Detva hazai jégen kapott ki a Senicától, a végeredmény 2-4. Jobban járt az ezüstérmes Spisská Nová Ves, aki hazai jégen nyert 5-2-re a Trnava ellen. A nagy terveket dédelgető Liptovsky Mikulás csak egy pontot szerzett Topolcsányban, a hazai csapat ugyanis büntetőkkel 5-4-re legyőzte Uramékat.

Nagyon durván elverte a Michalovce a Povázská Bystricát, a vége 13-0, pedig az utolsó harmadban gólt sem szereztek Sechnyék. Nem sikerült az újonc Humenne debütálása, nagyon sima, 8-0-s verést kapott Eperjesen.

A forduló rangadóján az Érsekújvár 625 néző előtt a tavalyi bronzérmes Bardejovot fogadta. A vendégek szereztek vezetést az 5. percben emberhátrányban, ezt a 2. harmad legelején Martin Frolík egyenlítette ki, majd a 27. percben Ondrej Stefánka fordított. A bártfaiak a 46. percben egyenlítettek. Döntés a hosszabbításban sem esett, a büntetők során az újváriak voltak ügyesebbek, Frolik nevéhez fűződik a győztes gól, ezzel lett 3-2.