Rájátszásba jutna a Ferencváros

   

Az első hat közé szeretne jutni az FTC, amely új edzővel vág neki a héten rajtoló szezonnak.

Greg Lindqvist vette át a szakmai munka irányítását, segítője az előző idényben vezetőedzőként dolgozó Szakács Ferenc lesz. A svéd tréner a hétfői idénynyitó sajtótájékoztatón kiemelte: “Az edzőmeccsek biztatóak voltak, megvan a remény arra, hogy a tavalyinál harcosabb csapat fusson ki a jégre”. Mickiewitz Tibor szakosztály-igazgató arról beszélt, hogy legfőbb céljuk egy olyan együttes kialakítása, amely egy majdan felépülő saját jégpályán meg tudja mutatni, milyen volt a régi Fradi-hoki.

“Ha meglesz a múltat idéző csapat, visszajön a közönség is” – mondta, ugyanakkor nem titkolta, hogy nemcsak a saját jégpálya, hanem az utánpótlás is hiányzik. Utóbbi helyzeten igyekeznek javítani azzal az együttműködési szerződéssel, amelyet a Pesterzsébeti Farkasokkal kötöttek, ahonnan MOL Liga-szintű játékosokat próbálnak beépíteni a csapatba. A keret fiatalodott, az átlegéletkor 22 év.

Kiss Gábor csapatkapitány elmondta, hogy az új edző érkezésével a morál is megváltozott az öltözőben, ennek eredményeként harcosabbak lettek, olyanok, amilyen az ő gyerekkorában volt a Ferencváros. Hozzátette: bízik benne, hogy az idegenlégiósok könnyen beilleszkednek a csapatba. ”Jó szereplést várok a csapattól, s ha bejutunk a rájátszásba, ott minden lehetséges” – jelentette ki.

Nyáron öt légiós érkezett: a finn Juhamatti Hietamaki – ő már korábban szerepelt az FTC-ben –, és két honfitársa, Joona Manninen és Niko Suoraniemi, valamint a lett Edgars Apelis és a svéd Jimmy Jensen. Rajtuk kívül Kovács Viktor László és Erdélyi Tamás Dunaújvárosból, Fekti Ádám és Ágoston Olivér Újpestről, Fliszár Zalán Miskolcról és Pál Zsombor a Progymtől. Többen távoztak is, például Kiss Ákos és Hegyi Ádám a nagy rivális Újpesthez, míg Revák Zoltán, Lencsés Tamás és Németh Péter Dunaújvárosban folytatja. A zöld-fehérek pénteken a címvédő DVTK Jegesmedvék otthonában játsszák az első mérkőzésüket.

Forrás: MTI

FTC mez 3

Ferencváros:

Maradt:
Budai Krisztián
Soós László
Mach Márton
Lévai Máté
Papp Csaba
Hardi Richárd
Dubek Vladimir
Géczi Gergely
Rafaj Attila
Galló Illés
Kiss Gábor
Farkas Lőrinc Simon

Érkezett:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)
Fekti Ádám (UTE)
Kovács Viktor László (DAB)
Fliszár Zalán (Miskolc)
Pál Zsombor (Progym, ROM-1)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Brassó)
Edgars Apelis (LAT) (HK Kurbads, LAT)
Joona Manninen (FIN) (SaPKo, FIN-2.)
Jimmy Jensen (SWE) (Briancon, FRA)
Niko Suoraniemi (FIN, SWE) (Fife Flyers, GBR)
Erdélyi Tamás (DAB)
Ágoston Olivér (UTE)

Távozott:
Kiss Ákos (UTE)
Hegyi Ádám (UTE)
Revák Zoltán (DAB)
Ales Cerny ?
Robert Marton (SVK, HC Presov, SVK-2.)
Miloslav Guren ?
Pál Zoltán (Dunarea Galati, ROM)
Lencsés Tamás (DAB)
Németh Péter (DAB)

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
szeptember 20., péntek
EBYSL 13:30 UTEOHC 0-2VÉGE
EBYSL 16:30 VASVIC 3-2VÉGE
EL 17:30 GYEHKB 2-1 HVÉGE
EL 17:30 SCCUTE 4-3 HVÉGE
EL 18:00 DABDEB 4-1VÉGE
EXL 18:00 MACDTV 4-2VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:00 NITMIS 3-2 BVÉGE
EBYSL 18:15 HCIAVS 2-3VÉGE
EBYSL 18:15 RBSMAC 1-4VÉGE
EL 18:30 TITFTC 0-5VÉGE
EL 18:40 VASBRA 4-3VÉGE
szeptember 21., szombat
EBYSL 11:15 RBSAVS 0-6VÉGE
EBYSL 11:15 VSVMAC 4-8VÉGE
U18Q 12:00 ETOFTC 4-8VÉGE
EBYSL 12:20 UTEVIC 7-1VÉGE
U18Q 12:40 AVSUTE 9-1VÉGE
U18Q 15:30 MACDHK 3-1VÉGE
EBEL 17:30 AVSDEC 3-2 HVÉGE
    • DIGI SPORT 3
EL 17:30 GYEUTE 5-3VÉGE
EL 17:30 SCCHKB 7-1VÉGE
U18Q 17:40 KMHMIS 4-7VÉGE
EBYSL 18:20 VASEAS 0-4VÉGE
EWSC 18:30 MACPLA 1-3VÉGE
U18Q 18:40 ÓHAPHC 0-15VÉGE
szeptember 22., vasárnap
EBYSL 09:15 HCIMAC 0-7VÉGE
EBYSL 09:15 VSVAVS 1-6VÉGE
EWSC 12:30 MACING 3-2VÉGE
EBYSL 12:50 UTEEAS 1-3VÉGE
U21 13:00 FTCETO 0-16VÉGE
EWSC 14:20 KMHPLA 4-1VÉGE
EBYSL 15:50 VASOHC 1-6VÉGE
EL 17:00 DABTIT 8-1VÉGE
U21Q 17:10 KMHPHC 3-6VÉGE
EBEL 17:30 AVSHCI 7-6 HVÉGE
    • DIGI SPORT 3
EXL 17:30 MISLMI 3-0VÉGE
EL 18:00 FTCBRA 4-1VÉGE
szeptember 23., hétfő
U21Q 14:10 PHCETO 4-7VÉGE
U18Q 15:40 DHKSZA 3-1VÉGE
EL 18:00 VASDEB 3-8VÉGE
    • m4sport.hu; M4 SPORT (22:35)
EL 18:30 TITBRA 4-5VÉGE
U21Q 18:30 MISDAB 5-0VÉGE
szeptember 24., kedd
EXL 17:30 BBYMIS 
EL 18:00 HKBFTC 
U18Q 18:30 MISSZA 
szeptember 25., szerda
U18Q 15:40 DHKETO 
KHL 17:30 JOKCSZ 
    • SPORT 2
U18Q 18:30 MISFTC 
U18Q 18:30 UTEKMH 
U18Q 18:40 VASMAC 
U21Q 19:00 DABMAC 
U21Q 19:10 AVSMIS 
U21Q 19:30 DHKVAS 
U21Q 20:00 KMHFTC 
szeptember 26., csütörtök
U18Q   PHCVAS 
U18Q 18:10 FTCDAB 
U18Q 18:15 ETOSZG 
U18Q 18:30 UTESZA 
U18Q 19:40 AVSÓHA 
Partnerünk