Rájátszásba jutna a Ferencváros

   

Az első hat közé szeretne jutni az FTC, amely új edzővel vág neki a héten rajtoló szezonnak.

Greg Lindqvist vette át a szakmai munka irányítását, segítője az előző idényben vezetőedzőként dolgozó Szakács Ferenc lesz. A svéd tréner a hétfői idénynyitó sajtótájékoztatón kiemelte: “Az edzőmeccsek biztatóak voltak, megvan a remény arra, hogy a tavalyinál harcosabb csapat fusson ki a jégre”. Mickiewitz Tibor szakosztály-igazgató arról beszélt, hogy legfőbb céljuk egy olyan együttes kialakítása, amely egy majdan felépülő saját jégpályán meg tudja mutatni, milyen volt a régi Fradi-hoki.

“Ha meglesz a múltat idéző csapat, visszajön a közönség is” – mondta, ugyanakkor nem titkolta, hogy nemcsak a saját jégpálya, hanem az utánpótlás is hiányzik. Utóbbi helyzeten igyekeznek javítani azzal az együttműködési szerződéssel, amelyet a Pesterzsébeti Farkasokkal kötöttek, ahonnan MOL Liga-szintű játékosokat próbálnak beépíteni a csapatba. A keret fiatalodott, az átlegéletkor 22 év.

Kiss Gábor csapatkapitány elmondta, hogy az új edző érkezésével a morál is megváltozott az öltözőben, ennek eredményeként harcosabbak lettek, olyanok, amilyen az ő gyerekkorában volt a Ferencváros. Hozzátette: bízik benne, hogy az idegenlégiósok könnyen beilleszkednek a csapatba. ”Jó szereplést várok a csapattól, s ha bejutunk a rájátszásba, ott minden lehetséges” – jelentette ki.

Nyáron öt légiós érkezett: a finn Juhamatti Hietamaki – ő már korábban szerepelt az FTC-ben –, és két honfitársa, Joona Manninen és Niko Suoraniemi, valamint a lett Edgars Apelis és a svéd Jimmy Jensen. Rajtuk kívül Kovács Viktor László és Erdélyi Tamás Dunaújvárosból, Fekti Ádám és Ágoston Olivér Újpestről, Fliszár Zalán Miskolcról és Pál Zsombor a Progymtől. Többen távoztak is, például Kiss Ákos és Hegyi Ádám a nagy rivális Újpesthez, míg Revák Zoltán, Lencsés Tamás és Németh Péter Dunaújvárosban folytatja. A zöld-fehérek pénteken a címvédő DVTK Jegesmedvék otthonában játsszák az első mérkőzésüket.

Forrás: MTI

FTC mez 3

Ferencváros:

Maradt:
Budai Krisztián
Soós László
Mach Márton
Lévai Máté
Papp Csaba
Hardi Richárd
Dubek Vladimir
Géczi Gergely
Rafaj Attila
Galló Illés
Kiss Gábor
Farkas Lőrinc Simon

Érkezett:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)
Fekti Ádám (UTE)
Kovács Viktor László (DAB)
Fliszár Zalán (Miskolc)
Pál Zsombor (Progym, ROM-1)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Brassó)
Edgars Apelis (LAT) (HK Kurbads, LAT)
Joona Manninen (FIN) (SaPKo, FIN-2.)
Jimmy Jensen (SWE) (Briancon, FRA)
Niko Suoraniemi (FIN, SWE) (Fife Flyers, GBR)
Erdélyi Tamás (DAB)
Ágoston Olivér (UTE)

Távozott:
Kiss Ákos (UTE)
Hegyi Ádám (UTE)
Revák Zoltán (DAB)
Ales Cerny ?
Robert Marton (SVK, HC Presov, SVK-2.)
Miloslav Guren ?
Pál Zoltán (Dunarea Galati, ROM)
Lencsés Tamás (DAB)
Németh Péter (DAB)

Cimkék: ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 20., péntek
U20 14:40 DHKAVS 6-5VÉGE
MOL 18:00 UTEBRA 6-2VÉGE
MOL 18:30 TITSCC 3-4 BVÉGE
EBJL 18:40 HKBMAC 0-6VÉGE
MOL 19:00 FTCGAL 9-0VÉGE
EBEL 19:15 G99AVS 5-2VÉGE
január 21., szombat
EBJL 12:40 HKBVIC 3-4VÉGE
EBYSL 14:30 RBSHKB 6-2VÉGE
EBJL 15:00 UTEEHL 4-1VÉGE
SVK3 15:30 HKBTRB 4-5 HVÉGE
EBJL 16:10 MACOHC 5-1VÉGE
EBYSL 17:00 DMJOLL 10-7VÉGE
EBYSL 17:10 VASMZA 7-2VÉGE
EBYSL 18:00 EHLMAC 2-4VÉGE
EBJL 18:30 MRBDMJ 0-4VÉGE
EBJL 18:55 VSVAVS 3-4 HVÉGE
MOL 19:00 MACGAL 15-2VÉGE
MOL 19:00 MISSCC 7-2VÉGE
január 22., vasárnap
EBYSL 12:00 RBSMAC 5-0VÉGE
MOL 12:30 FTCBRA 6-2VÉGE
EBJL 15:30 RBSETO 5-1VÉGE
EBYSL 15:40 VASTRK 0-1VÉGE
EBYSL 15:40 ZNOHKB 8-4VÉGE
EBYSL 17:30 SLLAVS 2-0VÉGE
MOL 18:00 BEOTIT 2-0VÉGE
MOL 18:00 MACUTE 4-0VÉGE
EBEL 18:15 AVSVSV 6-2VÉGE
    • M4 SPORT
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB INFO
MOL 18:00 DHKSCC INFO
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL INFO
január 24., kedd
KHL 14:00 AllStar
    • SPORT 1 (felv.)
U20 18:40 AVSKMH 
január 25., szerda
MK 18:30 MISDAB 
U20 18:40 KMHVAS 
MK 19:00 MACDHK 
U20 19:15 DHKMAC 
január 26., csütörtök
EBJL   UTEMAC 
U18   KMHMIS 
U18 14:30 PEFAVS 
KHL 17:30 JOKAVT 
    • SPORT 2
U18 17:40 VASETO 
EBYSL 18:10 AVSDMJ 
U18 19:30 DHKTVS 
január 27., péntek
U20 15:00 MACMIS 
MOL 18:00 SCCBEO 
EBEL 19:15 AVSOLL 
január 28., szombat
U18   ETOMAC 
U18   PEFDHK 
KHL 10:30 KUNMZA 
    • SPORT 2
EBYSL 12:15 DMJOHC 
EBYSL 13:40 AVSSLL 
U18 13:50 TVSMIS 
U18 14:40 AVSKMH 
MOL 17:00 GALBEO 
MK 17:30 döntő
U18 18:40 VASUTE 
EBYSL 19:40 VSVVAS 
január 29., vasárnap
EBYSL   DMJOHC 
EBYSL   HCIHKB 
EBYSL   MACZNO 
EBYSL   MZAVAS 
EBJL 13:10 AVSZAS 
EBEL 17:30 DECAVS 
január 30., hétfő
MOL 17:30 BRABEO 
MOL 18:00 DABFTC 
    • M4 SPORT
MOL 18:00 DHKUTE 
MOL 18:30 TITBRA 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk