Az Eisbaren Berlin az utolsó továbbjutó

 

A németek kikaptak Franciaországban, viszont a kétgólos győzelem nem volt elég a Gapnak.

A Champions Hockey League csoportkörének utolsó játéknapján egyetlen mérkőzés bírt téttel. A berlini 6-1-es Eisbaren-siker után a Gapnak legalább öt góllal kellett volna nyernie a németek ellen. A győzelem összejött a franciáknak, de csak 3-1-re, így a berliniek jutottak utolsóként a legjobb 32 közé.

A Litvínov egyetlen pontot vesztve nyerte a csoportját, miután az Espoo Bluest csak hosszabbításban gyűrte le 3-2-re. A címvédő Lulea 3-0-ra nyert a Lukko otthonában. Az EV Zug szerzett pont nélkül zárt, az utolsó meccsen a Tappara verte 3-1-re. A Red Bull München 6-1-es győzelmet aratott a Klagenfurt ellen, a Linz pedig megszerezte első győzelmét, az osztrákok 5-3-ra verték Düsseldorfot.

A rájátszás első körének sorsolását szeptember 8-án tartják Helsinkiben.

A CHL csoportbeosztása (kiemelve a rájátszásba került csapatok):

1-es csoport: Linköping (SWE), IFK Helsinki (FIN), SC Bern (SUI)
2-es csoport: Tappara Tampere (FIN), Djurgarden Stockholm (SWE), EV Zug (SUI)
3-as csoport: HV71 Jönköping (SWE), Red Bull Salzburg (AUT), SönderjyskE Vojens (DEN)
4-es csoport: Skelleftea AIK (SWE), Bílí Tygri Liberec (CZE), HK Nitra (SVK)
5-ös csoport: HC Davos (SUI), Farjestad Karlstad (SWE), CSOB Pojistovná Pardubice (CZE)
6-os csoport: Verva Litvínov (CZE), Blues Espoo (FIN), Grenoble (FRA)
7-es csoport: TPS Turku (FIN), Düsseldorfer EG (GER), Black Wings Linz (AUT)
8-as csoport: Red Bull München (GER), HC Kosice (SVK), Klagenfurter AC (AUT)
9-es csoport: Adler Mannheim (GER), Vítkovice Steel Ostrava (CZE), Nyeman Grodno (BLR)
10-es csoport: Karpat Oulu (FIN), Vienna Capitals (AUT), Krefeld Pinguine (GER)
11-es csoport: Lulea (SWE), Lukko Rauma (FIN), Fribourg-Gottéron (SUI)
12-es csoport: Stavanger Oilers (NOR), Ocelári Trinec (CZE), KalPa Kuopio (FIN)
13-as csoport: Storhamar Hamar (NOR), Sparta Praha (CZE), Genéve-Servette (SUI)
14-es csoport: Frölunda Göteborg (SWE), JYP Jyvaskyla (FIN), Sheffield Steelers (GBR)
15-ös csoport: Vaxjö Lakers (SWE), ERC Ingolstadt (GER), Braehead Glasgow (GBR)
16-os csoport: ZSC Lions (SUI), Eisbaren Berlin (GER), Gap Rapaces (FRA)

A rájátszás dátumai:

Legjobb 16 közé jutásért: 2015. szeptember 22. és október 6.
Nyolcaddöntők: 2015. november 3. és november 10.
Negyeddöntők: 2015. december 1. és december 8.
Elődöntők: 2016. január 12. és január 19.
Döntő: 2016. február 9.

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
május 18., csütörtök
VB 16:15 RUSCZE 3-0VÉGE
    • SPORT 1
VB 16:15 USAFIN 0-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 CANGER 2-1VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:15 SUISWE 1-3VÉGE
    • SPORT 1 (23:30)
május 20., szombat
INL 09:00 MSKPHC 5-3VÉGE
INL 10:00 PHCMAC 3-7VÉGE
INL 11:00 MACMSK 2-5VÉGE
INL 12:15 ETOSZE 12-1VÉGE
INL 13:05 SZEROK 0-17VÉGE
INL 13:40 ROKETO 1-3VÉGE
VB 15:15 CANRUS 4-2VÉGE
    • SPORT 2
VB 19:15 SWEFIN 4-1VÉGE
    • SPORT 2
május 21., vasárnap
VB 16:15 RUSFIN 5-3VÉGE
    • SPORT 2
VB 20:45 CANSWE 1-2 BVÉGE
    • C8 (SPORT 2 22:00)
május 24., szerda
NHL 02:05 OTTPIT 
    • SPÍLER TV
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk