Fehérvár?Graz 2-3

2-0-ra vezetett a Volán, de büntetőkkel a Graz nyerte az ifj. Ocskay Gábor-emléktornát.

Az emléktorna döntője a névadó emlékezetének megfelelő pörgős játékkal indult. A Fehérvár gyakorlatilag végig egykapuzta ezt a húsz percet. A Graz nem tudott lépést tartani a hazaiakkal. Betalálni csak a végén sikerült, egy emberelőnyös helyzetet Sikorcin Ladislav értékesített.

A második harmad első fele is a Voláné volt, és a 31. percben Sikorcin egy újabb nem klasszikus fórgóllal megduplázta az előnyt. 2-0 után a Graz fokozatosan kiegyenlítette az addig meglévő mezőnybeli magyar fölényt, és az öt hátrányuk után kapott első emberelőnyüket belőtték Hetényi Zoltán kapujába, Poulsen a 36. percben szépített.

AVSG99

A harmadik játékrészre 2-1-es Fehérvár-vezetéssel korcsolyáztak ki a csapatok. Egyik társaság sem volt elég éles, ekkor egy közepesen élvezetes matinémeccsre emlékeztettek a látottak. Sajnos többször belealudtunk a védekezésbe és amikor másodszor-harmadszor is elváltottuk magunkat, akkor már nem volt menekvés az egyenlítéstől, a kiugró De Simone a 48. percben 2-2-re módosította az eredményt. A jég minősége és az idény eleji forma miatt nem alakult ki színvonalas játék, nagyon sok technikai hiba csúszott be. Mindkét csapat igyekezett megszerezni a tornagyőzelemhez hiányzó gólt, de ez sem a maradék időben, sem a hétperces hosszabbításban nem jött össze.

Végül a büntetők döntöttek, a Graz ebben jobb volt, ők az első kettőt belőtték, mi kihagytuk, így az emléktorna ebben az évben Grazba került. A 99ers 3-2-re nyerte a döntőt.