A várakozásnak megfelelően kezdtek juniorcsapataink

A Fehérvár és a MAC nagy különbséggel nyert, a Debrecen-Miskolc kikapott.

A Debrecen és a Miskolc közös csapata nyitotta a szezont, odahaza fogadta az Innsbruckot. Bár Karda Milán góljával a magyar csapat vezetett, de erre három válasz érkezett. Szeszák Martin találatával felzárkózott a DMJ, erre azonban már négy osztrák gól érkezett, így 7-2-re nyert a tiroli együttes.

Másodikként a Fehérvár lépett jégre, Kóger István csapata a Villachot fogadta. Minden kezdet nehéz alapon a VSV a második harmad végéig megnehezítette a Volán dolgát. Szita Donát vezetőgóljára a Patriot Budapest MHL-csapatát is megjárt Gelfanov egyenlített, így az első harmad 1-1-gyel ért véget. Kétgólos előnyt csak a 36. percben sikerült kiharcolni, onnan azonban nem volt megállás, a vége 6-1 lett. A hat gólt hat magyar játékos lőtte, a továbbiakat sorrendben: Szász Norbert, Kocsis Ferenc, Mazzag Dániel, Antal Arnold és Szakácsi Ákos.

Este a MAC-on volt a sor, előzetesen úgy tűnt, nekik lesz nehezebb dolguk a mindig megújulni tudó Olimpija Ljubljanával. Azonban nem így lett. Egy tükörsima meccsen, végig dominálva nyert Fodor Szabolcs csapata. A MAC is 6-1-re nyert, de ez aligha a szlovénok legjobb U20-as csapata volt, hiszen három sorral és több mint egy sornyi rácsossal érkeztek. Tóth Richárd szerzett vezetést, Terbócs István duplázott, Jászai Dávid a kék vonalról talált be, a végén pedig Berendi Dominik és Bödök Bence növelte ötgólosra az előnyt.

Vasárnap már a Vasas is jégre lép, így U20-as csapatainkra négy mérkőzés vár az EBYSL-ben.