Sofronék 3-1-re győztek a Duisburg otthonában

 

A magyar csatár pontot nem szerzett, de a csapat honlapjának beszámolója szerint nagyon hasznosan játszott, volt több helyzete és kiállítást is kiharcolt.

Azok után, hogy a Krefeld csütörtökön a BL egyik topcsapatát, a finn bajnokságot az elmúlt két évben megnyerő Karpat Oulu csapatával mérkőzött, vasárnap egy sokkal könnyebb ellenfél, a harmadik ligában induló Duisburg várt Sofronékra. A szakvezetés kihasználta az alkalmat és három új játékost is tesztelt ez alkalomból, sérült vagy beteg kerettagok helyén. Sofron Istvánt mindez nem érintette, ő továbbra is az első sorban kapott helyet. A már említett meccsbeszámoló szerint a mérkőzés hőse egyértelműen a Duisburg kapusa, a 28 éves kora ellenére komoly DEL-es tapasztalatokkal és lengyel-német kettős állampolgársággal rendelkező Stefaniszin volt, aki valósággal megbabonázta a vendégek csatárait. Mindez azonban egy szoros meccshez nem, csak egy szoros eredményhez volt elég, a 44. percben már 3-0-ra vezetett a Krefeld, a vége 3-1 lett.

Időközben Fekete Dánielék felkészülési programja is összeállt, le is játszották első meccsüket a német harmadosztályú Sonthofen ellen hazai pályán. A csapatnak nem okozott gondot az ellenfél, az első harmad végén 3-0 állt az eredményjelzőn, majd már 5-0-ra is vezettek, a vége 8-2 lett. Fekete pontot nem szerzett.

Augusztus 24-én, hétfőn egyik légiósunk sem lép pályára, kedden azonban a Linköping a svéd másodosztályú Vasteras otthonába látogat, remélhetően újra Galló Vilmossal a soraiban, míg Hári Jánosék a Leksandshoz hasonlóan az Allsvenskanban induló Mora vendégei lesznek.

A magyar légiósok előszezonmeccsei:

Erdély Csanád (Sioux Falls Stampede, USHL)
szeptember 6.: Stampede?Brookings
szeptember 11.: Sioux City?Stampede
szeptember 12.: Des Moines?Stampede
szeptember 13.: Stampede?Salzburg Red Bull
szeptember 18.: Omaha?Stampede
szeptember 19.: Tri-City?Stampede

Fekete Dániel (VEU Feldkirch, INL)
augusztus 23.: Feldkirch?ERC Sonthofen (GER-3.) 8-2
augusztus 28.: Feldkirch?EHC Seewen (SUI-3.)
augusztus 30.: EC Peiting (GER-3.)?Feldkirch
szeptember 1.: Feldkirch?EC Peiting (GER-3.)
szeptember 5.: EHC Alge Elastic Lustenau?Feldkirch
szeptember 6.: Feldkirch?EHC Chur (SUI-3.)
szeptember 13.: Feldkirch?EHC Arosa (SUI-3.)

Galló Vilmos (Linköping, SWE)
augusztus 11.: Linköping?Skelleftea 6-0 (az első meccse a felnőttben, nem szerzett pontot)
augusztus 19.: Karlskrona?Linköping 1-4 (nem nevezték)
augusztus 23.: Linköping?Bern (SUI) (BL) 3-2 (b.u.) (első meccse a BL-ben, bár pályára nem lépett)
augusztus 25.: Vasteras (SWE-2.)?Linköping
augusztus 30.: Linköping?HIFK (FIN) (BL)
szeptember 3.: HIFK (FIN)?Linköping (BL)
szeptember 5.: Bern (SUI)?Linköping (BL)
szeptember 10.: Linköping?HV71

Gáspár Máté (Linz, AUT)
augusztus 14.: München (GER)?Linz 5-2 (nem nevezték)
augusztus 20.: TPS (FIN)?Linz (BL) 6-1 (nem nevezték)
augusztus 22.: Düsseldorf (GER)?Linz (BL) 6-3 (nem nevezték)
augusztus 27.: Linz?TPS (FIN) (BL)
augusztus 29.: Linz?Graz (nürnbergi torna)
augusztus 30: Nürnberg (GER)?Linz (nürnbergi torna)
szeptember 6.: Linz?Düsseldorf (GER) (BL)

Hári János (Leksand, SWE-2.)
augusztus 12.: Almtuna?Leksand 3-2 (b.u.)
augusztus 15.: Farjestad (SWE-1.)?Leksand 4-1
augusztus 16.: BIK Karlskoga?Leksand 0-1
augusztus 21.: Brynas (SWE-1.)?Leksand 4-1
augusztus 22.: Leksand?Brynas (SWE-1.) 5-2
augusztus 25.: Mora?Leksand
szeptember 1.: Örebro (SWE-1.)?Leksand
szeptember 5.: Vasteras?Leksand

Láday Tamás (Medicine Hat Tigers, WHL)
szeptember 4.: Lethbridge?Medicine Hat
szeptember 5.: Swift Current?Medicine Hat
szeptember 11.: Medicine Hat?Moose Jaw
szeptember 12.: Moose Jaw?Medicine Hat
szeptember 19.: Red Deer?Medicine Hat

Magosi Bálint (Briancon, FRA-1.)
augusztus 12.: Thurgau (SUI-2.)?Briancon 2-3 (b.u.)
augusztus 14.: Briancon?Gap (Tournoi des Alpes) 5-4 (b.u.)
augusztus 15.: Briancon?Grenoble (Tournoi des Alpes) 2-1 (b.u.)
augusztus 21.: Ambri-Piotta (SUI-1.)?Briancon 4-1
augusztus 28.: Chamonix?Briancon (Tournoi de Nice)
augusztus 29.: Nice?Briancon (Tournoi de Nice)
augusztus 30.: Briancon?Neuilly/Marne (Tournoi de Nice)
szeptember 2.: Red Ice (SUI-2.)?Briancon

Sebők Balázs (KalPa, FIN-1.)
augusztus 6.: KalPa?Karpat 2-1 b. (nem szerzett pontot)
augusztus 14.: KalPa?SaiPa 0-3
augusztus 15.: KalPa?Vaasa Sport 4-1
augusztus 22.: KalPa?Ocelári Trinec (CZE) (BL) 4-3 (b.u.)
augusztus 30.: KalPa?Stavanger Oilers (NOR) (BL)
szeptember 3.: Stavanger Oilers (NOR)?KalPa (BL)
szeptember 5.: Ocelári Trinec (CZE)?KalPa (BL)

Sofron István (Krefeld Pinguine, GER)
augusztus 14.: Iserlohn?Krefeld 5-0
augusztus 16.: Krefeld?Frankfurt (GER-2.) 8-1
augusztus 20.: Krefeld?Karpat (FIN) (BL) 0-2
augusztus 23.: Duisburg (GER-3.)?Krefeld 1-3
augusztus 27.: Karpat (FIN)?Krefeld (BL)
augusztus 29.: Vienna Capitals (AUT)?Krefeld (BL)
szeptember 3.: Krefeld?Vienna Capitals (AUT) (BL)
szeptember 5.: Köln?Krefeld

Vas János (Slavia Praha, CZE-2.)
augusztus 4.: Jilhava?Slavia 4-3 b. (nem játszott)
augusztus 6.: Slavia?Karlovy Vary (CZE-1.) 5-2 (nem játszott)
augusztus 11.: Slavia?Benátky 1-3 (nem szerzett pontot)
augusztus 13.: Karlovy Vary (CZE-1.)?Slavia 5-3
augusztus 18.: Slavia?Litomerice 3-4
augusztus 20.: Junoszty Minszk (BLR)?Slavia 1-8
augusztus 21.: Poprad (SVK)?Slavia 3-7
augusztus 22.: Graz (AUT)?Slavia 2-1
szeptember 1.: Sparta (CZE)?Slavia
szeptember 3.: Slavia?Ústí nad Labem

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 23., péntek
EL 17:30 BRABJA 0-1 HVÉGE
EL 18:00 UTEMIS 3-4 BVÉGE
ICEHL 19:15 G99AVS 1-9VÉGE
február 24., szombat
EL 17:30 GYEDEB 6-2VÉGE
EL 17:30 SCCDAB 8-1VÉGE
AL 18:15 FTCSPC 8-1VÉGE
AL 19:00 ETOWRM 5-1VÉGE
AL 20:30 ÓHALHL 3-10VÉGE
AL 21:00 IKOSZG 9-6VÉGE
február 25., vasárnap
EL 14:05 MISUTE 3-4VÉGE
    • M4 SPORT+
EL 17:30 BRAFHA 3-0VÉGE
EL 17:30 GYEDAB 6-1VÉGE
EL 17:30 SCCDEB 1-0VÉGE
február 27., kedd
EL 17:30 SCCGYE 3-4 HVÉGE
AL 20:30 DBFASP INFO
február 28., szerda
EL 18:30 FHAUTE 
EL 18:30 FTCDEB 
február 29., csütörtök
EL 18:00 UTEBJA 
március 1., péntek
EL 17:30 BRAMIS 
EL 17:30 SCCFTC 
EL 18:30 DEBDAB 
EL 18:30 FHABJA 
március 2., szombat
AL   DBFWRM 
EL 15:30 DABDEB 
EL 17:30 BRAUTE 
EL 17:30 GYEFTC 
AL 18:00 LHLASP 
AL 19:00 SZGÓHA 
AL 20:00 FTCETO 
AL 20:30 VASSPC 
március 3., vasárnap
EL 17:40 BJAFHA 
Partnerünk
Archívum