Vas János a 20. másodpercben gólt lőtt

Az extraligás Poprád nem jelentett gondot a Slaviának, a magyar csatár gólpasszt is adott. Háriék két nap alatt kétszer játszanak az SHL-es Brynasszal, az elsőt elbukták 4-1-re, akárcsak a Briancon az Ambri-Piotta elleni meccset.

Vas János hamar megadta az alaphangot Poprádon, ahol a Slavia vendégszerepelt a helyi extraligás csapat otthonában. Már a 20. másodpercben megzörgette az ellenfél hálóját, és bár a hazaiak a 8. percben kiegyenlítettek, még a harmad vége előtt visszavette a Slavia a vezetést. Innentől pedig végig kézben volt a meccs, a 47. percben Vas János már az 5-1-hez adott gólpasszt. A végén a Poprád is örülhetett néhány gólnak, így alakult ki a 7-3-as végeredmény.

Hári Jánosék az SHL-es Brynashez látogattak. Bár az első harmadban vezetést szereztek a hazaiak, sokáig jól tartotta magát egy osztállyal lejjebb szereplő ellenfelük. A második harmadot 0-0-s döntetlenre hozták, a kapura lövések száma sem mutatott az enyhénél durvább hazai fölényt ekkor (25-19). A problémák a harmadik harmadban jelentkeztek, ekkor teljesen kicsúszott a kontroll a Leksands kezéből. Ennek 3-1-es harmad lett a vége, így nyert a Brynas 4-1-re. Martin Karlsson, az egyetlen vendégtalálat szerzője a csapathonlapnak elmondta, hogy összességében elégedettek voltak a védekezéssel, sokat gyakorolták a hátrányos helyzeteket, ezeket az elemeket viszont is lehetett látni a pályán. Egyedül a semleges harmadban nem tudták hozni azt a játékot, amit előzetesen elterveztek, ennek lett a vége a háromgólos vereség. A csatár azonban bizakodó, az összeszokottság javulni fog, az egy ligával magasabban jegyzett ellenfelek ellen pedig értékes tapasztalatokra tehetnek szert. Hári és Vas János is csapata első sorában szerepelt.

ambri

Magosi Bálinték
szintén rangos ellenfelet iktattak a felkészülésbe, ugyanis a svájci élvonalban szereplő, legendás szurkolótáboráról híres Ambri-Piotta csapatához látogattak. A magyar csatár az első sorban kapott helyet, a csapatkapitány Tomas Larsson és egy másik svéd játékos, Sonny Karlsson mellett. A hazaiak erősen kezdtek, négy perc elteltével már 2-0-ra vezettek. A kapuban ezúttal nem az első számú portás Idoff, hanem a 17 éves francia tehetség, Julian Junca kezdett. A harmadik harmad elején már 3-0 volt az állás, a 28. percben a vendégek emberelőnyből voltak eredményesek, a 21 éves saját nevelés, Di Dio Balsamo révén. A végeredmény a 48. percben alakult ki, ekkor is a hazaiak találtak utat a hálóba, ezzel lett 4-1.

Szombaton is sok magyarért szoríthatunk. A BL-ben a Gáspár Mátét a bő keretében tudó Linz Düsseldorfba látogat, míg Sebők Balázsék a csütörtökön a norvég Stavanger otthonában 4-1-es vereséget szenvedő cseh Trinecet fogadják. Utóbbi mérkőzést a Sport Tv élőben közvetíti. Hári Jánosék vendégül látják a Bryanst, Vas Jánosék pedig a Poprád után a Grazcal játszanak a Tátra Kupán.

A magyar légiósok előszezonmeccsei:

Erdély Csanád (Sioux Falls Stampede, USHL)

Galló Vilmos (Linköping, SWE)
augusztus 11.: Linköping?Skelleftea 6-0 (az első meccse a felnőttben, nem szerzett pontot)
augusztus 19.: Karlskrona?Linköping 1-4
augusztus 23.: Linköping?Bern (SUI) (BL)
augusztus 25.: Vasteras (SWE-2.)?Linköping
augusztus 30.: Linköping?HIFK (FIN) (BL)
szeptember 3.: HIFK (FIN)?Linköping (BL)
szeptember 5.: Bern (SUI)?Linköping (BL)
szeptember 10.: Linköping?HV71