A Brassó és a Csíkszereda 8 légióssal játszhat

   

Az MJSZ elnöksége és a MOL Liga vezetősége megállapodott abban, hogy elősegíti a Brassó és a HSC Csíkszereda részvételét a MOL Liga 2015/16-os idényében.

“A magyar fél a Brassó és a Csíkszereda igényeinek figyelembe vételével elkészített egy alternatív menetrendet, hogy a két csapat helyt tudjon állni a román bajnokságban és a MOL Ligában is – áll az MJSZ keddi elnökségi üléséről szóló beszámolóban. – Ennek az alternatív menetrendnek sarokpontja, hogy a Brassó a pénteken, Dunaújvárosban tartott ülésen elmondta, képes lesz két csapat kiállítására, így kevesebb időpont-módosításra és engedményre lesz szüksége, mint a Csíkszeredának. Az alternatív menetrend alapvetően az eredeti sorsolással megegyező, néhány alkalommal az erdélyi csapatok kötelezettségeihez igazítva.”

Lássuk a két erdélyi csapat MOL Ligában tartása érdekében hozott MJSZ-kedvezményeket: 

“A Brassó és a Csíkszereda MOL Liga-mérkőzései során magasabb lenne a légiós korlát, 6 helyett 8 idegenlégióst játszathatnak.

A magyar fél engedélyezné, hogy a Brassó és a Csíkszereda egymás elleni mérkőzéseire a MOL Ligában is a román bajnokság szabályai vonatkozzanak, például más lesz a hosszabbítás lebonyolítása és nem védhet légiós kapus.

Ezen egymás elleni mérkőzések eredménye beszámítana a román bajnokságba és a MOL Ligába is, így csökkentve a mérkőzésszámot, következésképp a szervezési nehézségeket.”

Az MJSZ abban bízik, hogy ezek hatására a 2015/16-os szezonban 9 csapatos MOL Ligát rendezhet.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-2VÉGE
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 4-1VÉGE
EXL 19:00 MACPOP 3-2VÉGE
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO 4-2VÉGE
U18 18:30 VASUTE 6-3VÉGE
U18 18:40 DHKKMH 10-1VÉGE
U18 19:00 AVSFTC 14-1VÉGE
október 18., csütörtök
EXL 17:00 ZILMIS 4-1VÉGE
U18 18:20 OHAMIS 0-19VÉGE
U18 19:00 DABETO 5-6 HVÉGE
U18 19:10 MACPEF 3-0VÉGE
október 19., péntek
U18 14:00 UTEOKW 
KK 16:00 MACCRZ 
EL 17:30 BRAVAS 
EL 17:30 GYETIT 
EL 18:00 DABVC2 
EL 18:00 UTEHKB 
EL 19:30 DEBSCC 
KK 20:00 JESRIT 
október 20., szombat
U18 12:05 DHKOHA 
U18 12:40 ZEGAVS 
KK 16:00 MACJES 
EBEL 17:00 AVSHCB 
    • DIGI SPORT 3
KK 20:00 RITCRZ 
október 21., vasárnap
KK 14:00 CRZJES 
U20 14:30 MACVAS 
EL 16:00 BRATIT 
EXL 17:00 KOSMIS 
EBEL 17:30 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
EL 17:30 GYEVAS 
EL 17:50 VC2UTE 
KK 18:00 RITMAC 
EL 18:30 DEBFTC 
EL 18:40 HKBSCC 
Partnerünk