A Brassó és a Csíkszereda 8 légióssal játszhat

   

Az MJSZ elnöksége és a MOL Liga vezetősége megállapodott abban, hogy elősegíti a Brassó és a HSC Csíkszereda részvételét a MOL Liga 2015/16-os idényében.

“A magyar fél a Brassó és a Csíkszereda igényeinek figyelembe vételével elkészített egy alternatív menetrendet, hogy a két csapat helyt tudjon állni a román bajnokságban és a MOL Ligában is – áll az MJSZ keddi elnökségi üléséről szóló beszámolóban. – Ennek az alternatív menetrendnek sarokpontja, hogy a Brassó a pénteken, Dunaújvárosban tartott ülésen elmondta, képes lesz két csapat kiállítására, így kevesebb időpont-módosításra és engedményre lesz szüksége, mint a Csíkszeredának. Az alternatív menetrend alapvetően az eredeti sorsolással megegyező, néhány alkalommal az erdélyi csapatok kötelezettségeihez igazítva.”

Lássuk a két erdélyi csapat MOL Ligában tartása érdekében hozott MJSZ-kedvezményeket: 

“A Brassó és a Csíkszereda MOL Liga-mérkőzései során magasabb lenne a légiós korlát, 6 helyett 8 idegenlégióst játszathatnak.

A magyar fél engedélyezné, hogy a Brassó és a Csíkszereda egymás elleni mérkőzéseire a MOL Ligában is a román bajnokság szabályai vonatkozzanak, például más lesz a hosszabbítás lebonyolítása és nem védhet légiós kapus.

Ezen egymás elleni mérkőzések eredménye beszámítana a román bajnokságba és a MOL Ligába is, így csökkentve a mérkőzésszámot, következésképp a szervezési nehézségeket.”

Az MJSZ abban bízik, hogy ezek hatására a 2015/16-os szezonban 9 csapatos MOL Ligát rendezhet.

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
május 18., szerda
VB 15:20 FRAITA 2-1 HVÉGE
VB 15:20 NORAUT 5-3VÉGE
VB 19:20 FINSWE 2-3 BVÉGE
    • SPORT 2
VB 19:20 SUISVK 5-3VÉGE
május 19., csütörtök
VB 15:20 GBRUSA 0-3VÉGE
VB 17:00 GERDEN 1-0VÉGE
VB 19:20 CZELAT 5-1VÉGE
VB 20:30 CANKAZ 6-3VÉGE
május 20., péntek
VB 15:20 GBRFIN 0-6VÉGE
    • SPORT 1
VB 15:20 GERITA 9-4VÉGE
VB 19:20 KAZSVK 3-4VÉGE
VB 19:20 LATAUT 4-3 BVÉGE
május 21., szombat
VB 11:20 DENFRA 3-0VÉGE
VB 11:20 USASWE 3-2 HVÉGE
    • SPORT 1
VB 15:20 AUTFIN 0-3VÉGE
VB 15:20 CANSUI 3-6VÉGE
    • SPORT 1
VB 19:20 ITASVK 1-3VÉGE
VB 19:20 NORCZE 1-4VÉGE
május 22., vasárnap
VB 15:20 GBRLAT 
VB 15:20 KAZGER 
VB 19:20 SUIFRA 
VB 19:20 SWENOR 
    • SPORT 1
május 23., hétfő
VB 15:20 KAZITA 
VB 15:20 USACZE 
    • SPORT 2
VB 19:20 AUTGBR 
VB 19:20 CANDEN 
    • SPORT 2
Partnerünk
Archívum