Két nap alatt két BL-résztvevőt győzött le a Briancon

A francia bajnok Gap után a tavalyi alapszakasz győztesét, a Grenoble-ot is megverte Magosi Bálint és Szélig Viktor csapata, három felkészülési meccsen három büntetőkkel kiharcolt győzelem a mérlegük. Sebőkék nyertek, Háriék kikaptak.

Péntek után szombaton lépett pályára a Briancon az Alpok Torna keretében, sokkal könnyebb dolga ezúttal sem volt, hiszen a Gap után az a Grenoble volt az ellenfele, amely tavaly a bajnokság legnagyobb esélyesének számított. Szeptember 27. és november 29. között egy 11 meccses veretlenségi szériát produkáltak, elég hamar eldöntve a 26 meccses alapszakasz legfontosabb kérdését. Csakhogy annak a győzelmi szériának is a Szélig Viktort akkor még játékosként soraiban tudó Briancon vetett véget. Idénre alaposan megváltozott a helyzet, hiszen Edo Terglav vezetőedző átült a grenoble-iak kispadjára, míg a visszavonult Szélig Viktor általános igazgatóként nézett szembe egykori harcostársával és jó barátjával.

A szombati mérkőzésen a Grenoble szerezte meg a vezetést kettős előnyből a második harmadban, amit még ugyanebben a játékrészben sikerült egalizálni. Magosi Bálint pontot ugyan nem szerzett, de teljesítménye így is meggyőző volt, a sarokban végzett kemény munkájának köszönhetően sikerült korongot szerezni, amit aztán a két svéd csapattárs, Karlsson és Larsson váltott gólra, előbbi lőtt, utóbbi passzolt. A harmadik harmad taktikus játékot hozott, de gólt nem, majd jöttek a büntetők, ahol Karlsson megint eredményes volt, így a Briancon 2-1-re nyert. Magosiék mérlege a felkészülés során 3 meccsből 3 győzelem, mindhárom büntetőkkel. Magosi mellett vannak még figyelemre méltó teljesítmények a csapatban, a 25. évéhez közeledő svéd kapus, Sebastian Idoff is keményen megdolgozik a pénzéért, a három meccsen eddig összesen 12 büntetőt hárított.

Nyertek Sebők Balázsék is, megszerezve ezzel a saját rendezésű Savon Sanomat Torna harmadik helyét. Az ellenfél a szintén finn első osztályban szereplő Vaasan Sport csapata volt. A KalPa nem bízta a véletlenre a dolgot, az első 15 percben lőtt két előnyös és egy egyenlő létszám mellett szerzett gólt, amivel gyakorlatilag el is döntötte a mérkőzést. A második játékrész 0-0, a harmadik 1-1 lett, ezzel alakult ki a 4-1-es végeredmény. Sebők pontot nem szerzett, de meccs végi értékelésében Pekka Virta vezetőedző külön kiemelte, hogy magas energiaszinten játszott, amely nagyon fontos eleme volt a csapat győzelmének.

Hári Jánosék a Farjestad otthonába látogattak, ahol 4-1 arányú vereséget szenvedtek. A meccs hőse a hazaiak cseh csatára, Milan Gulas volt, aki két gólja mellett egy asszisztot is kiosztott. Az első gól a 18. percben született, majd a második harmad 24. másodpercében már 2-0 volt a hazaiak javára, amit a játékrész végén még eggyel megtoldottak. A harmadik 20 percet egálra hozták Háriék. Johan Rosén másodedző így értékelt a meccs végén: “Egyik csapat sem játszott valami szépen. Ők egy kicsit élesebbek voltak emberelőnyben és ez kritikus különbségnek bizonyult. Az első harmadot jól kezdtük, egy kicsit ugyan már akkor is fölénk nőttek játékban, de talán a 0-0 igazságosabb lett volna az első húsz perc után. De természetesen a három lövésünk nagyon kevés, ennél jóval többször kell próbálkoznunk. A középső játékrészben kevés volt a folyamatos játék a sok kiállításunk miatt és ezeket a helyzeteket ellenfelünk magabiztosan használta ki. Összességében azt gondolom, hogy azok a dolgok, amiket egy hete gyakorlunk, főleg a hátrányok kivédekezésével és általában a védelemmel kapcsolatban, elég jól működtek, nagyon képzett ellenfelünk volt, ezt is el kell ismerni.”

A meccs után Háriék haza sem utaztak, hiszen vasárnap már Karlskogában van jelenésük. Légiósaink közül még Sofron István lép pályára, a Krefeld Rich Chernomaz csapatát, a másodosztályú Frankfurtot fogadja.

A magyar légiósok előszezonmeccsei:

Erdély Csanád (Sioux Falls Stampede, USHL)

Galló Vilmos (Linköping, SWE)
augusztus 11.: Linköping?Skelleftea 6-0 (az első meccse a felnőttben, nem szerzett pontot)
augusztus 19.: Karlskrona?Linköping
augusztus 23.: Linköping?Bern (SUI) (BL)
augusztus 25.: Vasteras (SWE-2.)?Linköping
augusztus 30.: Linköping?HIFK (FIN) (BL)
szeptember 3.: HIFK (FIN)?Linköping (BL)
szeptember 5.: Bern (SUI)?Linköping (BL)
szeptember 10.: Linköping?HV71