Kazah bajnokot vert az Érsekújvár

 

Hétfőn este megkezdte a felkészülési mérkőzések sorozatát a MOL Liga-ezüstérem után a szlovák 1. Ligába kényszerült HC Nové Zámky.

A jelentősen kicserélődött keret kezdésnek combos ellenfelet választott, a kazah bajnok Jertisz Pavlodar érkezett vendégségbe. A kazahoknál hagyományosan rengeteg szlovák légiós játszik, köztük többen is az Érsekújvárt erősítették korábban.

A kazahok az első harmad végére 3-1-es vezetésre tettek szert, amelyet a második 20 perc 4-0-s attakjával fordítottak meg Lubomir Hurtaj legényei. A harmadik harmadban is az Újvár volt a jobb, ezt 2-1-re nyerte a tavaly ilyenkor még a MOL Ligára készülő csapat, a végeredmény tehát 7-5 az újváriaknak.

A győzelem értékét növeli, hogy a kazahok már két extraligás csapat ellen is játszottak. A Piestanyt legyőzték, a Nitrával pedig döntetlent játszottak, és nem szerepelt az újváriak soraiban a törzstagok közül például Chrenko, Weissmann, Sucharda és Ondrej Stefánka sem.  Folytatás Gyetván az 1. Liga legutóbbi bajnoka ellen.

Az összeállítások és a gólok:

Érsekújvár: Kristín (Sinkovic) – Král, Mamonovs, Hegyi, Siska, Balis, Kovár, Basic, Klobucník, Marek Dubec, Gula, Durco, Frolík, Koutnik, Podstavek, Caládi, Hrudík.

Pavlodar: Sanarov – Nazirov, Mazunyin, Rehák, Klemesov, Mikula, Zubkov, Zaharov, Ruckay, Tománek, Zubov, Voroncov, Jurík, Tesljuk, Ivasin, Jermolajev, Bondarenko, Petuskin, Aidas, Szevosztyjanov.

Gólok: 17. Basic (Mamonovs), 22. Mamonovs (Basic, Dubec), 30. Hegyi (Koutník), 34. Podstavek (Mamonovs, Durco), 34. Caládi (Durco), 46. Koutník (Hegyi), 60. Podstavek (Frolík), illetve 10. Ivasin (Zubkov, Mikula), 16. Jermolajev (Voroncov), 17. Ruckay (Jurík), 21. Voroncov (Rehák), 50. Jurík (Petuskin).

Az 1. Liga elmúlt éveit uraló HC 46 Bardejov ugyancsak nehéz ellenféllel kezdett, a lengyel bajnoki címre törő Cracovia Krakow ellen nyert büntetőkkel 3-2-re.

A MOL Liga csapatok és a Fehérvár EBEL-csapatának felkészülési meccsei

augusztus 10.
18:00 HC Nové Zámky–Jertisz Pavlodar (KAZ) (Érsekújvár) 7-5 (1-3, 4-0, 2-1)

augusztus 11.
18:00 HK Detva (SVK-2.)–HC Nové Zámky (Gyetva)

augusztus 12.
18:00 HC Nové Zámky–Bejbarisz Atirau (KAZ) (Érsekújvár)

augusztus 13.
15:30 GKS Tychy (POL-1.)–Fehérvár (Zólyom)

augusztus 14.
17:00 Spartak Trnava (SVK-2.)–HC Nové Zámky (Nagyszombat)
19:00 HKM Zvolen (SVK-1.)–Fehérvár (Zólyom)

augusztus 15.
15:30 Fehérvár–SHK 37 Piestany (SVK-1.) (Zólyom)

augusztus 17.
18:15 DAB–Debrecen (Dunaújváros)
19:00 Ferencváros–HK Levice (SVK-3.) (Pesterzsébet)

augusztus 18.
18:00 HK 36 Skalica (SVK)–HC Nové Zámky (Szakolca)

augusztus 20.
18:00 HC Nové Zámky–HK 36 Skalica (SVK) (Érsekújvár)
18:00 HK Detva (SVK-2.)–UTE (Gyetva)

augusztus 21.
19:00 DVTK Jegesmedvék–KH Sanok (POL) (Miskolc)
19:30 EVL Landshut (GER-2.)–Fehérvár AV19 (Landshut)
MsHK Zilina (SVK)–UTE (Zsolna)

augusztus 22.
18:15 DAB–HK Levice (SVK-3.) (Dunaújváros)
19:00 HDD Jesenice (SLO)–MAC Budapest (Jesenice)

augusztus 23.
16:30 Straubing Tigers (GER)–Fehérvár AV19 (Straubing)
18:00 SHK 37 Piestany (SVK)–HC Nové Zámky (Pöstyén)
HDD Olimpija Ljubljana (SLO)– MAC Budapest (Ljubljana)

augusztus 25.
18:00 HC Nové Zámky–HC Detva (SVK-2.) (Érsekújvár)

augusztus 27.
18:00 HC Nové Zámky–Szlovákia U20 (Érsekújvár)
18:15 DAB–Ferencváros (Dunaújváros)
SHK 37 Piestany (SVK)–UTE (Pöstyén)

augusztus 28.
18:00 HC 07 Detva (SVK-2.)– MAC Budapest (Gyetva)
18:00 HC Nové Zámky–UTE (Érsekújvár)
19:00 DVTK Jegesmedvék–HC46 Bardejov (SVK-2.) (Miskolc)

augusztus 29.
17:30 HK Levice (SVK-3.)–DAB (Léva)

augusztus 31.
19:00 Ferencváros–HSC Csíkszereda (Pesterzsébet)

szeptember 1.
18:00 HC Nové Zámky–SHK 37 Piestany (SVK) (Érsekújvár)
Debrecen–HSC Csíkszereda (Debrecen)
UTE–Fehérvár (?)

szeptember 2.
18:00 Graz (EBEL)–MAC Budapest (Graz)

szeptember 3.
19:00 Ferencváros–DAB (Pesterzsébet)
KH Sanok (POL)–DVTK Jegesmedvék (Sanok)

szeptember 4.
18:00 HC Nové Zámky–Spartak Trnava (SVK-2.) (Érsekújvár)
HC46 Bardejov (SVK-2.)–DVTK Jegesmedvék (Bártfa)

szeptember 5.
17:30 HK Levice (SVK-3.)–UTE (Léva)

szeptember 5., 6. Ifjabb Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár)
Fehérvár, Olimpija Ljubljana, Graz, ?

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 18., csütörtök
EXL 17:00 ZILMIS 4-1VÉGE
U18 18:20 OHAMIS 0-19VÉGE
U18 19:00 DABETO 5-6 HVÉGE
U18 19:10 MACPEF 3-0VÉGE
október 19., péntek
U18 14:00 UTEOKW 2-3 HVÉGE
KK 16:00 MACCRZ 8-0VÉGE
EL 17:30 BRAVAS 6-0VÉGE
EL 17:30 GYETIT 4-3VÉGE
EL 18:00 DABVC2 7-4VÉGE
EL 18:00 UTEHKB 5-4VÉGE
EL 19:30 DEBSCC 2-3VÉGE
KK 20:00 JESRIT 1-6VÉGE
október 20., szombat
U18 12:05 DHKOHA 11-2VÉGE
U18 12:40 ZEGAVS 1-6VÉGE
KK 16:00 MACJES 3-4VÉGE
EBEL 17:00 AVSHCB 2-5VÉGE
    • DIGI SPORT 3
KK 20:00 RITCRZ 6-4VÉGE
október 21., vasárnap
KK 14:00 CRZJES INFO
U20 14:30 MACVAS INFO
EL 16:00 BRATIT INFO
EXL 17:00 KOSMIS 
EBEL 17:30 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
EL 17:30 GYEVAS INFO
EL 17:50 VC2UTE INFO
KK 18:00 RITMAC INFO
EL 18:30 DEBFTC INFO
EL 18:40 HKBSCC INFO
október 22., hétfő
EL 20:00 FTCSCC 
Partnerünk