Kazah bajnokot vert az Érsekújvár

 

Hétfőn este megkezdte a felkészülési mérkőzések sorozatát a MOL Liga-ezüstérem után a szlovák 1. Ligába kényszerült HC Nové Zámky.

A jelentősen kicserélődött keret kezdésnek combos ellenfelet választott, a kazah bajnok Jertisz Pavlodar érkezett vendégségbe. A kazahoknál hagyományosan rengeteg szlovák légiós játszik, köztük többen is az Érsekújvárt erősítették korábban.

A kazahok az első harmad végére 3-1-es vezetésre tettek szert, amelyet a második 20 perc 4-0-s attakjával fordítottak meg Lubomir Hurtaj legényei. A harmadik harmadban is az Újvár volt a jobb, ezt 2-1-re nyerte a tavaly ilyenkor még a MOL Ligára készülő csapat, a végeredmény tehát 7-5 az újváriaknak.

A győzelem értékét növeli, hogy a kazahok már két extraligás csapat ellen is játszottak. A Piestanyt legyőzték, a Nitrával pedig döntetlent játszottak, és nem szerepelt az újváriak soraiban a törzstagok közül például Chrenko, Weissmann, Sucharda és Ondrej Stefánka sem.  Folytatás Gyetván az 1. Liga legutóbbi bajnoka ellen.

Az összeállítások és a gólok:

Érsekújvár: Kristín (Sinkovic) – Král, Mamonovs, Hegyi, Siska, Balis, Kovár, Basic, Klobucník, Marek Dubec, Gula, Durco, Frolík, Koutnik, Podstavek, Caládi, Hrudík.

Pavlodar: Sanarov – Nazirov, Mazunyin, Rehák, Klemesov, Mikula, Zubkov, Zaharov, Ruckay, Tománek, Zubov, Voroncov, Jurík, Tesljuk, Ivasin, Jermolajev, Bondarenko, Petuskin, Aidas, Szevosztyjanov.

Gólok: 17. Basic (Mamonovs), 22. Mamonovs (Basic, Dubec), 30. Hegyi (Koutník), 34. Podstavek (Mamonovs, Durco), 34. Caládi (Durco), 46. Koutník (Hegyi), 60. Podstavek (Frolík), illetve 10. Ivasin (Zubkov, Mikula), 16. Jermolajev (Voroncov), 17. Ruckay (Jurík), 21. Voroncov (Rehák), 50. Jurík (Petuskin).

Az 1. Liga elmúlt éveit uraló HC 46 Bardejov ugyancsak nehéz ellenféllel kezdett, a lengyel bajnoki címre törő Cracovia Krakow ellen nyert büntetőkkel 3-2-re.

A MOL Liga csapatok és a Fehérvár EBEL-csapatának felkészülési meccsei

augusztus 10.
18:00 HC Nové Zámky–Jertisz Pavlodar (KAZ) (Érsekújvár) 7-5 (1-3, 4-0, 2-1)

augusztus 11.
18:00 HK Detva (SVK-2.)–HC Nové Zámky (Gyetva)

augusztus 12.
18:00 HC Nové Zámky–Bejbarisz Atirau (KAZ) (Érsekújvár)

augusztus 13.
15:30 GKS Tychy (POL-1.)–Fehérvár (Zólyom)

augusztus 14.
17:00 Spartak Trnava (SVK-2.)–HC Nové Zámky (Nagyszombat)
19:00 HKM Zvolen (SVK-1.)–Fehérvár (Zólyom)

augusztus 15.
15:30 Fehérvár–SHK 37 Piestany (SVK-1.) (Zólyom)

augusztus 17.
18:15 DAB–Debrecen (Dunaújváros)
19:00 Ferencváros–HK Levice (SVK-3.) (Pesterzsébet)

augusztus 18.
18:00 HK 36 Skalica (SVK)–HC Nové Zámky (Szakolca)

augusztus 20.
18:00 HC Nové Zámky–HK 36 Skalica (SVK) (Érsekújvár)
18:00 HK Detva (SVK-2.)–UTE (Gyetva)

augusztus 21.
19:00 DVTK Jegesmedvék–KH Sanok (POL) (Miskolc)
19:30 EVL Landshut (GER-2.)–Fehérvár AV19 (Landshut)
MsHK Zilina (SVK)–UTE (Zsolna)

augusztus 22.
18:15 DAB–HK Levice (SVK-3.) (Dunaújváros)
19:00 HDD Jesenice (SLO)–MAC Budapest (Jesenice)

augusztus 23.
16:30 Straubing Tigers (GER)–Fehérvár AV19 (Straubing)
18:00 SHK 37 Piestany (SVK)–HC Nové Zámky (Pöstyén)
HDD Olimpija Ljubljana (SLO)– MAC Budapest (Ljubljana)

augusztus 25.
18:00 HC Nové Zámky–HC Detva (SVK-2.) (Érsekújvár)

augusztus 27.
18:00 HC Nové Zámky–Szlovákia U20 (Érsekújvár)
18:15 DAB–Ferencváros (Dunaújváros)
SHK 37 Piestany (SVK)–UTE (Pöstyén)

augusztus 28.
18:00 HC 07 Detva (SVK-2.)– MAC Budapest (Gyetva)
18:00 HC Nové Zámky–UTE (Érsekújvár)
19:00 DVTK Jegesmedvék–HC46 Bardejov (SVK-2.) (Miskolc)

augusztus 29.
17:30 HK Levice (SVK-3.)–DAB (Léva)

augusztus 31.
19:00 Ferencváros–HSC Csíkszereda (Pesterzsébet)

szeptember 1.
18:00 HC Nové Zámky–SHK 37 Piestany (SVK) (Érsekújvár)
Debrecen–HSC Csíkszereda (Debrecen)
UTE–Fehérvár (?)

szeptember 2.
18:00 Graz (EBEL)–MAC Budapest (Graz)

szeptember 3.
19:00 Ferencváros–DAB (Pesterzsébet)
KH Sanok (POL)–DVTK Jegesmedvék (Sanok)

szeptember 4.
18:00 HC Nové Zámky–Spartak Trnava (SVK-2.) (Érsekújvár)
HC46 Bardejov (SVK-2.)–DVTK Jegesmedvék (Bártfa)

szeptember 5.
17:30 HK Levice (SVK-3.)–UTE (Léva)

szeptember 5., 6. Ifjabb Ocskay Gábor-emléktorna (Székesfehérvár)
Fehérvár, Olimpija Ljubljana, Graz, ?

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 14., csütörtök
U18 14:30 VASVSV 4-0VÉGE
U18 15:50 PEFSCC 1-6VÉGE
ELA 17:30 GYEHKB 2-5VÉGE
ELA 17:50 VC2DAB 4-2VÉGE
U20 18:00 UTEVIC 5-1VÉGE
U20 18:15 EASMAC 3-2VÉGE
U18 18:20 OHADAB 4-10VÉGE
ELA 18:30 TITVAS 3-1VÉGE
ELF 19:00 DEBFTC 6-2VÉGE
február 15., péntek
ELF 17:30 SCCUTE 2-3VÉGE
EXL 17:30 ZILMAC 3-2VÉGE
U18 17:30 ETOSCC 5-6 HVÉGE
EBEL 18:00 AVSKAC 1-4VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:30 MISNZÁ 1-2 BVÉGE
U20 19:05 KMHSAP 3-2VÉGE
február 16., szombat
U18 12:00 ETOVIC 4-2VÉGE
U18 12:40 DHKKAC 0-5VÉGE
U18 13:20 FTCOKW 0-9VÉGE
U18 15:00 UTEEHC 5-4 BVÉGE
U20 16:20 KMHSAP 2-4VÉGE
U18 17:15 VSVVAS 6-3VÉGE
ELA 17:30 GYETIT 4-2VÉGE
ELA 17:40 VASVC2 2-4VÉGE
U18 17:45 EASMIS 2-6VÉGE
ELA 18:00 DABHKB 4-6VÉGE
február 17., vasárnap
U20 14:00 EASDHK 4-2VÉGE
ELF 16:00 BRASCC 5-2VÉGE
EXL 16:00 POPMIS 2-1VÉGE
U20 17:00 UTEAVS 3-2 HVÉGE
EXL 17:30 MACKOS 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBEL 18:00 HCBAVS 5-2VÉGE
U20 19:10 MACETO 8-3VÉGE
február 18., hétfő
ELA 18:40 VASHKB 
ELF 20:00 FTCDEB 
    • M4 SPORT
február 19., kedd
U18 15:35 KMMVAS 
Partnerünk