Kornakker Dániel Amerikába megy

   

Az 1996-os születésű kapus Vay Ádám nyomdokaiba lép, ő is a WSHL-ben próbál szerencsét.

Kornakker Dániel, a Fehérvár fiatal kapusa négy év után elhagyja az egyesületet és a Long Beach Bombersben folytatja pályafutását – jelentette be a klub honlapja. Kornakker a Ferencvárosban és a Drago Skorpiókban kezdett hokizni, négy éve került Fehérvárra, ahol az elmúlt idényre a juniorcsapat első számú kapusává nőtte ki magát, és az EBEL-ben is bemutatkozott. Távozása némileg meglepetés, hiszen az U20-as válogatott mellett a Fehérvár MOL ligás csapatának első számú kapusposztjáért is versenyben volt, a lett válogatott Janis Kalnins mellett.

A WSHL-t, teljes nevén Western States Hockey League-t 1993-ban alapították, 2011-ig az USA Hockey alá tartozott, mint Tier III Junior A liga. 2011-ben az Amateur Athletic Unionhoz ment az USA Hockeytől, de továbbra is a Tier III Junior A követelményrendszer alapján dolgozott. Ezen a nyáron a liga elnöksége bejelentette, hogy annak érdekében, hogy emeljék a liga színvonalát, és jobb játékosok érkezzenek a csapatokhoz, a Tier II szabályait vezetik be. Ez egyben lehetőséget ad arra is, hogy a korábban engedélyezett 10 helyett immár 12 import játékos legyen csapatonként.

Mindezek mellett továbbra is marad az a szabály, hogy a játékosok fizetnek azért, hogy játszhassanak. A WSHL-ből a játékosok jellemzően az NCAA III szinten levő egyetemi csapatokhoz mennek játszani, az európai játékosok jó része pedig a svéd harmadik-negyedik vonal szintjén álló csapatoknál kapja meg első profi szerződését. Vay, Ádám mellett egy csonka szezon erejéig Nagy Krisztián is szerepelt ebben a ligában.

Kornakker AVS 2014_15

Játékosmozgások a MOL Ligában és a Fehérvár EBEL-csapatánál a 2015/16-os szezon előtt:

Ahogy mindig jelezni szoktuk, ha valahonnan még nincs publikus információ, amit feltüntethetünk a táblázatban, az nem azt jelenti, hogy annál a klubnál nem történik semmi. Igyekszünk minden klubtól minél több információt begyűjteni a következő napokban is, de nyilvánvalóan tárgyalási időszakban csak a már aláírt szerződések után nyilatkoznak a csapatok, pletykákkal pedig továbbra sem foglalkozunk. Az alábbi gyűjtés folyamatosan frissül. A maradt, érkezett, távozott mezőbe csak a klubok által megerősített információk kerülnek.

BRA mez

ASC Corona Brassó:

Maradt:
Mihály Árpád
Zsók Levente
Fülöp Rajmond
Molnár Zsolt
Virág Csanád
Petres Tivadar
Fodor Csanád
Péter Zsolt
János Imre
Dennis Dumitru
Béres Szilárd
Nagy Csaba
Mátyás Zsolt
Márton Hunor
Imecs Attila

Tárgyalás alatt:
Roberto Gliga

Érkezett:
Bíró Ottó (HSC Csíkszereda)
Bíró Gergő (HSC Csíkszereda)
Bíró Mátyás (HSC Csíkszereda)
Tranca Dániel (HSC Csíkszereda)
Keresztes Ottó (vezetőedző, LA Stars, AUT-U18)
Jevgenyij Piszarenko (másodedző)
Tőke Zoltán (Debrecen)
Vlad Grigori (Brassó U18)
Fetés Róbert (Brassó U18)
Fetés Norbert (Brassó U18)
Ionut Anton (Brassó U18)
Andrei Anton (Brassó U18)
Móré Szabolcs (Brassó U18)
Cristian Popa (Brassó U18)
Andries Gheorghies (Brassó U18)
Aristotel Agapie (Brassó U18)

Távozott:
Antal Zsombor (HSC)
Bálint Zsolt
Patrik Polc (SVK) (HC Detva, SVK-2.)
Richard Filip (SVK) (Piestany, SVK-1.)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Ferencváros)
Jaroslav Obsut (SVK)
Peter Klouda (SVK)
Martin Saluga (SVK)
Jerry Andersson (SWE, vezetőedző)
Jevgenyij Piszarenko (visszavonult)
Péter Róbert (HSC Csíkszereda)
Han Ki Hoon (KOR)

DAB mez

Dunaújvárosi Acélbikák:

Maradt:
Hajek Márk
Dörök Bence
Hruby Gellért
Léránt René
Magosi Erik
Peterdi Imre
Szepessy Bálint
Szepessy Máté

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Duschek Dávid (Miskolc)
Borbás Gergely (Tisza Volán, SRB-1.)
Dorner Benjámin (KMH, OB III.)
Ódry Tamás (Tisza Volán, SRB-1.)
Sijka Dusan (Debrecen)
Lee Gilbert (CAN, vezetőedző)
Revák Zoltán (Ferencváros)

Távozott:
Marc Lefebvre (CAN, vezetőedző) (Dundee Stars, GBR-1.)
Gröschl Tamás (UTE)
Galanisz Nikandrosz (Miskolc)
Pavuk Attila (Miskolc)
Somogyi Balázs (Miskolc)
Szappanos Dávid (MAC)
Pozsgai Tamás (MAC)
Kovács Viktor László (FTC)
Janis Kalnins (LAT) (Fehérvár, MOL Liga)
Mestyán István (MAC)
Erdélyi Tamás (FTC)

MIS mez

Miskolci Jegesmedvék:

Maradt:
Keegan Dansereau
Kalvin Sagert
Gőz Balázs
Vojtkó Mátyás
Hajós Roland
Tóth Adrián
Láda Balázs
Miskolczi Márk
Jesse Dudas
Popovics Patrik
Ritó László
Szilágyi Levente

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Galanisz Nikandrosz (DAB)
Pavuk Attila (DAB)
Somogyi Balázs (DAB)
Jon Booras (USA) (Tulsa Oilesr, ECHL)
Justin Cseter (Huntsville Havoc, SPHL)
Mayer Péter (vezetőedző, eddig szakmai igazgató volt)
Mark Guggenberger (USA) (Fort Wayne Komets, ECHL)
Jarkko Leppanen (FIN) (SHK 37 Piestany, SVK)

Távozott:
Conor O'Donnell (CAN) (Lyon, FRA-1.)
Duschek Dávid (DAB)
Majoross Gergely (vezetőedző, MAC)
Bálizs Bence (MAC)
Nagy Krisztián (MAC)
Fliszár Zalán (FTC)
Láda Péter (edzőként folytatja a klubnál)
Dósa Krisztián (?)
Zach Cohen (CAN) (Rapid City Rush, ECHL)
Becze Tihamér (Fehérvár)
Budai Roland (abbahagyta)
Roczanov Dezső (MAC)

HSC mez

HSC Csíkszereda:

Maradt:
Ruczuj Gellért
Ilyés Norbert

Bors Huba
Gecse Hugó
Salló Alpár
Papp Szabolcs

Bíró Tamás
Farkas Tamás
Geréb István
Mihály Ede
Moldován Ervin
Molnár Zoltán
Molnár Zsombor
Rokaly Norbert

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Sofron Ádám (Fehérvár-U20)
Okos Csanád (Debrecen)
Onodi Ottó (Dunarea Galati, ROM-1.)
Antal Zsombor (Brassó)
Martin Raitums (LAT) (EHC Lustenau, AUT-2.)
Orbán Szilárd (Miskolc, U20)
Péter Róbert (Brassó)

Távozott:
Bíró Ottó (Brassó)
Bíró Gergő (Brassó)
Bíró Mátyás (Brassó)
Tranca Dániel (Brassó)
Nagy István Dunarea Galati (ROM-1.)

FTC mez 3

Ferencváros:

Maradt:
Budai Krisztián
Soós László
Mach Márton
Farkas Lőrinc Simon
Németh Péter
Lévai Máté
Papp Csaba
Hardi Richárd
Dubek Vladimir
Géczi Gergely
Rafaj Attila
Galló Illés
Kiss Gábor

Tárgyalás alatt:
Miloslav Guren

Érkezett:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)
Fekti Ádám (UTE)
Kovács Viktor László (DAB)
Fliszár Zalán (Miskolc)
Pál Zsombor (Progym, ROM-1)
Juhamatti Hietamaki (FIN) (Brassó)
Edgars Apelis (LAT) (HK Kurbads, LAT)
Joona Manninen (FIN) (SaPKo, FIN-2.)
Jimmy Jensen (SWE) (Briancon, FRA)
Niko Suoraniemi (FIN, SWE) (Fife Flyers, GBR)
Erdélyi Tamás (DAB)
Ágoston Olivér (UTE)

Távozott:
Kiss Ákos (UTE)
Hegyi Ádám (UTE)
Revák Zoltán (DAB)
Ales Cerny ?
Robert Marton ?

UTE mez

UTE:

Maradt:
Pleszkán József
Ales Sila (SLO)
Szabó Gergely

Garbacz Ádám
Hodos Detre
Kiss Dániel
Victor Axelsson Lindgren (SWE)
Pichler Ádám
Sommer Tamás
Zalavári Bence

Csányi Karol
Dömötör Róbert
Egyed Márk
Teemu Elomo (FIN)
Gágyor Péter
Jozef Mihálik (SVK)
Szűcs István
Turbucz Martin
Virág Tamás

Szilassy Zoltán vezetőedző

Érkezett:
Nemes Benjámin (Fehérvár, EBEL)
Kiss Ákos (FTC)
Hegyi Ádám (FTC)
Gröschl Tamás (Dab.Docler)
Peter Huba (Érsekújvár)

Távozott:
Jussi Tapio (FIN) (Nowy Targ, POL-1.)
Ágoston Olivér (FTC)
Maklári Erik visszavonult
Hegyi Ádám Zoltán (Fehérvár, MOL Liga)
Fekti Ádám (FTC)
Miroslav Durák (SVK) (HK 36 Skalica, SVK-1.)

DHK mez

Debreceni HK:

Maradt:
Berta Ákos
Ladányi Balázs
Vaszjunyin Artyom

Tárgyalás alatt:

Érkezett:

Távozott:
Okos Csanád (HSC)
Jevgenyij Muhin vezetőedző (Avangard Omszk, KHL)
Sijka Dusan (DAB)
Tőke Zoltán (Brassó)
Alekszej Voronov (RUS) (Michalovce, SVK-2.)

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvár AV19:

Maradt:
Frank Banham
Andrew Sarauer
Kevin Wehrs (USA)
Hetényi Zoltán
Rajna Miklós
Varga Arnold
Kovács Csaba
Arany Máté
Hamvai Szilárd
Kocsis Ferenc
Korbuly Gergely
Pillók Martin
Reisz Áron
Reiter Attila
Sárpátki Tamás
Szabó Dániel
Szabó Krisztián
Szaller Márk
Vincze Péter
Benk András
Pados László
Kóger Dániel
Szirányi Bence
Bartalis István
Orbán Attila
Sikorcin Ladislav

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Chris Francis (CAN) (Alaska Aces, ECHL) 3 hónapos próbajáték
Chris Bodo (CAN) (Mercyhurst University, NCAA) MOL Liga-kerethez
Brance Orban (CAN) (Kallinge/Ronneby, SWE-3.) MOL Liga-kerethez
Judd Blackwater (CAN) (Ontario Reign, ECHL)
Hegyi Ádám Zoltán (UTE) MOL Liga-kerethez
Brendan Connolly (CAN) (Alaska Aces, ECHL)
Janis Kalnins (LAT) (Dab.Docler) MOL Liga-kerethez
Nagy Gergő (Kalamazoo Wings, ECHL)
Aaron Brocklehurst (CAN) (ERC Ingolstadt, GER)
Ryan Martinelli (CAN) (Fischtown Pinguins, GER-2.)
Becze Tihamér (Miskolc)
Preston Shupe (CAN) (Strasbourg, FRA-1.) MOL Liga-kerethez
Devon Krogh (CAN) (Greenville, ECHL) MOL Liga-kerethez

Távozott:
Christian Engstrand (SWE) (Blues, FIN-1.)
Michael Boivin (CAN)
Johan Ejdepalm (SWE)
Brandon Marino (USA)
Magosi Bálint (Briancon, FRA-1.)
Nemes Benjámin (UTE)
Tokaji Viktor (MAC)
Erdély Csanád (Sioux Falls Stampede, USHL)
Németh Attila (MAC)
Kornakker Dániel (Long Beach Bombers, WSHL)

MAC mez

MAC Budapest:

Maradt:
Arany Gergely
Terbócs István

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Bálizs Bence (Miskolc)
Nagy Krisztián (Miskolc)
Szappanos Dávid (DAB)
Pozsgai Tamás (DAB)
Tokaji Viktor (Fehérvár, EBEL)
Majoross Gergely (vezetőedző, Miskolc)
Németh Attila (Fehérvár)
Roczanov Dezső (Miskolc)
Niko Saarenpaa (FIN) (Hokki, FIN-2.)
Michael Quinn (CAN) (Cincinnati Cyclones, ECHL)
Mestyán István (DAB)
Ian McDonald (CAN) (Briancon, FRA-1.)
Tomás Klempa (SVK) (Piestany, SVK-1.)

Távozott:

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 2-10VÉGE
U20 15:40 KMHZNO 2-6VÉGE
U18 16:00 PEFAVS 0-6VÉGE
U20 17:40 AVSETO 9-0VÉGE
U20 17:40 VASDHK 4-6VÉGE
U18 17:45 SZDKMH 2-8VÉGE
U18 18:00 ZEGMIS 2-3VÉGE
U20 18:30 UTEMAC 2-3VÉGE
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC 1-7VÉGE
EL 17:50 VC2BRA 4-3 HVÉGE
EL 18:30 MISSCC 4-1VÉGE
EL 18:30 TITUTE 5-2VÉGE
EL 19:00 MACFTC 6-1VÉGE
U18 19:00 EHLMIS 2-4VÉGE
U18 19:00 ZASAVS 4-5VÉGE
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk