Komoly változások az EBJL-ben

 

A 18 EBEL U18-as csapatot várhatóan 3 hatcsapatos csoportba osztják be.

Az EBYSL után egy nappal nyilvánosságra hozták az EBJL sorsolását is. A liga összetételében komoly változás zajlott, közülük a legcsekélyebb, hogy az előző szezonban az UTE-val és rajta keresztül az Erzsébeti Farkasokkal kooperáló Miskolc most már a Debrecennel közösen indul ebben a korosztályban is. Szlovéniában is létszámgondokkal küszködnek a csapatok, mégiscsak meglepő, hogy a legnagyobb fővárosi csapat, az Olimpija Ljubljana a Triglav Kranj ifistáival kénytelen összeállni, ők is közös együttessel szerepelnek.

Távozott az EBEL U18-ból a Bled és a Celje, ellenben csatlakozott a ligához az UTE és a KMH közös projektje, a Hokiklub Budapest – ötödik magyar csapatként –, továbbá a cseh Lvi Breclav, az osztrák LLZ Graz és a szlovén HDK Maribor. Az LA Stars új neve pedig Okanagan Hockey Club Europe lesz.

A bajnokság szeptember 5-én indul, február 27-én ér véget a 27 meccses alapszakasz. Az első hétvégén a Debrecen-Miskolc a Triglav-Olimpijához látogat, a HK Bp. a MAC-cal találkozik, a Fehérvár Bécsbe, a Vasas pedig Grazba utazik.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
január 18., csütörtök
U20 14:15 OHCKMH 5-4 HVÉGE
U18 15:30 PEFGEP 15-2VÉGE
U20 17:40 VASSLL 5-0VÉGE
U20 17:45 ZNOMAC 4-6VÉGE
U20 18:45 UTEDHK 4-1VÉGE
január 19., péntek
ROM 17:30 BRAGAL 7-0VÉGE
ROM 17:30 STESCC 5-8VÉGE
január 20., szombat
EWHL 11:25 SAVKMH 3-2VÉGE
U18 11:30 GEPZEG 3-7VÉGE
U18 14:30 KMHMIS 4-5VÉGE
U18 16:15 KACAVS 5-2VÉGE
MK 17:15 MISUTE 4-0VÉGE
    • M4 SPORT
U20 17:15 RBSAVS 5-4VÉGE
ROM 17:30 BRAGAL 10-3VÉGE
ROM 17:30 SCCSST 15-0VÉGE
DEBL 17:45 MARGEP 2-5VÉGE
U18 18:15 UTEOKW 1-0VÉGE
U18 19:10 VASETO 5-6 HVÉGE
EBEL 19:15 RBSAVS 2-0VÉGE
U18 20:00 ZNOMAC 2-1 HVÉGE
január 21., vasárnap
ROM 10:30 SSTSCC 0-24VÉGE
U20 14:15 ZNOAVS 3-6VÉGE
U18 14:20 MISOKW 4-5 HVÉGE
U18 14:30 RBSAVS 8-3VÉGE
U20 15:10 VASHCI 8-1VÉGE
U18 16:00 ETOVSV 2-4VÉGE
EBEL 17:30 DECAVS 3-2 HVÉGE
U20 18:00 RBSMAC 6-3VÉGE
U20 18:40 KMHUTE ÉLŐ
január 22., hétfő
EL 17:30 BRAVC2 
EL 20:00 TITFTC 
    • M4 SPORT
január 23., kedd
VIS 18:00 NITMIS 
    • SPORT 2
január 24., szerda
U18   AVSMAC 
EL 18:00 FTCTIT 
EL 18:00 SCCVC2 
U18 19:05 EHLKMH 
január 25., csütörtök
U18   MISKMH 
U18   UTEVAS 
U18   ZEGPEF 
U20   UTEOHC 
U20 17:40 VASG99 
január 26., péntek
ROM 17:30 PROSTE 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:00 MACUTE 
EL 18:30 MISDAB 
Partnerünk