Komoly változások az EBJL-ben

 

A 18 EBEL U18-as csapatot várhatóan 3 hatcsapatos csoportba osztják be.

Az EBYSL után egy nappal nyilvánosságra hozták az EBJL sorsolását is. A liga összetételében komoly változás zajlott, közülük a legcsekélyebb, hogy az előző szezonban az UTE-val és rajta keresztül az Erzsébeti Farkasokkal kooperáló Miskolc most már a Debrecennel közösen indul ebben a korosztályban is. Szlovéniában is létszámgondokkal küszködnek a csapatok, mégiscsak meglepő, hogy a legnagyobb fővárosi csapat, az Olimpija Ljubljana a Triglav Kranj ifistáival kénytelen összeállni, ők is közös együttessel szerepelnek.

Távozott az EBEL U18-ból a Bled és a Celje, ellenben csatlakozott a ligához az UTE és a KMH közös projektje, a Hokiklub Budapest – ötödik magyar csapatként –, továbbá a cseh Lvi Breclav, az osztrák LLZ Graz és a szlovén HDK Maribor. Az LA Stars új neve pedig Okanagan Hockey Club Europe lesz.

A bajnokság szeptember 5-én indul, február 27-én ér véget a 27 meccses alapszakasz. Az első hétvégén a Debrecen-Miskolc a Triglav-Olimpijához látogat, a HK Bp. a MAC-cal találkozik, a Fehérvár Bécsbe, a Vasas pedig Grazba utazik.

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-2VÉGE
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 4-1VÉGE
EXL 19:00 MACPOP 3-2VÉGE
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO 4-2VÉGE
U18 18:30 VASUTE 6-3VÉGE
U18 18:40 DHKKMH 10-1VÉGE
U18 19:00 AVSFTC 14-1VÉGE
október 18., csütörtök
EXL 17:00 ZILMIS 4-1VÉGE
U18 18:20 OHAMIS 0-19VÉGE
U18 19:00 DABETO 5-6 HVÉGE
U18 19:10 MACPEF 3-0VÉGE
október 19., péntek
U18 14:00 UTEOKW 
KK 16:00 MACCRZ 
EL 17:30 BRAVAS 
EL 17:30 GYETIT 
EL 18:00 DABVC2 
EL 18:00 UTEHKB 
EL 19:30 DEBSCC 
KK 20:00 JESRIT 
október 20., szombat
U18 12:05 DHKOHA 
U18 12:40 ZEGAVS 
KK 16:00 MACJES 
EBEL 17:00 AVSHCB 
    • DIGI SPORT 3
KK 20:00 RITCRZ 
október 21., vasárnap
KK 14:00 CRZJES 
U20 14:30 MACVAS 
EL 16:00 BRATIT 
EXL 17:00 KOSMIS 
EBEL 17:30 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
EL 17:30 GYEVAS 
EL 17:50 VC2UTE 
KK 18:00 RITMAC 
EL 18:30 DEBFTC 
EL 18:40 HKBSCC 
Partnerünk