Így állhat fel az USA a világkupán

 

Közel két héttel a vezetőség kinevezése után megmutatjuk a legvalószínűbb 23 fős keretet.

A 2016 szeptemberében rendezendő világkupára legkésőbb 2016. március 1-jén kell leadni az első 16 játékos nevét. Innentől kezdve még három hónapjuk van a menedzsereknek, június 1-jéig szükséges véglegesíteni a 23 fős listát. A felkészülés szeptember 4-én kezdődik.

A csapatok kiválasztásánál figyelembe kell venni, hogy 23 év alatti játékost csak akkor választhatnak, ha az adott játékos nem fér bele az U23-as csapatba. Így biztosra vehető, hogy például Brandon Saad az utóbbiban kap majd helyet.

Az Egyesült Államok várható összeállítása a szakírók szerint:

Kapusok: Jonathan Quick, Ben Bishop, Cory Schneider

Hátvédek: Ryan Suter, John Carlson, Ryan McDonagh, Justin Faulk, Nick Leddy, Kevin Shattenkirk

Csatárok: Zach Parisé, Joe Pavelski, Patrick Kane, Max Pacioretty, Tyler Johnson, Phil Kessel, James van Riemsdyk, Ryan Kesler, Blake Wheeler, Nick Foligno, David Backes, Ryan Callahan, Chris Kreider, Derek Stepan, Kyle Okposo, Chris Kreider

Tartalékhátvédek és -csatárok: Keith Yandle , Dustin Byfuglien, T.J. Oshie, Bobby Ryan, Paul Stastny

23 év alattiak, akik bizonyosan nem a Team USA csapatát képviselik majd, de az U23-as észak-amerikai szelektben helyet kaphatnak a vk-n: Brandon Saad, Johnny Gaudreau, Seth Jones, Jacob Trouba vagy Jack Eichel.

Persze mindez egyelőre játék, nagyon sok minden történik még egy év alatt.

USA-hockey-logo

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

Eseménynaptár
szeptember 18., hétfő
U18 14:35 GEPSCC 0-0 VVÉGE
EL 20:00 MISVC2 7-1VÉGE
    • M4 SPORT
szeptember 19., kedd
ROM 17:30 PROSCC 2-7VÉGE
U18 18:40 KMHSCC 0-17VÉGE
U18 19:00 DHKVAS 5-1VÉGE
szeptember 21., csütörtök
U18 14:20 UTESCC 2-10VÉGE
U20 15:40 KMHZNO 2-6VÉGE
U18 16:00 PEFAVS 0-6VÉGE
U20 17:40 AVSETO 9-0VÉGE
U20 17:40 VASDHK 4-6VÉGE
U18 17:45 SZDKMH 2-8VÉGE
U18 18:00 ZEGMIS 2-3VÉGE
U20 18:30 UTEMAC 2-3VÉGE
szeptember 22., péntek
U18 15:40 RBSMAC 6-2VÉGE
U18 15:40 VSVETO 5-2VÉGE
U18 16:30 PEFSCC 1-7VÉGE
EL 17:50 VC2BRA 4-3 HVÉGE
EL 18:30 MISSCC 4-1VÉGE
EL 18:30 TITUTE 5-2VÉGE
EL 19:00 MACFTC 6-1VÉGE
U18 19:00 EHLMIS 2-4VÉGE
U18 19:00 ZASAVS 4-5VÉGE
szeptember 23., szombat
U18 12:40 VSVMAC 
U18 12:40 ZASETO 
KHL 13:00 BAADMO 
    • SPORT 2
U18 16:00 EHLAVS 
U18 16:00 KACVAS 
U18 16:00 RBSMIS 
ROM 17:30 GALSST 
U18 18:00 VICUTE 
U18 18:55 OHWKMH 
EBEL 19:15 HCIAVS 
szeptember 24., vasárnap
U20   DHKAVS 
U18 09:15 VSVAVS 
U18 09:15 ZASMIS 
ROM 10:30 GALSST 
U20 12:10 KMHVAS 
U18 12:30 EHLMAC 
U18 12:30 RBSETO 
U20 12:40 ZNOUTE 
U20 14:40 MACETO 
EL 17:00 DABVC2 
EL 17:30 TITMIS 
EBEL 18:00 HCBAVS 
EL 18:00 FTCBRA 
EL 18:30 UTESCC 
szeptember 25., hétfő
EL 18:00 DABSCC 
EL 20:00 MACBRA 
    • M4 SPORT
szeptember 27., szerda
MK   KMHVAS 
U20   ETOMIS 
U20   KMHPEF 
MK 18:00 UTEMAC 
MK 18:30 MISFTC 
MK 18:30 TITDAB 
szeptember 28., csütörtök
U18   AVSMAC 
U18   DHKSZD 
U18   ETOVAS 
U18   ZEGPEF 
szeptember 29., péntek
U20 15:40 VASRBS 
U20 17:10 MACVIC 
U20 18:00 UTEHCI 
U20 19:10 DHKEHL 
   H I R D E T É S
Partnerünk