Lee Gilbert az Acélbikák vezetőedzője

 

A dunaújvárosiakat kanadai edző irányítja a következő szezonban.

A Dunaújvárosi Acélbikák hétfőn bejelentették, Lee Gilbert látja el a vezetőedzői feladatokat a csapatnál. Az 56 éves kanadai szakember korábban még nem járt Magyarországon, de már dolgozott Európában, megfordult a francia és a dán bajnokságban is. Gilbert a csapat honlapjának adott interjújában elmondta, szereti az európai stílusú jégkorongot, mivel az jobban megengedi a technikai képességek megmutatását a játékosok számára. Az új edző beszélt a klub korábbi trénerével, Donald MacLeannel, valamint a Fehérváron megfordult Marty Raymonddal is, mindketten pozitív véleménnyel voltak Magyarországról.

Játékosmozgások a MOL Ligában a 2015/16-os szezon előtt:

Ahogy mindig jelezni szoktuk, ha valahonnan még nincs publikus információ, amit feltüntethetünk a táblázatban, az nem azt jelenti, hogy annál a klubnál nem történik semmi. Igyekszünk minden klubtól minél több információt begyűjteni a következő napokban is, de nyilvánvalóan tárgyalási időszakban csak a már aláírt szerződések után nyilatkoznak a csapatok, pletykákkal pedig továbbra sem foglalkozunk. Az alábbi gyűjtés folyamatosan frissül. A maradt, érkezett, távozott mezőbe csak a klubok által megerősített információk kerülnek.

BRA mez

ASC Corona Brassó:

Maradt:
Mihály Árpád
Zsók Levente

Tárgyalás alatt:
Roberto Gliga

Érkezett:
Bíró Ottó (HSC Csíkszereda)
Bíró Gergő (HSC Csíkszereda)
Bíró Mátyás (HSC Csíkszereda)
Tranca Dániel (HSC Csíkszereda)

Távozott:
Antal Zsombor (HSC)
Bálint Zsolt
Patrik Polc (SVK)
Richard Filip (SVK)
Juhamatti Hietamaki (FIN)
Jaroslav Obsut (SVK)
Peter Klouda (SVK)
Martin Saluga (SVK)

DAB mez

Dunaújvárosi Acélbikák:

Maradt:
Hajek Márk

Dörök Bence
Hruby Gellért
Léránt René
Mestyán István

Magosi Erik
Peterdi Imre
Szepessy Bálint
Szepessy Máté

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Duschek Dávid (Miskolc)
Borbás Gergely (Tisza Volán, SRB-1.)
Dorner Benjámin (KMH, OB III.)
Ódry Tamás (Tisza Volán, SRB-1.)
Sijka Dusan (Debrecen)
Lee Gilbert (CAN, vezetőedző)

Távozott:
Marc Lefebvre (CAN, vezetőedző) (Dundee Stars, GBR-1.)
Gröschl Tamás (UTE)
Galanisz Nikandrosz (Miskolc)
Pavuk Attila (Miskolc)
Somogyi Balázs (Miskolc)
Szappanos Dávid (MAC)
Pozsgai Tamás (MAC)
Kovács Viktor László (FTC)
Janis Kalnins (LAT) (Fehérvár, MOL Liga)

MIS mez

Miskolci Jegesmedvék:

Maradt:
Keegan Dansereau
Kalvin Sagert
Gőz Balázs
Vojtkó Mátyás
Hajós Roland
Tóth Adrián
Láda Balázs
Miskolczi Márk
Jesse Dudas
Popovics Patrik
Ritó László
Szilágyi Levente

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Galanisz Nikandrosz (DAB)
Pavuk Attila (DAB)
Somogyi Balázs (DAB)
Jon Booras (USA) (Tulsa Oilesr, ECHL)
Justin Cseter (Huntsville Havoc, SPHL)
Mayer Péter (vezetőedző, eddig szakmai igazgató volt)
Mark Guggenberger (USA) (Fort Wayne Komets, ECHL)

Távozott:
Conor O'Donnell (CAN) (Lyon, FRA-1.)
Duschek Dávid (DAB)
Majoross Gergely (vezetőedző, MAC)
Bálizs Bence (MAC)
Nagy Krisztián (MAC)
Fliszár Zalán (FTC)

HSC mez

HSC Csíkszereda:

Maradt:
Ruczuj Gellért
Ilyés Norbert

Bors Huba
Gecse Hugó
Salló Alpár
Papp Szabolcs

Bíró Tamás
Farkas Tamás
Geréb István
Mihály Ede
Moldován Ervin
Molnár Zoltán
Molnár Zsombor
Rokaly Norbert

Tárgyalás alatt:
Nagy István

Érkezett:
Sofron Ádám (Fehérvár-U20)
Okos Csanád (Debrecen)
Onodi Ottó (Dunarea Galati)
Antal Zsombor (Brassó)
Martin Raitums (LAT) (EHC Lustenau, AUT-2.)

Távozott:
Bíró Ottó (HSC Csíkszereda)
Bíró Gergő (HSC Csíkszereda)
Bíró Mátyás (HSC Csíkszereda)
Tranca Dániel (HSC Csíkszereda)

FTC mez 3

Ferencváros:

Maradt:
Budai Krisztián
Soós László
Mach Márton
Farkas Lőrinc Simon
Németh Péter
Lévai Máté
Papp Csaba
Hardi Richárd
Dubek Vladimir
Géczi Gergely

Tárgyalás alatt:
Rafaj Attila
Miloslav Guren
Galló Illés

Érkezett:
Greg Lindqvist (SWE, vezetőedző)
Fekti Ádám (UTE)
Kovács Viktor László (DAB)
Fliszár Zalán (Miskolc)
Pál Zsombor (Progym, ROM-1)

Távozott:
Kiss Ákos (UTE)
Hegyi Ádám (UTE)
Revák Zoltán ?
Ales Cerny ?
Robert Marton ?

UTE mez

UTE:

Maradt:
Pleszkán József
Ales Sila (SLO)
Szabó Gergely

Garbacz Ádám
Hodos Detre
Kiss Dániel
Victor Axelsson Lindgren (SWE)
Pichler Ádám
Sommer Tamás
Zalavári Bence

Csányi Karol
Dömötör Róbert
Egyed Márk
Teemu Elomo (FIN)
Gágyor Péter
Jozef Mihálik (SVK)
Szűcs István
Turbucz Martin
Virág Tamás

Szilassy Zoltán vezetőedző

Tárgyalás alatt:
Miroslav Durák (SVK)

Érkezett:
Nemes Benjámin (Fehérvár, EBEL)
Kiss Ákos (FTC)
Hegyi Ádám (FTC)
Gröschl Tamás (Dab.Docler)

Távozott:
Jussi Tapio (FIN) (CS, Nowy Targ, POL-1.)
Ágoston Olivér ?
Maklári Erik visszavonult
Hegyi Ádám Zoltán (Fehérvár, MOL Liga)
Fekti Ádám (FTC)

DHK mez

Debreceni HK:

Maradt:
Berta Ákos
Ladányi Balázs
Vaszjunyin Artyom

Tárgyalás alatt:

Érkezett:

Távozott:
Okos Csanád (HSC)
Jevgenyij Muhin vezetőedző (Avangard Omszk, KHL)
Sijka Dusan (DAB)

A Fehérvár AV19 hokicsapat csapatfotózása.

Fehérvár AV19:

Maradt:
Frank Banham
Andrew Sarauer
Kevin Wehrs (USA)
Hetényi Zoltán
Rajna Miklós
Varga Arnold
Kovács Csaba
Arany Máté
Hamvai Szilárd
Kocsis Ferenc
Korbuly Gergely
Kornakker Dániel
Pillók Martin
Reisz Áron
Reiter Attila
Sárpátki Tamás
Szabó Dániel
Szabó Krisztián
Szaller Márk
Vincze Péter
Benk András
Pados László

Tárgyalás alatt:
Nagy Gergő

Érkezett:
Chris Francis (CAN) (Alaska Aces, ECHL) 3 hónapos próbajáték
Chris Bodo (CAN) (Mercyhurst University, NCAA) MOL Liga-kerethez
Brance Orban (CAN) (Kallinge/Ronneby, SWE-3.) MOL Liga-kerethez
Judd Blackwater (CAN) (Ontario Reign, ECHL)
Hegyi Ádám Zoltán (UTE) MOL Liga-kerethez
Brendan Connolly (CAN) (Alaska Aces, ECHL)
Janis Kalnins (LAT) (Dab.Docler) MOL Liga-kerethez

Távozott:
Christian Engstrand (SWE) (Blues, FIN-1.)
Michael Boivin (CAN)
Johan Ejdepalm (SWE)
Brandon Marino (USA)
Magosi Bálint (Briancon, FRA-1.)
Nemes Benjámin (UTE)
Tokaji Viktor (MAC)
Németh Attila ?

MAC mez

MAC Budapest:

Maradt:
Arany Gergely
Terbócs István

Tárgyalás alatt:

Érkezett:
Bálizs Bence (Miskolc)
Nagy Krisztián (Miskolc)
Szappanos Dávid (DAB)
Pozsgai Tamás (DAB)
Tokaji Viktor (Fehérvár, EBEL)
Majoross Gergely (vezetőedző, Miskolc)

Távozott:

Cimkék: , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
október 15., hétfő
EL 17:30 VASHKB 1-4VÉGE
    • M4 SPORT
EL 18:30 TITGYE 6-2VÉGE
október 16., kedd
U20 17:00 MACDAB 4-1VÉGE
EXL 19:00 MACPOP 3-2VÉGE
október 17., szerda
U20 15:50 PEFETO 4-2VÉGE
U18 18:30 VASUTE 6-3VÉGE
U18 18:40 DHKKMH 10-1VÉGE
U18 19:00 AVSFTC 14-1VÉGE
október 18., csütörtök
EXL 17:00 ZILMIS 4-1VÉGE
U18 18:20 OHAMIS 0-19VÉGE
U18 19:00 DABETO 5-6 HVÉGE
U18 19:10 MACPEF 3-0VÉGE
október 19., péntek
U18 14:00 UTEOKW 
KK 16:00 MACCRZ 
EL 17:30 BRAVAS 
EL 17:30 GYETIT 
EL 18:00 DABVC2 
EL 18:00 UTEHKB 
EL 19:30 DEBSCC 
KK 20:00 JESRIT 
október 20., szombat
U18 12:05 DHKOHA 
U18 12:40 ZEGAVS 
KK 16:00 MACJES 
EBEL 17:00 AVSHCB 
    • DIGI SPORT 3
KK 20:00 RITCRZ 
október 21., vasárnap
KK 14:00 CRZJES 
U20 14:30 MACVAS 
EL 16:00 BRATIT 
EXL 17:00 KOSMIS 
EBEL 17:30 AVSRBS 
    • DIGI SPORT 2
EL 17:30 GYEVAS 
EL 17:50 VC2UTE 
KK 18:00 RITMAC 
EL 18:30 DEBFTC 
EL 18:40 HKBSCC 
Partnerünk