Megmenekült a Sanok felnőttcsapata

 

Megnyugodhatnak a sanoki szurkolók, szeptembertől is lesz felnőtt hoki a lengyel városban.

Erről döntött a város, a szponzorok és a klub felügyelő bizottsága, habár a költségvetés a felére fog csökkenni, és főleg fiatalok szerepelnek majd a csapatban.

A Sanok 2014-ben bajnok lett, majd emlékezhetünk, hogy a következő évadban jelentős erősítéseket hajtott végre, többek között tucatnyi légiósának köszönhetően megnyerte a Kontinentális Kupa brassói csoportját is. A bajnoki véghajrára leigazolta Zenon Konopkát is, de sem a nemzetközi kupában nem jutott a döntőbe, sem a bajnoki címét nem sikerült megvédeni.

A költségvetés mintegy 2 milló zloty, mintegy 150 millió forint lesz, ez a lengyel ligában alacsonynak mondható, és rengeteg adminisztratív tennivaló is van még a nevezésig, elsősorban ki kell alakítani a klub új struktúráját, meg kell alapítani a működtető gazdasági társaságot. A legfontosabb azonban a csapat kialakítása lesz, bár egyelőre még nem lehet tudni, hány csapat indulhat a PLH-ban és mi lesz a bajnokság lebonyolítási rendszere.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
november 20., szerda
EWHL 13:35 KMHAJA 5-2VÉGE
U21 14:40 PHCFTC 3-1VÉGE
EBJL 15:15 OKRMAC 5-2VÉGE
MK 18:00 UTEFTC 1-3VÉGE
MK 18:30 DEBMAC 2-5VÉGE
MK 18:30 TITMIS 2-6VÉGE
EBJL 19:00 ETOOKW 7-4VÉGE
U21 19:05 DABKMH 5-3VÉGE
BL 20:00 RBMJUM 
    • SPORT 2
november 21., csütörtök
KHL 17:30 AVGAVT 
    • SPORT 1
U21 18:40 VASETO 8-1VÉGE
november 22., péntek
EBJL   EHLETO 
EBJL 13:40 AVSRBS 
EBJL 16:40 MISKAC 
EL 17:30 BRAFTC 4-3 BVÉGE
EL 17:30 SCCUTE 5-4VÉGE
EXL 17:30 BBYMAC 4-3VÉGE
EBJL 17:40 VASZNO 
EBJL 18:00 UTEVIC 
EL 18:00 DABTIT 6-2VÉGE
EL 18:00 HKBVAS 7-2VÉGE
EL 18:30 DEBGYE 4-3 BVÉGE
EXL 18:30 MISSBA 6-3VÉGE
EBEL 19:15 AVSRBS 3-5VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBJL 19:40 DHKEHC 
november 23., szombat
EWSC 09:15 AJAKMH 
U18 12:00 DABSZG 
EBJL 12:30 ETOEHL 
EBJL 12:30 MISRBS 
EBJL 14:30 AVSOKR 
EBJL 15:30 UTEKAC 
EBJL 16:20 MACVIC 
U18 17:20 KMHÓHA 
EWHL 17:25 MACHVI 
EL 17:30 BRAUTE 
EL 17:30 SCCFTC 
U21 17:40 MACETO 
EBJL 18:30 DHKZNO 
november 24., vasárnap
U21   AVSMIS 
EBJL 10:00 MISVIC 
EBJL 11:45 AVSKAC 
EBJL 12:00 UTERBS 
EBJL 13:00 DHKZNO 
EBJL 13:30 MACOKR 
EWHL 14:40 HVIMAC 
EBEL 17:30 ZNOAVS 
EL 17:30 TITHKB 
EXL 17:30 MACZVO 
    • DIGI SPORT 2
EXL 17:30 MISNZÁ 
EL 17:40 VASGYE 
U21 18:00 FTCDAB 
Partnerünk