Megmenekült a Sanok felnőttcsapata

 

Megnyugodhatnak a sanoki szurkolók, szeptembertől is lesz felnőtt hoki a lengyel városban.

Erről döntött a város, a szponzorok és a klub felügyelő bizottsága, habár a költségvetés a felére fog csökkenni, és főleg fiatalok szerepelnek majd a csapatban.

A Sanok 2014-ben bajnok lett, majd emlékezhetünk, hogy a következő évadban jelentős erősítéseket hajtott végre, többek között tucatnyi légiósának köszönhetően megnyerte a Kontinentális Kupa brassói csoportját is. A bajnoki véghajrára leigazolta Zenon Konopkát is, de sem a nemzetközi kupában nem jutott a döntőbe, sem a bajnoki címét nem sikerült megvédeni.

A költségvetés mintegy 2 milló zloty, mintegy 150 millió forint lesz, ez a lengyel ligában alacsonynak mondható, és rengeteg adminisztratív tennivaló is van még a nevezésig, elsősorban ki kell alakítani a klub új struktúráját, meg kell alapítani a működtető gazdasági társaságot. A legfontosabb azonban a csapat kialakítása lesz, bár egyelőre még nem lehet tudni, hány csapat indulhat a PLH-ban és mi lesz a bajnokság lebonyolítási rendszere.

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 17., vasárnap
U20 14:00 EASDHK 4-2VÉGE
ELF 16:00 BRASCC 5-2VÉGE
EXL 16:00 POPMIS 2-1VÉGE
U20 17:00 UTEAVS 3-2 HVÉGE
EXL 17:30 MACKOS 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBEL 18:00 HCBAVS 5-2VÉGE
U20 19:10 MACETO 8-3VÉGE
február 18., hétfő
ELA 18:40 VASHKB 3-2VÉGE
ELF 20:00 FTCDEB 3-2VÉGE
    • M4 SPORT
február 19., kedd
U18 15:35 KMHVAS 1-9VÉGE
U20 19:00 MACDHK 4-1VÉGE
február 20., szerda
U20 13:45 UTEDAB 5-2VÉGE
U18 15:30 DHKAVS 3-4 BVÉGE
U18 16:00 MISOKR 4-5 BVÉGE
ELA 17:50 VC2GYE 2-5VÉGE
U18 18:20 KMHETO 2-5VÉGE
ELA 18:40 HKBTIT 3-5VÉGE
ELA 18:40 VASDAB 5-2VÉGE
U18 19:15 UTEFTC 8-0VÉGE
február 21., csütörtök
U18 15:10 DHKVAS 3-1VÉGE
U18 17:25 UTEMIS INFO
ELF 17:30 BRAFTC 4-1VÉGE
U18 18:30 MACETO INFO
ELF 19:00 DEBUTE 4-3ÉLŐ
U20 19:00 DHKKMM 
február 22., péntek
ELA 17:50 VC2HKB 
EBEL 18:00 AVSVIC 
    • DIGI SPORT 2
ELA 18:00 DABTIT 
ELF 18:00 UTEDEB 
EXL 18:00 ZVOMAC 
EXL 18:30 MISBBY 
ELA 18:40 VASGYE 
U20 19:00 ETOEAS 
február 23., szombat
U20   VSVAVS 
U18 12:30 KACMAC 
U18 13:30 AVSRBS 
U18 15:15 DABFTC 
EL 17:30 SCCFTC 
U18 17:30 VASVIC 
U18 18:00 MISSPG 
U18 18:15 VSVKMH 
február 24., vasárnap
U20   VSVUTE 
U20 12:05 DHKMAC 
U20 14:15 KMMEAS 
EBEL 16:00 RBSAVS 
EXL 17:00 DTRMIS 
EXL 17:00 MACDTV 
U20 17:30 HDJAVS 
Partnerünk