Egyenlített a Bolts

Roppant változatos mérkőzésen, Kucserov góljával és gólpasszával egyenlített a Lightning a Blackhawksszal szemben, majd ahogy az sokszor lenni szokott, kiegészítő emberek játszottak kulcsszerepet.

Sokkal jobban kezdett a Chicago, mint az első meccsen, néhol komoly nyomást helyeztek a Tampa kapujára, ezzel együtt az első percek legnagyobb helyzetei ismét a Lightning előtt adódtak, Johnson például a kapuvasat találta el közvetlen közelről. A hazaiaknál Nyesztyerov, a hetedik hátvéd kikerült, helyére a 20 éves szupertehetség, Jonathan Drouin állt be. A vendégeknél Kane és Toews egy sorban kezdett, de ez csak zavaró hadművelet volt, többnyire külön szerepeltek. Az első harmad első tíz perce a veszélyesebb tampai támadásokkal együtt is inkább a vendégek szája íze szerint alakult, sokkal több területük volt, mint az első meccsen.

Ennek ellenére ismét a Lightning szerzett vezetést, Ryan Callahan támadta nagyon agresszíven a vendégek védelmét, amiből Cedric Paquette dolgozott tovább a lehetőségért, a 13. percben egy lövőcsellel elküldte Saadot, majd Toews mellett lőtte el a korongot, Crawford nem sokat látott az egészből. A gól nem sokat változtatott a játék képén, hol egyik, hol másik csapat került helyzetbe. Az első fegyelmezetlenség a vendégek oldalán adódott, Oduyát küldték ki két percre másfél perccel az első harmad vége előtt. A Tampa azonban nem jutott lövéshez emberelőnyben, a Blackhawks védelme tökéletesen működött.

A második harmadot ismét nagyon jól kezdte a Chicago, kapujához szögezte ellenfelét, a 24. percben Shaw mutatta meg, hogy az ellenfél provokálásán túl a koronggal is jól bánik, majd az egyenlítés után két perccel a döntő eddigi hőse, Teravainen vezetést is szerzett csapatának. Ez utóbbi találat annál is izgalmasabb volt, mivel a fiatal finn csatár eddig az alapszakaszban nem jutott különösebben fontos szerephez, nem sikerült feljátszania magát az első két előnyös sorba. Quenneville ezzel a húzással meglepte Coopert. Nem sokáig tartott azonban a vendégelőny, másfél percen belül Kucserov nyúlt bele egy kapu mellé tartó korongba, ami így védhetetlenül pattant a hálóba. A 34. percben újra villant a Triplet, Kucserov passzából ezúttal Jonhson volt eredményes.

A harmadik játékrész elején Brent Seabrook szomorította el a hazai nézőket, Toews és Oduya gólpasszából volt eredményes. Később Patrick Sharp második fegyelmezetlensége került sokba a Chicagónak, Garrison lövése talált utat Crawford hálójába, ezzel ismét vezetett a Lightning. A mérkőzés hátralévő 10-12 percében komoly aggodalommal töltötte el a hazai drukkeret, hogy Bishop kapus az utolsó játékrészben többször is lekorcsolyázott. Végül nem tudta folytatni a játékot, a helyére beállt Vasziljevszkij azonban minden lövést védett az utolsó percekben. Ezt a csatát megérdemelten nyerte a Lightning, 1-1 a párharc állása, folytatás kedd hajnalban, addig a csapatok Chicagóba költöznek.