11 gólos meccsen a ráadásban győzött a Tampa Bay

Mindkét csapat volt kétgólos előnyben, Lundqvist ismét hatot kapott, Nyikita Kucserov lett a hős.

Hiába kezdett remekül a Tampa Bay a párharc harmadik meccsén, a gólok sorát a Rangers nyitotta meg. A vendégek már a 62. másodpercben vezettek Derick Brassard emberelőnyös góljával, amit Jesper Fast duplázott meg a harmad közepén egy szóló után. Csak összehasonlításképpen, az első tíz percben a Bolts tíz lövése talált kaput, nyolc akadt el a blokkban, még a vendégek négy kapura lövésből ütöttek kettőt. Végül a csapatkapitány Steven Stamkos törte meg a jeget, amikor egy kettő az egy elleni szituációt váltott gólra. A Lightning a gól után továbbra is fölényben maradt, de lehetőségeit elpuskázta, fölényét nem tudta gólra váltani. A második harmad ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, jöttek a hazai rohamok, míg a vendégek kontrára rendezkedtek be. A folyamatos nyomás a mérkőzés felénél vezetett eredményre, amikor bő hat perc alatt a Bolts háromszor vette be az indiszponáltan védő Lundqvist kapuját. Először Ondrej Palát egyenlített előnyből, majd a playoff góllövőlistáját vezető Tyler Johnson köszönt be négy a négy elleni játékban egy csodálatosan kijátszott helyzet után. A harmadik gólt Alex Killorn szerezte, így a hazaiak zsinórban négy gólt ütve kétgólos hátrányból kétgólos előnyt varázsoltak.

A mérkőzés eldőlni látszott, hiszen a Rangers a rájátszásban nem a gólérzékenységéről híres, de Jesper Fast fél perccel később második góljával visszahozta csapatát a meccsbe. A harmadik harmad úgy indult mint az első, a vendégek előnybe kerültek és mindössze tíz másodperc alatt megbüntették a hazaiak rossz cseréjét. 4-4 után mindkét oldalon a biztonság volt az első, azonban így is akadtak helyzetek, főleg a Bolts játékosai előtt. Egy ilyet használt ki Palát hat perccel a dudaszó előtt, örömmámorba borítva a Amalie Arena közönségét. Az alapszakasz győztese azonban sokkal hatékonyabban játszott, mint bármikor az idei playoff alatt, így sikerült is egyenlíteniük, kevesebb mint kettő perccel a befejezés előtt Dan Boyle pofozott be egy kipattanót. A vége 5-5 lett, így jöhetett a ráadás. A kezdésig az idei hirtelen halálban mindkét csapatnak hibátlan volt a mérlege, a délkeletiek kettőből kettőt, a vendégek négyből négy túlórát nyertek meg. Ez a hosszabbítás nem tartott addig mint előző nap a Ducks?Hawks mérkőzésen, mindössze 3:33 telt el a ráadásból, amikor Nyikita Kucserov lövését a svéd király szó szerint elnézte.

Sokatmondó adat, hogy Henrik Lundqvist ebben a szezonban hatszor kapott öt vagy több gólt, ebből négyszer a Lightningtól, kétszer az utóbbi két mérkőzésen. Összesen 66 lövésből kapott 12 gólt, ami elképesztően gyenge 81%-os teljesítmény. A rájátszásban 1958 óta nem fordult elő, hogy a Rangers kapusa két egymást követő meccsen féltucatot kapjon, akkor Gump Worsleyt szórta meg a Bruins. A rájátszás góllövőlistáját vezető Tyler Johnson 12. gólját ütötte, amivel beállította Ruszlan Fedotenko és Brad Richards franchise-csúcsát.