Zebrák álruhában

 

Vannak események, melyek nem kerülnek rivaldafénybe, és vannak eredmények, melyeket nem kell szégyellni. Ilyen volt a május elején Kassán megrendezett torna, ahol a jégkorong-játékvezetők kergették a pakkot.

“Az immár 20. alkalommal megrendezett találkozón, melyet hagyományőrzőn a szlovák jégkorong-játékvezetői kar rendez két évtizede, most is népes számban szálltak jégre a zebrák, hogy megmutassák, nem csak a sípot, hanem az botot is ügyesen tudják használni – áll Vincze László beszámolójában. – A 7 csapattal lebonyolított tornán, ahol 5 szlovák, 1 svájci és 1 magyar játékvezetőkből álló együttes – az A csoportos vb miatt a csehek nem tudtak csapatot nevezni – remek hangulatban sportszerű, ám mégis férfias küzdelmet láthattak azok, akik ellátogattak Kassa impozáns jégcsarnokába.

Kassa birok

Bár az eredmény itt nem volt elsődleges, mégis elmondható, hogy alig maradt le a dobogóról a csupa fiatalból álló magyar együttes, kinek kapuját a torna egyetlen női hálóőre védte. A végig izgalmakat tartogató körbeverések után a magyar csapat az elismerésre méltó 4. helyezést érte el. De talán ami a legfontosabb, újra bizonyítást nyert, hogy a sport, ezen belül is a jégkorong, alkalmas arra, hogy áthidaljon határokat, nyelveket, történelmet, és barátságot alakítson ki az emberek között.”

A kupa és kísérői

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
december 10., vasárnap
DEBL 11:35 MACGRZ 4-3 BVÉGE
DEBL 14:25 KMHLNZ 7-0VÉGE
EWHL 15:00 SSTKMH 0-8VÉGE
U18 15:00 AVSVAS 7-3VÉGE
ROM 17:30 GALSTE 9-6VÉGE
VB20 18:00 HUNLAT 1-4VÉGE
december 11., hétfő
U20 13:00 OHCUTE 4-1VÉGE
ROM 17:30 SCCSTE 9-3VÉGE
VB20 19:00 FRAHUN 4-3 HVÉGE
EL 20:00 DABTIT 5-3VÉGE
    • M4 SPORT
december 12., kedd
U18 15:00 DHKPEF 6-4VÉGE
U18 17:20 ETOUTE 6-3VÉGE
ROM 17:30 STESCC 1-8VÉGE
EL 18:30 MISMAC 2-0VÉGE
U18 18:40 VASMIS 3-2VÉGE
EBEL 19:15 MZAAVS 2-3 HVÉGE
december 13., szerda
VB20 15:30 HUNKAZ 3-5VÉGE
EL 17:50 VC2MAC 1-5VÉGE
MK 18:00 DABVAS 9-3VÉGE
U18 18:00 SZDDHK 0-13VÉGE
U18 19:00 ZNOUTE 6-2VÉGE
december 14., csütörtök
U18 16:00 PEFZEG 
U18 17:40 AVSKMH 
MK 18:00 UTEMIS 
U18 18:00 MISMAC 
december 15., péntek
VB20 13:00 GERHUN 
EL 18:00 FTCSCC 
EL 18:30 TITBRA 
december 16., szombat
U18 13:40 AVSMIS 
U18 15:00 SZDZEG 
VB20 16:00 AUTHUN 
U18 16:30 DHKGEP 
EBEL 17:45 AVSHCB 
EL 18:00 DABSCC 
EL 18:30 UTEBRA 
U18 18:30 MACETO 
december 17., vasárnap
EL 17:50 VC2FTC 
december 18., hétfő
EL 20:00 UTEMIS 
    • M4 SPORT
december 19., kedd
DEBL 19:15 GEPMAC 
Partnerünk