Norvégia?USA 1-2

Lehet, hogy az USA a finnek kiütése után könnyebb győzelemre számított, de Norvégia alaposan megnehezítette a dolgát, ha a befejezéseknél jobban koncentrálnak, nagyobb meglepetést is okozhattak volna.

Norvégia azon az egyetlen módon kezdte el a mérkőzést, ahogyan azt ilyen erőviszonyok mellett egyedül érdemes: letámadott. Kőkeményen beleállt a meccsbe, fizikailag is felvették a harcot észak-amerikai ellenfelükkel szemben, bátran és okosan játszottak. Mindennek az lett az eredménye, hogy az első négy percben számolatlanul alakították ki a helyzeteket, az USA jobb híján kereste a mérkőzés fonalát. A lendületet egy norvég kiállítás törte meg, a csapatkapitány Tollefsen mért el egy hip checket, de a hátrányt fegyelmezett játékkal megúszták. A hetedik percben aztán góllá érett a norvég mezőnyfölény, Tollefsen ment el a bal oldalon, távoli lövése éppen a túloldalon érkező Morten Ask elé pattant, aki beverte azt Hellebuyck kapujába. Azt nem lehet mondani, hogy a gól után leradírozta volna ellenfelét az igyekvésben az USA válogatottja, kiegyenlített maradt a játék képe. A norvég védelem kellett hozzá, hogy a 13. percben egyenlíteni tudjanak az amerikaiak. Három védő és egy kapus nem tudta eldönteni, mi legyen a koronggal, ami végül a kiváló ütemben érkező Trevor Lewis elé pattant, aki nem hibázott. A harmad hátralévő részében mindkét csapat szerezhetett volna gól, a norvégok két előnyt is nagyon veszélyesen játszottak meg, míg az amerikaiaknál Steve Moses mutatta meg, hogy valószínűleg az egész mezőnyben nincs senki, aki utol tudná érni, ám az eredmény nem változott, maradt az 1-1.

A második harmadra az USA válogatottja is megérkezett a mérkőzésbe, átvették az irányítást, fizikailag is egyre inkább ellenfelük fölé nőttek, miközben a norvégok egyre többet hibáztak. A vezetést a 26. percben szerezték meg az amerikaiak, Torey Krug kékvonalas lövésébe Nelson Brock ért bele jól. Nehéz percek következtek a norvégok számára, hiszen nem sokkal a gól után emberhátrányba kerültek, amelyet azonban ügyesen védekeztek ki. A 30. percben aztán Hendricks támadta kíméletlenül Ask fejét, amiért 2+10 percet kapott. A norvégok fáradtságát jól mutatta, hogy meg sem tudták közelíteni az első harmadban mutatott kombinatív játékot, ellenfelüknek hátrányban is több helyzetük volt, mint nekik. A harmad végére összekapták magukat az északiak, több nagy helyzetet is kidolgoztak, de egyenlíteni nem sikerült.

A harmadik harmadra maradt az amerikai nyomás, a norvégok többnyire csak nyomozták a korongot. A játékba egyre több piszkos elem vegyült, a játékvezetők képtelenek voltak mederben tartani a mindkét oldalon felgyülemlett indulatokat. Ebből általában a norvégok jöttek ki rosszabbul, de a 49. percben a maga is borzasztóan sokat kapó Tollefsen állította bele Steve Mosest fejjel a palánkba, a Jokerit csatára nem is tért vissza már a jégre az eset után. Az 52. percben Lewis lövése túljutott a kiválóan védő Haugenen, de a kapus még idejében eszmélt és kiütötte a gólvonalon árválkodó korongot. Az utolsó percekben minden tartalékát mozgósítva rohamozott Norvégia, majd a kapusát is lehozta, de egyenlíteni nem sikerült. Egy utolsó másodpercekig nyílt és izgalmasan mérkőzésen 2-1-re nyert az USA.