Nagy Gergő góllal búcsúzott

A Fort Wayne Komets azonban érvényesítette a papírformát és 4-1-es összesítéssel kiejtette a Kalamazoo Wings csapatát.

Négy meccslabdájából a másodikat beütötte a Komets szombat este Kalamazooban egy gólzáporos mérkőzésen. Nem sokat vacakoltak, inkább hamar egymásnak estek a csapatok, az első harmad öt gólt hozott, a gólpárbajból a vendégek jöttek ki jobban, Nagy Gergő az első egyenlítő gólt szerezte a 4. percben. A második harmad felénél kettőre növelte előnyét a Komets és bár a hazaiak emberhátrányból szépítettek, egy 40. percben esett találattal a második szünetre megmaradt a kétfás különbség. Az 53. percben bevertek egy emberelőny Nagyék, majd az utolsó percben a kapust is lehozva rohamoztak, ám a vendégek kihasználták a lehetőséget, ezzel alakult ki a 6-4-es végeredmény. Összesítésben 4-1-re nyert a Komets, amely így továbbjutott. Nagy Gergő szezonja mindent összevetve pompásan sikerült, a tartós AHL ugyan nem jött össze, de egy szinttel lejjebb megállta a helyét játékosunk, az alapszakaszt és a playoffot egybe számolva 61 meccsen 59 pontot ért el, húsz gólt lőtt. Csapata húzóembere volt, az alapszakaszban egy ponttal maradt el a házi pontkirályi címtől, a rájátszásban pedig hozzá hasonlóan öt pontra egyetlen csatár sem volt képes.

Vas Márton Löwen Frankfurt DEL2 (GER-2.) elődöntő 62 9 36 45

Jelmagyarázat: H=a légiós csapatának pillanatnyi helyezése a bajnokságban (a liga létszáma), M=mérkőzések, G=gólok, A=gólpasszok, P=pontok száma. A kapusok esetében a P a védési hatékonyságot jelöli, százalékban kifejezve. Dőlt betűs név=már nem légiós.

A magyar légiósok rájátszása:

Fekete Dániel (VEU Feldkirch, AUT-2.):

Negyeddöntő: 2015. február 28.?március 18. Feldkirch?Kapfenberg 4-0
Elődöntő: 2015. március 21.?április 1. Jesenice?Feldkirch 1-3
Döntő: 2015. április 4.?április 12. Lustenau?Feldkirch 3-0 (Feketéék ezüstérmet nyertek)

Hári János (Modo Örnsköldsvik, SWE):

Osztályozó: 2015. március 16.?április 4. Modo?Vita Hasten 4-0 (Háriék bent maradtak)

Láday Tamás (Spokane Chiefs, WHL):

Alapszakasz vége: 2015. március 22.
Konferencia negyeddöntő: Everett Silvertips?Spokane Chiefs 4-2 (Ládayék búcsúztak)

Nagy Gergő (Kalamazoo Wings, ECHL):

Alapszakasz vége: 2015. április 12.

Nagy Gergő (Chicago Wolves, AHL):

Divízió-elődöntő: 2015. április 17.-2015. április 29. Fort Wayne Komets?Kalamazoo Wings 4-1 (Nagy Gergőék kiestek)

Sebők Balázs (Hokki, FIN-2.):

Negyeddöntő: 2015. március 11.?március 21. Hokki?JYP-Akatemia 4-2
Elődöntő: 2015. március 23.?április 4. Jukurit?Hokki 4-0
Bronzmeccs: TUTO Hockey?Hokki 2-5 (Sebőkék bronzérmesek lettek)

Sofron István (Krefeld Pinguine, DEL, GER):

A negyeddöntőért: 2015. március 4?8. Wolfsburg Grizzly Adams?Krefeld Pinguine 2-1 (Sofronék kiestek)

Szélig Viktor (Briancon, FRA):

Negyeddöntő: 2015. február 27.?március 7., Angers?Briancon 3-0 (Széligék kiestek)

Vas János (Slavia Praha, CZE):

Alsóházi csoportkör: 2015. március 6.?március 22.
Osztályozó: 2015. március 25.?április 19. (Résztvevők: Slavia, Olomouc, Chomutov, Ceske Budejovice) Vas Jánosék kiestek

Vas Márton (Löwen Frankfurt, GER-2.):

Negyeddöntő: 2015. március 13?27., Löwen Frankfurt?Ravensburg Towerstars`4-0
Elődöntő: 2015. április 2.?14. Fischtown Pinguins?Löwen Frankfurt 4-2 (Vas Mártonék kiestek)

VB18 13:00 HUNUKR