Hagelin továbblőtte a Rangerst

A svéd szélső gólja a második kört jelentette a New York-i csapatnak. Az Ottawa továbbra is életben van, a Minnesota egy lépésre a továbbjutástól.

A Rangers negyedszer is 2-1 arányban győzte le a Pittsburghöt és ezzel a második körbe lépett. Akárcsak a negyedik mérkőzés, az ötödik is a hosszabbításban dőlt el, a ráadás 11. percében Carl Hagelin talált be, a Broadwayen pedig várják a Capitals?Islanders párharc győztesét. A mérkőzésen mindkét kapus ihletett formában védett, nüansznyi különbség döntött Lundqvist javára Fleuryvel szemben, előbbi 37, utóbbi 34 lövést hárított.

0-3 után kezd magához térni az Ottawa, amely második meccsét is megnyerte a Montreal elleni párharcban. A Senators ráadásul most a Canadiens otthonában hengerelt, sima négygólos győzelmet aratott és hétfő hajnalban hazai pályán egyenlíthet. A Bell Centerben rendezett mérkőzésen Craig Anderson és Bobby Ryan volt a hős, a kapus 45 hazai kísérletet hárított, a jobbszélső pedig duplázott, csapata első és ötödik gólját szerezve.

A két kapus közötti különbség döntött a Blues?Wild párosítás ötödik meccsén, a vendégeknél Dubnyk 37 lövésből csak egyet kapott, míg a hazaiaknál Allen 19 lövésből négyet. A St. Louis jól kezdett, Taraszenko hatodik playoffgóljával megszerezte az előnyt, de a fór mindössze három percig tartott. A Blues hiába játszott fölényben a második harmad második felében, 86 másodperc alatt kettőt kapott, ez pedig döntőnek bizonyult. A Minnesota vasárnap este harcolhatja ki a továbbjutást hazai jégen, de a sormintát figyelembe véve most Blues-győzelemnek kellene következnie.