Nagy Gergőék kikaptak

 

A Fort Wayne Kometsnek négy meccslabdája van az ECHL rájátszásának első körében a Kalamazoo Wings ellen.

Első hazai meccsüket 0-2-es állásról várták Nagy Gergőék, nem volt tehát biztató a helyzet, ráadásul a közönség láthatóan lemondott már csapatáról, hiszen az alapszakasz 2700-as átlagnézőszámát sikerült alaposan alulmúlni, csak alig 1200-an voltak kíváncsiak a szerdai mérkőzésre. Jobban is kezdtek a vendégek, tíz perc alatt kétgólos előnyre tettek szert. A Kalamazoo a 28. percben szépített, egyenlítenie azonban nem sikerült, sőt az 59. percben üres kapura újabb gólt kapott, ezzel alakult ki az 1-3-as végeredmény. Összesítésben már 3-0-ra vezet a Komets, amely pénteken söpréssel mehet tovább a párharcból.

Magyar légiósok a hokivilágban, 2014/15:

Név Csapat Liga H M G A P
Fekete Dániel VEU Feldkirch INL (AUT-2.) döntő 34 10 17 27
Hári János Modo SHL (SWE-1.) osztályozó 57 6 15 21
Láday Tamás Spokane Chiefs WHL rájátszás 65 0 7 7
Nagy Gergő Chicago Wolves AHL 6 0 3 3
Nagy Gergő Kalamazoo Wings ECHL 8. 59 19 37 56
Sebők Balázs Hokki Mestis (FIN-2.) elődöntő 58 11 39 50
Sofron István Krefeld Pinguine DEL (GER-1.) 10. 49 10 14 24
Szélig Viktor Briancon Ligue Magnus (FRA-1.) 5. 34 0 4 4
Briancon Kupa és Ligakupa (FRA) - 10 0 3 3
Vas János Slavia Praha Extraliga (CZE-1.) 14. 62 12 7 19
Vas Márton Löwen Frankfurt DEL2 (GER-2.) elődöntő 62 9 36 45

Jelmagyarázat: H=a légiós csapatának pillanatnyi helyezése a bajnokságban (a liga létszáma), M=mérkőzések, G=gólok, A=gólpasszok, P=pontok száma. A kapusok esetében a P a védési hatékonyságot jelöli, százalékban kifejezve. Dőlt betűs név=már nem légiós.

A magyar légiósok rájátszása:

Fekete Dániel (VEU Feldkirch, AUT-2.):

Negyeddöntő: 2015. február 28.–március 18. Feldkirch–Kapfenberg 4-0
Elődöntő: 2015. március 21.–április 1. Jesenice–Feldkirch 1-3
Döntő: 2015. április 4.–április 12. Lustenau–Feldkirch 3-0 (Feketéék ezüstérmet nyertek)

Hári János (Modo Örnsköldsvik, SWE):

Osztályozó: 2015. március 16.–április 4. Modo–Vita Hasten 4-0 (Háriék bentmaradtak)

Láday Tamás (Spokane Chiefs, WHL):

Alapszakasz vége: 2015. március 22.
Konferencia negyeddöntő: Everett Silvertips–Spokane Chiefs 4-2 (Ládayék búcsúztak)

Nagy Gergő (Kalamazoo Wings, ECHL):

Alapszakasz vége: 2015. április 12.

Nagy Gergő (Chicago Wolves, AHL):

Alapszakasz vége: 2015. április 12.
Divízió-elődöntő: 2015. április 17.-2015. április 29. Fort Wayne Komets–Kalamazoo Wings 3-0

Sebők Balázs (Hokki, FIN-2.):

Negyeddöntő: 2015. március 11.–március 21. Hokki–JYP-Akatemia 4-2
Elődöntő: 2015. március 23.–április 4. Jukurit–Hokki 4-0
Bronzmeccs: TUTO Hockey–Hokki 2-5 (Sebőkék bronzérmesek lettek)

Sofron István (Krefeld Pinguine, DEL, GER):

A negyeddöntőért: 2015. március 4–8. Wolfsburg Grizzly Adams–Krefeld Pinguine 2-1 (Sofronék kiestek)

Szélig Viktor (Briancon, FRA):

Negyeddöntő: 2015. február 27.–március 7., Angers–Briancon 3-0 (Széligék kiestek)

Vas János (Slavia Praha, CZE):

Alsóházi csoportkör: 2015. március 6.–március 22.
Osztályozó: 2015. március 25.–április 19. (Résztvevők: Slavia, Olomouc, Chomutov, Ceske Budejovice) Vas Jánosék kiestek

Vas Márton (Löwen Frankfurt, GER-2.):

Negyeddöntő: 2015. március 13–27., Löwen Frankfurt–Ravensburg Towerstars`4-0
Elődöntő: 2015. április 2.–14. Fischtown Pinguins–Löwen Frankfurt 4-2 (Vas Mártonék kiestek)

Cimkék: , ,

Te mit gondolsz?

Eseménynaptár
január 13., péntek
U18 15:00 SCCAVS 3-7VÉGE
MOL 18:00 DHKBEO 5-3VÉGE
MOL 18:00 SCCMAC 0-7VÉGE
MOL 18:00 UTEFTC 4-5VÉGE
MOL 18:30 TITMIS 1-7VÉGE
EBEL 19:30 VSVAVS 5-3VÉGE
január 14., szombat
EBJL 13:00 DMJVIC 5-2VÉGE
EBYSL 13:15 G99AVS 1-9VÉGE
EBJL 14:00 HKBEHL 5-1VÉGE
EBJL 14:40 AVSKAC 7-6 HVÉGE
EBJL 15:10 UTEOHC 5-1VÉGE
EBJL 15:45 ZASETO 1-4VÉGE
EBJL 15:50 MACMRB 16-0VÉGE
EBYSL 16:10 VASDMJ 6-3VÉGE
MOL 18:30 MISBEO 9-1VÉGE
EBYSL 18:40 ZNOHKB 4-3 HVÉGE
EBYSL 18:50 MACRBS 3-2VÉGE
NU18 19:00 HUNAUT 3-0VÉGE
január 15., vasárnap
EBYSL 12:10 MACRBS 3-4 HVÉGE
EBYSL 14:30 MZAAVS 2-3 HVÉGE
EBYSL 16:20 VSVDMJ 3-2VÉGE
EBYSL 16:40 VASSLL 1-2VÉGE
EBEL 17:00 AVSG99 1-5VÉGE
EBYSL 17:00 HKBZNO 1-5VÉGE
MOL 17:00 GALMAC 1-7VÉGE
MOL 18:30 DHKTIT 4-3VÉGE
január 16., hétfő
U18 17:15 MISPEF 
MOL 17:30 BRAMAC 
MOL 18:00 UTEDAB 
    • M4 SPORT
január 17., kedd
MOL 17:00 GALSCC 
MOL 18:30 MISFTC 
január 18., szerda
U20   KMHMIS 
U20   MACZEG 
NHL 00:55 BOSNYI 
    • SPÍLER TV
NHL 04:05 ANATBL 
    • SPÍLER TV
KHL 15:00 MMGAVG 
    • SPORT 2
január 19., csütörtök
EBYSL   AVSVIC 
U18   AVSUTE 
U18   DHKPEF 
U18   ETOMIS 
U18   VASMAC 
NHL 01:35 MTLPIT 
    • SPÍLER TV
NHL 04:30 LAKSJS 
    • SPÍLER TV
EBYSL 17:40 VASMZA 
MOL 18:00 DABBRA 
január 20., péntek
EBJL   HKBMAC 
NHL 01:05 CBJOTT 
    • SPÍLER TV
U20 14:30 DHKAVS 
MOL 18:00 UTEBRA 
MOL 18:30 TITSCC 
MOL 19:00 FTCGAL 
január 21., szombat
NHL 01:05 BOSCHI 
    • SPÍLER TV
EBJL 12:40 HKBVIC 
EBYSL 14:30 RBSHKB 
EBJL 15:00 UTEEHL 
EBJL 16:10 MACOHC 
EBYSL 17:00 DMJOLL 
EBYSL 18:00 EHLMAC 
MOL 18:00 MACGAL 
EBJL 18:30 MRBDMJ 
MOL 18:30 MISSCC 
EBJL 18:55 VSVAVS 
NHL 21:05 WINSTL 
    • SPÍLER TV
január 22., vasárnap
EBJL   ZASVAS 
EBYSL   SLLAVS 
NHL 04:00 CGYEDM 
    • SPÍLER TV
EBYSL 12:00 RBSMAC 
EBJL 15:30 RBSETO 
EBYSL 15:40 VASTRK 
EBYSL 15:40 ZNOHKB 
MOL 18:00 BEOTIT 
MOL 18:00 FTCBRA 
MOL 18:30 MACUTE 
NHL 21:05 PITBOS 
    • SPÍLER TV
január 23., hétfő
MOL 18:00 BEODAB 
MOL 18:00 DHKSCC 
    • M4 SPORT
MOL 18:30 MISGAL 
   H I R D E T É S
   H I R D E T É S
Partnerünk