A harmadik hosszabbítás döntött Chicagóban

A győztes gólt a Hawks szerezte és ezzel egy lépésre került a továbbjutástól, akárcsak a Calgary. Detroitben Mrázek nullázott, New Yorkban a Capitals egyenlített.

A Chicago óriási csatában második hazai meccsét is megnyerte, ezzel pedig a Nashville-t a kiesés szélére sodorta. A kiegyenlített meccsen a Predators jutott előnyhöz az első harmadban, de a Hawks mindössze 87 másodpercig érezhette magát verve. A Preds a második harmad közepén ismét megszerezte a vezetést, amit Brandon Saad a harmadik felénél egyenlített ki. 2-2 után jöhetett a ráadás, ahol a két kapus, Scott Darling és Pekka Rinne fantasztikus munkát végzett. Végül utóbbi kapitulált a harmadik hosszabbítás 60. másodpercében, amikor találkozó 100. lövése, Brent Seabrook kék vonalas bombája utat talált a kapujába.

Már az első harmadban kialakult a végeredmény Calgaryban, ahol a hazaiak a kiesés szélére sodorták a Vancouvert. A tizedik percig három emberelőnyös gólt lőttek a csapatok, amiből kettőt a Flames vállalt magára. A harmad utolsó percében Sam Bennett révén megszületett az első gól egyenlő létszám mellett, ami egyben korai a végeredményt is jelentette. A folytatásban a kapusok lehúzták a rolót, a hazai oldalon Jonas Hiller 18, míg másik oldalon Ryan Miller 15 lövést fogott, aki egyébként Eddie Lack helyére állt, a svéd kapus az első játékrészben hét próbálkozásból három gólt kapott.

A Tampa 2011 óta nem nyert playoffmeccset idegenben, így rossz előjelekkel várhatta a Detroit elleni harmadik meccset. A tendencia folytatódott, a Bolt nemhogy nem nyert, gólt sem ütött az autóvárosban. Az ok Petr Mrázek, aki 22 védéssel pályafutása első hibátlan playoffmeccsét játszotta. A Red Wings már a 9. percben vezetett Pavel Dacjuk góljával, az orosz centernek ez volt a 41. playoffgólja, amivel a feljött a tizedik helyre az aktív játékosok között. Az előnyt a harmadik harmadban Riley Sheahan duplázta meg, a végeredményt pedig Luke Glendening biztosította be egy üres kapus találattal.

Ismétlődött a történelem az Islanders?Capitlas párharc negyedik meccsén, csak fordított előjellel. A harmadik találkozót 2-1-re nyerte az Isles hosszabbítás után, most ugyanilyen arányban nyertek a fővárosiak a ráadásban. Az első játékrészben Ovecskin góljára Casey Cizikas válaszolt, innentől kezdve azonban a kapusoké volt a főszerep egészen a hirtelen halál 12. percéig. Ekkor Nicklas Backström távoli lövésével szemben tehetetlen volt Jaroslav Halák, ami azt jelentette, hogy a Washington egyenlített a párharcban.