A SZKA gálamérkőzésen nyert Gagarin Kupát

 

A szentpéterváriak 4-1-es összesítéssel megnyerték a KHL 7. szezonját.

A SZKA úgy lépett jégre az Ak Barsz otthonában, ha nyer, Gagarin Kupa-győztes. A gólgyártást már a 73. másodpercben megszerezték a szentpéterváriak, az első harmad végén 4-0-ra, a 23. percben 5-1-re vezettek, ekkor Nilsson helyét Garipov vette át a hazai kapuban. A SZKA sokkal jobban odatette magát mind a vasárnapi mérkőzésen, mind a párharc során, így jogosan nyerte meg története első Gagarin Kupáját.

–•–Œ–¯–¯–µ–º. –Ú–•–Û. –Ü–?—Â—Ç "–Ж¯ –Ñ–?—À—Á" - –°–Ú–Ð

KHL, 8152 néző.
Nilsson: 72,2% (Garipov: 94,4%)
K
Koskinen: 96,0% (Jezsov)
Kornyejev, Nyikulin, Azevedo, Varnakov, Möller
1
Belov A., Csugyinov, Kovalcsuk, Martensson, Thoresen
Zaharcsuk, Rilov, Kolcov, Lukojanov, Szvitov
2
Belov Ny., Kutyejkin, Dadonov, Panarin, Sipacsov
Gyenyiszov, Medvegyev, Vrána, Gluhov, Mirnov
3
Rukavisnyikov, Hafizullin, Burdaszov, Cervenka, Ericsson
Muszin, Pajgin, Burmisztrov, Obuhov, Petrov
4
Jugyin, Ponyikarovszkij, Barabanov, Kablukov, Hohrjakov
Zinetula Biljaletgyinov
E
Vjacseszlav Bikov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 01:13 SZK Ericsson
0-2 06:31 SZK PP Kovalcsuk Panarin Sipacsov
0-3 10:44 SZK Dadonov
0-4 14:05 SZK Ponyikarovszkij Hohrjakov Belov A.
1-4 21:17 AKB Gluhov Vrána Medvegyev
1-5 22:03 SZK Kovalcsuk Thoresen
1-6 58:57 SZK Cervenka Panarin Belov A.
25 Kapura lövések száma 36
18 Kiállításpercek 6

NYUGATI FŐCSOPORT

Negyeddöntők
CSZKA Moszkva (1.)–Szocsi (8.) 4-0
3-0 3-1 2-1 6-2
SZKA Szentpétervár (2.)–Torpedo Nyizsnyij Novgorod (7.) 4-1
6-3 1-2 4-2 3-1 2-0
Dinamo Moszkva (3.)–Lokomotiv Jaroszlavl (6.) 4-2
3-1 1-2 1-2 h. 3-0 7-3 4-0
Jokerit Helsinki (4.)–Dinamo Minszk (5.) 4-1
2-3 h. 4-1 5-0 2-1 7-1
Elődöntők
CSZKA Moszkva (1.)–Jokerit Helsinki (4.) 4-1
3-2 4-0 2-3 3-0 4-2
SZKA Szentpétervár (2.)Dinamo Moszkva (3.) 4-1
3-2 h. 1-4 2-0 6-1 3-2 h.
Döntő
CSZKA Moszkva (1.)–SZKA Szentpétervár (2.) 3-4
3-0 3-2 h. 3-1 1-4 2-6 1-2 h. 2-3

KELETI FŐCSOPORT

Negyeddöntők
Ak Barsz Kazany (1.)–Avtomobiliszt Jekatyerinburg (8.) 4-1
3-2 h. 3-2 h. 0-2 2-1 3-2
Szibir Novoszibirszk (2.)–Traktor Cseljabinszk (7.) 4-2
1-4 5-2 7-3 1-2 h. 3-1 2-1
Metallurg Magnyitogorszk (3.)–Szalavat Julajev (6.) 4-1
2-0 1-2 2-1 6-4 3-1
Avangard Omszk (4.)–Barisz Asztana (5.) 4-3
5-2 0-2 0-3 4-3 2-0 1-4 3-1
Elődöntők
Ak Barsz Kazany (1.)Avangard Omszk (4.) 4-1
3-4 h. 4-0 2-0 3-1 2-0
Szibir Novoszibirszk (2.)Metallurg Magnyitogorszk (3.) 4-1
2-0 3-2 2-5 3-2 h. 3-1
Döntő
Ak Barsz Kazany (1.)Szibir Novoszibirszk (2.) 4-1
2-0 2-1 1-2 1-0 h. 1-0 h.

 

GAGARIN KUPA-DÖNTŐ
Ak Barsz Kazany (kelet, 1.)SZKA Szentpétervár (nyugat, 2.) 1-4
2-4 0-1 2-1 2-3 1-6

Cimkék: , , ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
április 14., szombat
NVB 16:30 HUNDEN 3-0VÉGE
VB18 19:00 HUNROM 5-0VÉGE
április 15., vasárnap
VB18 19:00 HUNITA 4-0VÉGE
április 16., hétfő
NU16 11:05 HUNCZE 2-4VÉGE
NU16 16:05 HUNFIN 0-2VÉGE
VÁL 18:00 POLUKR 4-2VÉGE
április 17., kedd
NU16 14:20 HUNJPN 1-0VÉGE
VÁL 18:00 POLJPN 5-2VÉGE
VB18 19:00 HUNUKR 3-4VÉGE
NU16 19:20 HUNAUT 0-1 BVÉGE
április 18., szerda
NU16 13:00 HUNNOR 5-2VÉGE
VB18 15:30 HUNJPN 2-3 BVÉGE
VÁL 17:30 HUNUKR 5-4 BVÉGE
    • SPORT 1
április 19., csütörtök
NU16 09:30 HUNGER 0-4VÉGE
április 20., péntek
VB18 15:30 HUNAUT 0-4VÉGE
KHL 18:30 CSZAKB 
    • SPORT 2
április 22., vasárnap
VB 12:30 GBRSLO 
VB 16:00 HUNKAZ 
    • SPORT 1
VB 19:30 POLITA 
április 23., hétfő
VB 16:00 SLOPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAHUN 
    • SPORT 1
április 24., kedd
VB 16:00 KAZGBR 
    • SPORT 1
április 25., szerda
VB 12:30 ITAKAZ 
    • SPORT 1
VB 16:00 GBRPOL 
    • SPORT 1
VB 19:30 SLOHUN 
    • SPORT 1
április 26., csütörtök
VB 19:00 POLHUN 
    • SPORT 1
április 27., péntek
VB 16:00 KAZSLO 
    • SPORT 1
VB 19:30 ITAGBR 
    • SPORT 1
április 28., szombat
VB 12:30 KAZPOL 
VB 16:00 SLOITA 
VB 19:30 HUNGBR 
    • SPORT 1
Partnerünk