Véget ért az NHL alapszakasza

Az Ottawa és a Pittsburgh jutott be utolsóként, a Boston mehet golfozni, kialakult a végső párosítás. Az alapszakaszgyőztes Rangers története legjobb szezonját futotta, Benn a pontkirály, Ovecskin a legjobb góllövő.

A Rangers simán hozta az utolsó meccsét a fővárosban. Az első és a második harmad fordulóján tíz perc alatt háromszor volt eredményes, a vége kényelmes 4-2 lett. A Rangers 53. győzelmét és 113. pontját szerezte a szezonban, mindkettő új franchise-rekord a csapat történetében. A Capitalsban Ovecskin megszerezte az 53. gólját és zsinórban harmadszor lett gólkirály, pályafutása során ötödször.

A Senators számára egyszerű volt a képlet, ha bármilyen formában győz Philadelphiában, akkor ott van a playoffban. Ezt a feladatot végül simán abszolválta az Ottawa az év újonca díjra esélyes két játékosával, az Andrew Hammond, Mark Stone párossal, ahol előbbi 34 lövést védett, utóbbi két gólt szerzett. A Sens az első csapat az NHL történetében, amely 14 pontos hátrányból jutott a playoffba.

A hetek óta gödörben lévő Pittsburgh győzni tudott a ligautolsó Buffalo otthonában, ezzel zsinórban kilencedik alkalommal lesz ott a rájátszásban. Brandon Sutter duplázott, Marc-André Fleury tizedik shutoutját szerezte a szezonban, amivel első helyen végzett ebben a kategóriában.

rangers-penguins-hockey

A Blues hazai pályán Jori Lehtera és Vlagyimir Taraszenko vezetésével simán verte a Minnesotát. A Wild kapusai nem parádéztak a mérkőzésen, 23 lövésből négy gólt kaptak. Ez nem éppen jó előjel, hiszen a két csapat egymás ellen játszik a rájátszás első körében. A St. Louis a győzelemmel a nyugati konferencia címét is megszerezte egy rövid időre.

Azért csak rövid időre, mert az Anaheim győzött a Coyotes otthonában és ezzel visszavette a nyugati koronát. A Ducks Ryan Getzlaf és Frederik Andersen vezetésével győzött, a kapitány két pontot szerzett, a dán hálóőr 23 lövést fogott. Az Anaheim a Winnipeg ellen kezdi a rájátszást.

Az ellen a Winnipeg ellen, amely az utolsó harmadban erősen tartalékosan is négy gólt ütött a Flamesnek és ezzel magabiztosan szerezte meg a győzelmet. A győzelemmel a Jets 99 ponttal fejezte be a szezont, ami új rekord a franchise történetében. Winnipegben 1996 óta először rendeznek majd playoffmérkőzést.

Tét nélkül zajlott a kaliforniai rangadó Los Angelesben, ahol a Sharks látogatott a bajnokhoz. Akárcsak Winnipegben, itt is az utolsó harmadra maradt a döntés, amikor a Kings háromszor vette be a San José kapuját. A mérkőzés után a Los Angeles hátvédje, Robyn Regehr bejelentette, hogy valószínűleg befejezi pályafutását.

A Canadiens úgy lépett jégre Torontóban, ha egy pontot szerez, akkor biztosan csoportgyőztes. A Habs végül sikerrel vette a küldetést, pedig háromszor is hátrányba került a rendes játékidőben, de mind a három alkalommal egyenlített. A döntés így a szétlövésekre maradt, ahol Alex Galchenyuk és David Desharnais góljaival végül nemcsak a kötelező pontot, de a győzelmet is megszerezte a Montreal.

A Detroit a záró fordulóban nyert Carolinában és ismét 100 ponttal zárta a szezont, az utolsó 20 szezonból 17-szer (kivéve a rövidített szezonokat). Petr Mrázek 35 védéssel hibátlan teljesítményt nyújtott, Landon Ferraro pedig megszerezte élete első gólját és már csak 407 találattal van lemaradva édesapja, a legendás Ray Ferraro mögött.

Jaromír Jágr vezetésével győzött a Florida a New Jersey ellen. A cseh zseni gólpasszal és győztes góllal segítette a Panthers korábbi csapata ellen. A 43 éves szélső újabb asszisztjával már egyedül áll a hatodik helyen, a győztes góljával pedig tovább javította saját rekordját.

Duplán bánhatja az Islanders a Columbus elleni vereséget. A kisebbik gond, hogy a New York-iak elbukták utolsó alapszakaszmeccsüket a Nassauban, a nagyobbik, hogy így nem hazai jégen kezdhetik meg a rájátszást. A találkozón pedig végig az Islandersnek állt a zászló, hiszen kétszer is vezetett a meccsen, volt, hogy két góllal is, sőt még másfél perccel a vége előtt is. Scott Hartnell azonban kiharcolta a hosszabbítást, majd a büntetőket, ahol megint a hazaiak kerültek előnybe, de a Jackets fordítani tudott Alexander Wennberg és Cam Atkinson góljaival.

Mivel az Ottawa, a Pittsburgh és a Montreal győzni tudott és mindhárom meccs korábban kezdődött, így a Tampa Bay?Boston összecsapásnak semmi tétje nem maradt. A Lightning már nem lehetett csoportelső, a Bruins pedig már nem juthatott a playoffba. Ennek megfelelően büntetőkkel dőlt el a meccs a hazaiak javára Victor Hedman góljának köszönhetően. A Boston hét év után nem lesz ott a playoffban.

Jamie Benn egyedül verte meg a Nashville-t. A Dallas kapitánya csapata mind a négy góljából kivette a részét egy gólpassz és egy mesterhármas formájában. Azonban sokkal fontosabb az, hogy Benn 87 ponttal végzett a szezonban és ezzel egy ponttal megelőzte azt a John Tavarest, aki két pontot szerzett a Blue Jackets elleni meccsen.

Szépen búcsúzott a Colorado, amely az utolsó meccsen a Chicagót verte Denverben. Az Avs háromszor szerzett vezetést a meccsen, utoljára fél perccel a befejezés előtt Jarome Iginla révén, aki második gólját szerezte a meccsen. Ez volt a veterán szélső pályafutásának 589. találta, így jövőre csatlakozhat a 600 gólosok elitklubjához.

A Vancouver háromszor is kétgólos hátrányban volt az Edmonton ellen, mégis győzni tudott, ami azt jelenti, hogy a Canucks hazai pályán kezdheti a rájátszást. Az utolsó játékrészben Jannik Hansen és Sven Baertschi góljaival a Canucks ledolgozta a hátrányát, majd Alexander Edler góljával a győzelmet is megszerezte. A hazai oldalon két hónap után először volt kezdő a sérüléséből visszatérő Ryan Miller.

A playoff szerdán indul, a párosítások a következők:

Kelet: Canadiens?Senators, Lightning?Red Wings, Rangers?Penguins, Capitals?Islanders.

Nyugat: Blues?Wild, Predators?Blackhawks, Ducks?Jets, Canucks?Flames.

A teljes menetrend az alábbi linken megtekinthető.