Magyarország?Dánia 1-9

Jól kezdett a magyar válogatott a debreceni U18-as világbajnokságon, ám a sokkal erősebb dán válogatott a középső harmadban eldöntötte a mérkőzést.

A mérkőzést a dánok kezdték jobban, felálltak a magyar harmadban, a 73. másodpercben pedig Oliver Nielsen lövésébe Boysen beleért, így megszerezték a vezetést (0-1). Az első dán emberelőny a 3. perc elején következett el. Létszámfölényben nyomtak a dánok, de kivédekeztük, viszont fölényük megmaradt a teljes létszám folyamán is, Borsnak elég sok feladata akadt. A 9. percben újra emberhátrányba kerültünk, amit 44 másodperc alatt kihasználtak a dánok True révén (0-2), aki három perccel később egyenlő létszámban duplázott. A harmad végén kettős előnybe került válogatottunk, amit éppen akkor váltottunk gólra, amikor az első kiállított dán játékos visszatérhetett a jégre. A tornán az első magyar gólt az EBEL-ben idén bemutatkozó, ott három meccsen 1+1-et produkáló Gáspár Máté szerezte, Sági Martin passzából.

HUNDEN U18

A második harmadot nagyon rosszul kezdtük. Még három perc sem telt a középső játékrészből, máris megkaptuk negyedik gólunkat, majd az ezt követő 10 percben három emberelőny alatt sem tudtunk közelebb kerülni nevesebb ellenfelünkhöz. A dánok viszont kiegészülve 17 másodperc alatt kétszer is mattolták a védelmünket, 6-1-re módosítva az állást. Itt azonban még nem volt vége a dán parádénak, az utolsó percben emberelőnybe kerültek, amit nagyon hamar gólra váltottak, így 7-1-es dán előnnyel mehettek a második szünetre a csapatok. A záró felvonást összeszedettebben kezdtük, bár nyilvánvalóan 7-1 után a dánok elszántsága és koncentrációja is esett némiképp. Borsnak így is akadt dolga bőven, bravúrjainak köszönhetően a dánok csak a 13. percben szerezték harmadbéli első góljukat. A végeredmény három perccel a meccs vége előtt három perccel alakult ki, amikor a dánok meglőtték kilencedik góljukat is.