0-3-ról fordított és jutott döntőbe a SZKA

   

A szentpéterváriak a KHL története során először nyertek meg úgy egy párharcot, hogy az első 3 mérkőzést elveszítették. Az Ak Barsz–SZKA Gagarin Kupa-döntő április 11-én, szombaton kezdődik.

A nyugati főcsoportdöntőben a mindent eldöntő 7. mérkőzést a CSZKA kezdte jobban, a moszkvaiak 3. percben betaláltak a vendégek kapujába, ám a gólt érvénytelenítették. Az első harmad közepén a SZKA megszerezte a vezetést, miután Kovalcsuk palánk mellől leadott lövése túljutott Lalande-on. A 28. percben kétgólosra nőtt a szentpéterváriak előnye, Dadonov értékesítette a saját kipattanóját. A második harmad végén nagyot hajrázott a CSZKA, előbb Sztasz lövésébe Radulov ért bele, majd Da Costa vágta be a vas mellé a korongot. A harmadik húsz percben óvatos játék zajlott, amiből a SZKA jött ki jobban, az 51. percben Anton Belov lövésébe Thoresen ért be a kapu előtt, amivel megszerezte a győzelmet és a döntőbe jutást jelentő találatot.

A SZKA története során először szerepelhet a KHL döntőjében, ahol a 2009-es és 2010-es Gagarin Kupa-győztes Ak Barsz vár rá.

KHL, 5600 néző.
Lalande: 86,4% (Galimov)
K
Koskinen: 94,6% (Jezsov)
Gyenyiszov, Zajcev, Grigorenko, Ljubimov, Radulov
1
Belov A., Csugyinov, Kovalcsuk, Martensson, Thoresen
Bondarjev, Kiszelevics, Da Costa, Mursak, Hjalmarsson
2
Belov Ny., Kutyejkin, Dadonov, Panarin, Sipacsov
Jegorsev, Panyin, Volkov, Zsarkov, Korotkov
3
Rukavisnyikov, Hafizullin, Burdaszov, Cervenka, Ericsson
Misarin, Mamin, Kvartalnov, Makarov, Sztasz
4
Jugyin, Ponyikarovszkij, Barabanov, Kablukov, Hohrjakov
Dmitrij Kvartalnov
E
Vjacseszlav Bikov
Gólok Idő Csapat Típus Gól Passz Passz
0-1 11:20 SZK Kovalcsuk Thoresen
0-2 27:33 SZK Dadonov Sipacsov
1-2 36:07 CSZ Radulov Sztasz Grigorenko
2-2 39:13 CSZ Da Costa Grigorenko Korotkov
2-3 50:41 SZK Thoresen Belov A. Csugyinov
37 Kapura lövések száma 22
8 Kiállításpercek 10

NYUGATI FŐCSOPORT

Negyeddöntők
CSZKA Moszkva (1.)–Szocsi (8.) 4-0
3-0 3-1 2-1 6-2
SZKA Szentpétervár (2.)–Torpedo Nyizsnyij Novgorod (7.) 4-1
6-3 1-2 4-2 3-1 2-0
Dinamo Moszkva (3.)–Lokomotiv Jaroszlavl (6.) 4-2
3-1 1-2 1-2 h. 3-0 7-3 4-0
Jokerit Helsinki (4.)–Dinamo Minszk (5.) 4-1
2-3 h. 4-1 5-0 2-1 7-1
Elődöntők
CSZKA Moszkva (1.)–Jokerit Helsinki (4.) 4-1
3-2 4-0 2-3 3-0 4-2
SZKA Szentpétervár (2.)Dinamo Moszkva (3.) 4-1
3-2 h. 1-4 2-0 6-1 3-2 h.
Döntő
CSZKA Moszkva (1.)–SZKA Szentpétervár (2.) 3-4
3-0 3-2 h. 3-1 1-4 2-6 1-2 h. 2-3

KELETI FŐCSOPORT

Negyeddöntők
Ak Barsz Kazany (1.)–Avtomobiliszt Jekatyerinburg (8.) 4-1
3-2 h. 3-2 h. 0-2 2-1 3-2
Szibir Novoszibirszk (2.)–Traktor Cseljabinszk (7.) 4-2
1-4 5-2 7-3 1-2 h. 3-1 2-1
Metallurg Magnyitogorszk (3.)–Szalavat Julajev (6.) 4-1
2-0 1-2 2-1 6-4 3-1
Avangard Omszk (4.)–Barisz Asztana (5.) 4-3
5-2 0-2 0-3 4-3 2-0 1-4 3-1
Elődöntők
Ak Barsz Kazany (1.)Avangard Omszk (4.) 4-1
3-4 h. 4-0 2-0 3-1 2-0
Szibir Novoszibirszk (2.)Metallurg Magnyitogorszk (3.) 4-1
2-0 3-2 2-5 3-2 h. 3-1
Döntő
Ak Barsz Kazany (1.)Szibir Novoszibirszk (2.) 4-1
2-0 2-1 1-2 1-0 h. 1-0 h.

 

GAGARIN KUPA-DÖNTŐ
Ak Barsz Kazany (kelet, 1.)SZKA Szentpétervár (nyugat, 2.) 0-0
04.11 04.13 04.15 04.17 04.19 04.21 04.23

Cimkék: ,

Nem lehet hozzászólni.

   H I R D E T É S
Eseménynaptár
február 15., péntek
ELF 17:30 SCCUTE 2-3VÉGE
EXL 17:30 ZILMAC 3-2VÉGE
U18 17:30 ETOSCC 5-6 HVÉGE
EBEL 18:00 AVSKAC 1-4VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EXL 18:30 MISNZÁ 1-2 BVÉGE
U20 19:05 KMHSAP 3-2VÉGE
február 16., szombat
U18 12:00 ETOVIC 4-2VÉGE
U18 12:40 DHKKAC 0-5VÉGE
U18 13:20 FTCOKW 0-9VÉGE
U18 15:00 UTEEHC 5-4 BVÉGE
U20 16:20 KMHSAP 2-4VÉGE
U18 17:15 VSVVAS 6-3VÉGE
ELA 17:30 GYETIT 4-2VÉGE
ELA 17:40 VASVC2 2-4VÉGE
U18 17:45 EASMIS 2-6VÉGE
ELA 18:00 DABHKB 4-6VÉGE
február 17., vasárnap
U20 14:00 EASDHK 4-2VÉGE
ELF 16:00 BRASCC 5-2VÉGE
EXL 16:00 POPMIS 2-1VÉGE
U20 17:00 UTEAVS 3-2 HVÉGE
EXL 17:30 MACKOS 3-1VÉGE
    • DIGI SPORT 2
EBEL 18:00 HCBAVS 5-2VÉGE
U20 19:10 MACETO 8-3VÉGE
február 18., hétfő
ELA 18:40 VASHKB 3-2VÉGE
ELF 20:00 FTCDEB 3-2VÉGE
    • M4 SPORT
február 19., kedd
U18 15:35 KMHVAS 
U20 19:00 MACDHK 
február 20., szerda
U18 15:30 DHKAVS 
U18 16:00 MISOKR 
U18 16:30 UTEFTC 
ELA 17:50 VC2GYE 
U18 18:20 KMHETO 
ELA 18:40 HKBTIT 
ELA 18:40 VASDAB 
U20 19:10 UTEDAB 
február 21., csütörtök
U18 15:10 DHKVAS 
U18 17:25 UTEMIS 
ELF 17:30 BRAFTC 
U18 18:40 MACETO 
ELF 19:00 DEBUTE 
U20 19:00 DHKKMM 
február 22., péntek
ELA 17:50 VC2HKB 
EBEL 18:00 AVSVIC 
    • DIGI SPORT 2
ELA 18:00 DABTIT 
ELF 18:00 UTEDEB 
EXL 18:00 ZVOMAC 
EXL 18:30 MISBBY 
ELA 18:40 VASGYE 
U20 19:00 ETOEAS 
Partnerünk