Foligno bajba sodorta a Pingvineket

A Jackets szélsője triplázott a Pittsburgh ellen. Ismét a Rangers az élen, kiesett a Colorado és a Florida.

A Rangers átgázolt a Devilsen, a New York-iak meg sem álltak féltucat találatig a Gardenben. Dominic Moore duplázott, Rick Nash új egyéni rekordot felállítva 42. gólját szerezte. A Rangers a győzelemmel már 107 pontos és befogta az NHL élén az Anaheimet, ráadásul két mérkőzéssel kevesebbet játszott ellenfelénél.

Két már kiesett csapat találkozott Raleighben ahol a Hurricanes fogadta a Flyerst. A hazaiaknál Jordan Staal, a vendégeknél Sean Couturier zárt góllal és gólpasszal, így a döntés a hosszabbításra, majd a szétlövésekre maradt, amit 2-1-re nyert a Carolina. A győztes büntetőt Chris Terry ütötte.

A Jackets zsinórban kilencedik győzelmét szerezte és ezzel a kiesés szélére sodorta a Pittsburghöt. A Columbus hazai jégen kétgólos hátrányban indult be és 22 perc alatt öt gólt ütött, amelyből Brandon Dubinsky 3 gólpasszal, Nick Foligno pedig karrierje első mesterhármasával vette ki a részét. A Pens jelenleg 95 pontos, akárcsak a Boston, Detroit kettős és mindössze három pont az előnye az Ottawával szemben négy meccsel a befejezés előtt.

A Canucksban a Sedin ikrek, Daniel és Henrik hiába termeltek öt pontot, a Winnipeg a duplázó és győztes gólt szerző Lee Stempniak és a három gólpasszt kiosztó Mathieu Perreault vezetésével hazai jégen győzte le a Vancouvert. A Jets 2-2 után döntötte el a meccset, amikor zsinórban három gólt ütött. A Winnipeg a győzelemmel pontszámban utolérte a nyugati nyolcadik Los Angelest.

Bostonban majdnem felbillent a pálya, ám a mérkőzés mégiscsak csak szétlövésekkel dőlt el 1-1-es eredmény után. A Bruins 50-28-ra nyerte a lőpárbajt a Leafs ellen, amelynek a kapujában James Reimer egészen parádés napot fogott ki. A büntetők alatt azonban már tehetetlen volt, Patrice Bergeron gólja a hazaiaknak jelentette a plusz pontot.

Az Islandersnek nem jelentett gondot a Buffalo legyőzése, könnyed 3-0-ás győzelemmel zárta a meccset. Jaroslav Halak 21 védéssel szezonbeli hatodik hibátlan meccsét hozta. A Sabres a vereséggel tartja négypontos hátrányát az Arizonával szemben a McDavidért folytatott furcsa harcban.

Majdnem elszórakozta, de végül életben tartotta a playoffreményeit az Ottawa, amely hazai jégen győzte le a Washingtont. A Senators a tizedik percig háromszor talált be és így eldőlni látszott a meccs. A Sens azonban hátradőlt, a Capitals pedig ledolgozta a hátrányát az 56. percre. A győzelmet Kyle Turris szerezte meg az Ottawanak a ráadás negyedik percében.

Szétlövésben dőlt el a Minnesota?Detroit meccs is, amelynek a végén a vendégek kapták a plusz pontot. A hatvan perc során mindkét csapat egyszer-egyszer vezetett. A büntetők a nyolcadik körben értek véget Darren Helm góljának köszönhetően.

A Panthers hazai jégen gólt sem tudott ütni a Tampanak és hivatalosan is elbúcsúzott a playofftól. A Lightningban Steven Stamkos három pontot szerzett, Ben Bishop 34 védéssel nyújtott hibátlan teljesítményt. A Bolts a győzelemnek köszönhetően befogta az Atlantic csoportot vezető Montrealt és biztos, hogy hazai pályán játszhat az első körben.

Hosszabbításban ütött büntetővel dőlt el a Nashville?Dallas mérkőzés. A Predators kétgólos hátrányt dolgozott le az utolsó tíz percben, a ráadást jelentő gólt James Neal ütötte. Az extra játékidőből már csak 56 másodperc volt hátra, amikor a Stars büntetőhöz jutott, amit Cody Eakin értékesített. A győzelemmel a texasi alakulat életben maradt, de három meccsen hat pontot kell ledolgoznia, ami lehetetlennek tűnik.

A Colorado a bajnok Kings otthonában maradt alul és ezzel biztosan nem lesz ott a legjobb 16 között. Az Avalanche csak saját magát okolhatja a kudarcért, mindössze tíz kaput eltaláló lövése volt a mérkőzésen. A Los Angeles 92 pontjával holtversenyben a nyolcadik helyen áll a Winnipeg csapatával együtt.

A San Jose meglepetésre kikapott Phoenixben és ezzel gyakorlatilag lemondhat a rájátszásról, hiszen három meccsen kellene eltüntetnie az ötpontos hátrányát. A Coyotes végig kézben tartotta a meccset, amelyen az Oliver Ekman-Larsson, Mark Arcobello, Shane Doan trió összesen nyolc pontot termelt, míg a kapuban Mike Smith 42 lövést hárított.

Markus Granlund két gólt ütött, Dennis Wideman három pontot termelt, a Calgary pedig simán, kapott gól nélkül hozta le az albertai állami rangadót az Edmonton ellenében. A Flames kapujában Jonas Hiller 27 lövést fogott, a neve mellé mégsem kerülhet oda az SO mert a mérkőzés 58. másodpercében állt a kapuba a megsérült Karri Rämö helyére.

Az ESPN már összeállította párosításokat arra az esetre ha ma kezdődne a playoff. A naponta frissülő oldalon minden adat megtalálható a párharcokról.