Minden magyar légiós pontot szerzett

Nagy Gergő zsinórban második meccsén talált be, harmadik alkalommal szerzett pontot az ECHL-ben. Vas Márton két asszisztjával egyenlített a Löwen Frankfurt a DEL2 elődöntőjének második meccsén. Láday Tamás gólpasszt adott, a Spokane idegenben nyert, Fekete Dániel asszisztja viszont kevés volt a győzelemhez az INL döntő első mérkőzésén.

Vas Mártonék nem tudtak gólt lőni a DEL2 elődöntőjének első meccsén a Bremerhavennel szemben, ezt a hiányosságukat azonban alaposan helyrehozták a második meccsükre, hazai pályán 6300 néző előtt. Az 53. másodpercben vezetést szerzett a Löwen, amit azonban még ugyanabban a harmadban egyenlített az ellenfél, kettős hátrányból. A góltalan második játékrészt követően a harmadikban érdekes gólokat lőtt a Frankfurt, a 45. percben egy assziszt nélküli találatot szereztek, majd még kettőt emberhátrányból, így alakult ki a 4-1-es végeredmény.

Lowen Bremerhaven

Vas Márton két gólpasszal járult hozzá a győzelemhez, összesítésben a Löwen 1-1-re áll a Bremerhavennel szemben. A másik ágon a Landshut egy hatost kapott hatezer hazai néző előtt a Bietigheimtól, így az a párharc már 2-0-ra áll.

Fekete Dánielék kikaptak az INL döntőjének első mérkőzésén. Az ellenfél a Lustenau volt, amely az első harmad után 1-0-ra vezetett is, ám a középső játékrészben a Feldkirch kétszer is egyenlített, másodjára emberhátrányból, ahol Fekete Dániel adta a passzt. A harmadik húsz perc nem hozott döntést, azonban a hosszabbítás annál előbb, 82 másodperccel a rendes játékidő vége után a Lustenau megszerezte a győzelmet jelentő gólt, így 1-0-ra vezet a párharcban.

Láday Tamásék nyakán ott van a kés, hiszen a pénteki vereség után 1-3-mal álltak a WHL rájátszásának első körében az Everett Silvertips ellen. Az első akadályt viszont jól vették esélyesebb ellenfelük otthonában. Az első harmadot 1-0-ra megnyerték, a második játékrészben azonban két gólt ütve átvették a vezetést a hazaiak. A Spokane Láday asszisztjának is köszönhetően egyenlített, de nem sikerült sokáig tartani az egált, a második szünetre 3-2-vel vonultak a csapatok. A záró húsz percben aztán lelőtte a pályáról ellenfelét a Spokane, ami alig több, mint két perccel a vége előtt meg is hozta az eredményét, 3-3 után jöhetett a hosszabbítás. Ennek során a négyezer néző egészen a 16. percig izgulhatott, ekkor a Spokane szerezte meg a mindent eldöntő találatot, 4-3-ra nyerve a meccset. Ezzel a győzelemmel 3-2-re szépített a Spokane a párharcban, kedden hazai pályán szerezheti meg a hetedik meccs jogát.

A válogatott szempontjából fontos meccset nyertek Nagy Gergőék hazai pályán a Wheeling Nailers ellen. A vendégek szerezték meg a vezetést, amire azonban három góllal válaszolt a Kalamazoo. A második szünet előtt egy gólra feljött a Nailers, így szoros lett a vége, de tíz perccel a vége előtt Nagy Gergő találata lényegében eldöntötte a mérkőzést. A végére maradt még egy üres kapus gól, ezzel alakult ki az 5-2-es végeredmény. Győzelmével a Kalamazoo nagy lépést tett a rájátszás felé, nyolcadik helyen áll keleten, előnye két pont az őt üldöző Elmirával és Cincinnativel szemben, amelyeknél ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott. Négy nagyon kemény meccse van még Nagy Gergőéknek az alapszakaszból, egyelőre úgy tűnik, az ő játékára nem számíthat a válogatott.

Válogatott ide vagy oda, a hétvége legnagyobb kérdése mégiscsak az, hogy Galló Vilmosék bejutnak-e svéd juniorbajnokság döntőjébe. Ehhez vasárnap délben a Frölundát kell legyőzniük a nyköpingi négyes torna elődöntőjében. A másik ágon a Djurgarden mérkőzik a Röglével. Az eseményeket itt követhetik.