A Rangers megnyerte a csoportját

Playoffban a Blues és a Hawks, kiesett a Columbus. Jágr és Ovecskin újabb rekordja, hatalmas verést kapott az Oilers.

Az elmúlt három hónap két legjobb csapata találkozott Minnesotában ahol a Wild fogadta a Rangerst. A hazaiak még felálltak kétgólos hátrányból, de JT Miller találatra már nem tudtak válaszolni. A Rangers a két pont megszerzésével megnyerte a Metropolitan-divíziót, első keleten és még van esélye az alapszakasz-győzelemre is.

Hiába nyert zsinórban nyolcadik alkalommal a Columbus, a többi meccs eredményétől függetlenül biztos, hogy nem lesz ott a legjobb 16 között. A Jackets kétgólos hátrányt dolgozott le az utolsó harmadban az Islanders ellen, majd büntetőkkel abszolválta a pluszpontot. Az egyenlítő találatot és a győztes büntetőt egyaránt Ryan Johansen ütötte.

Az utolsó harmadban kétgólos hátrányban három gólt ütött a Bruins Detroitban, ezzel győzött az autóvárosban. A győztes találatot alig több mint kettő perccel a befejezés előtt az a Zach Trotman ütötte, akinek ez volt az első gólja az NHL-ben.

Nagy meccset játszottak Montrealban, ahol a Canadiens fogadta a Capitalst. Mindkét csapat kétszer-kétszer vezetett a hatvan perc során, de a döntés a hosszabbításra, majd a szétlövésekre maradt, ahol a negyedik körben Troy Brouwer találata döntött a vendégek javára. A fővárosi csapatban Ovecskin kétszer volt eredményes, ezzel megelőzte a házi örökranglistán eddig első Peter Bondrát, aki 472 gólig jutott.

Életben tartotta playoffreményeit az Ottawa, miután hosszabbítás után nyert a Tampa ellen hazai pályán. 1-1 után a győztes találatot Patrick Wiercioch ütötte a hirtelen halál lejárta előtt 17 másodperccel. A Senatorsnak öt meccsel a vége előtt három pont a hátránya Boston, Detroit kettőssel szemben.

A Panthers egy féltucatot rámolt be a Hurricanes kapujába. Roberto Luongo pályafutása 400. győzelmét jegyezte, a góllal és gólpasszal záró Jágr 1798. pontját szerezte, amivel befogta az örökranglista negyedik helyén álló Ron Francist. A Panthers négy meccsel a zárás előtt hatpontos hátrányban van a továbbjutást jelentő helytől.

A Blues nemcsak szimplán legyőzte a Calgaryt, de biztosította helyét a rájátszásban és a 2002/03-as szezon óta söpréssel zárta az alapszakaszt ellenfele ellen. A St. Louisban minden gólszerző egyben gólpasszal is zárt, a kapuban Jake Allen 94,4%-kal védett.

A Flames botlását kihasználta a Kings, amely felmosta a jeget az Edmontonnal. A bajnok meg sem állt nyolc gólig, 15 játékosa szerzett pontot, a legeredményesebb pedig Marián Gáborík volt aki egy gólpassz mellett duplázott. A Los Angeles jelenleg kilencedik nyugaton, egy pont a hátránya a Calgaryval szemben úgy, hogy egy meccsel kevesebbet játszott.

A Chicago döntetlen állásnál az utolsó harmadban két és fél perc alatt kétszer volt eredményes a Canucks ellen, ezzel pedig nemcsak begyűjtötte a pontokat, de bebiztosította helyét a rájátszásban. A Vancouvernek a vereséggel együtt sincs oka aggódni, négy meccsel a zárás előtt öt pont az előnye a kilencedik helyen álló bajnokkal szemben.