Az Anaheim az első divíziógyőztes

A Ducks zsinórban harmadszor, összességében negyedszer végzett a Pacific-csoport élén. Perry  és Crosby  jubilált.

A Ducks számára újgyakorlat volt az Edmonton elleni meccs. Andrew Cogliano és Francois Beauchemin gólt és gólpasszt adott, Jakob Silfverberg háromszor szolgálta ki a társakat, Corey Perry 600. pontját szerezte. Az Anaheim 107 ponttal vezeti az NHL tabelláját.

A Penguins már a negyedik percben vezetett Sidney Crosby 300. találatával, de sima vereséget szenvedett hazai jégen a Flyerstől. A Philly válaszul négyet ütött, ahol Brayden Schenn duplázott és győztes gólt szerzett, Vincent Lecavalier pedig közel három hónap után talált a kapuba. A Flyers idei mind a három meccsét megnyerte a Pittsburgh ellen.

Buffalóban kelet két legrosszabb csapata találkozott, azaz a Sabres fogadta a Leafst. A győzelmet a hazaiak szerezték meg, miután kétgólos hátrányból 1-3 után fordítani tudtak. A mérkőzésen furcsa volt látni a buffalói közönség közönyét, amely hazai vereségért szorított az 1/1-es cédula miatt.

A San José az utolsó harmadban nyolc perc alatt négyet ütött és ezzel fölényes győzelmet aratott a Colorado ellen. A Sharksnak öt meccsen öt pontot kellene ledolgozni a playoffba való jutáshoz.