Vas Jánosék fontos meccset nyertek hazai pályán

Az Olomouc elleni győzelemmel egyszeriben az osztályozót játszó csoport élére ugrott a Slavia.

A negyedik fordulót rendezték a 12 menetes osztályozó körben, amelynek tétje a cseh Extraligában való jövő évi indulás. Ennek során az addig vezető Olomouc volt Vas Jánosék vendége. A mérkőzés tétje nem volt kicsi, hiszen ha a vendégek nyernek, akkor némi előnyre tesznek szert a harmadik helyre szorult Slaviával szemben. Ráadásul két nappal ezelőtt úgy kaptak ki Olomoucban, hogy a hazafelé vezető úton a csapat harmada rosszul lett, Vas például hétfőn még infúziót kapott.

Ehhez képest a magyar válogatott sora szerzett vezetést a 8. percben, amit a vendégek a 34. percben egyenlítettek ki. A harmadik harmad hatodik percében aztán másodszor is megszerezte a vezetést a Slavia és bár kétszer is emberhátrányba kerültek, ezeket sikerült kivédekezni, így végül 2-1-re nyertek. Vas János pontot nem szerzett, +1-gyel zárt, 19-ből 13 bulit elhozott, amivel ebben a műfajban a mezőny legjobbja volt az alkalmi bulistákat leszámítva.

Ennél is fontosabb, hogy a Slaviának már 8 pontja van, ráadásul a Chomutov is pontot vesztett az eddig leggyengébben muzsikáló Ceske Budejovice otthonában, így a második helyen ők és az Olomouc állnak 7-7 ponttal, míg a Ceske Budejovice már most leszakadni látszik, mindössze 2 pontot gyűjtöttek. Következő alkalommal április 3-án játszik a Slavia, akkor a Chomutov otthonába látogat, még nagyon sok van hátra, de minden pontnak kiemelt jelentősége van.