A Boston nyerte a playoffért folyó rangadót

A Bruins nagyot hajrázva nyert a Panthers ellen, amivel komoly lépést tett a rájátszás felé.

Bostonban a 8. helyen álló Bruins és a 10. helyezett Panthers csapott össze. Úgy tűnt, hosszabbításban dől el a mérkőzés, viszont 69 másodperccel a vége előtt Milan Lucic belőtte a hazaiak győzelmét jelentő gólt. A Florida így gyakorlatilag el is búcsúzhatott a playofftól, ugyanis 5 mérkőzéssel a vége előtt 6 pont a hátránya.

A Washington hozta a kötelező győzelmet a Carolina ellen. A Hurricanes kapujában Cam Ward rossz napot fogott ki, 20 lövésből 4 gólt kapott. A Capitals legjobbjai Alekszandr Ovecskin és Mike Green voltak, mindketten 1+1 ponttal zártak.

Sorozatban 6. vereségét szenvedte el a Devils. A New Jersey hosszabbításban kapott ki Columbusban, a győztes találatot Jack Johnson lőtte a ráadás 56. másodpercében. A Blue Jackets pedig zsinórban 7. alkalommal gyűjtötte be a 2 pontot.

A Tampa Bay kikapott Torontóban. A Maple Leafs hőse James Reimer volt, aki 41 lövésből csak 1 gólt kapott. A Bolts így nem élt a lehetőséggel, hogy megelőzze a Montrealt.

Továbbra is hullámvölgyben a Detroit. A Red Wings büntetőkkel kikapott hazai jégen a rájátszásért küzdő Ottawától, de ami még ennél is bosszantóbb, hogy a detroiti játékosok mindösszesen 17-szer találták el Andrew Hammond kapuját.

Szintén szétlövés döntött Nashville-ben. A rendes játékidő 4-4 gólja után a hosszabbítás nem hozott döntést, a büntetőknél pedig csak a hazai játékosok voltak eredményesek.

A Rangers győztesen távozott Winnipegből. A New York-iak kapujában Henrik Lundqvist remekelt, 34 lövésből csak 2 gólt kapott. A Rangers visszavette a vezetést Keleten, miután a Montreal nem lépett jégre, a Tampa Bay pedig vereséget szenvedett.