Ducks, Habs, Preds: kéz a kézben

Mindhárom csapat bejutott a playoffba. Vezéráldozatok Pittsburghben és Bostonban, Bozak-tripla az Ottawa kárára, Iginla a 40.

Az Anaheim a speciális egységnek köszönhetően győzni tudott az Islanders otthonában és nemcsak bejutott a playoffba, de visszavette a vezetést az NHL-tabella élén a Rangerstől. A Ducks mind a négy hátrányát kivédekezte, miközben a kapuban Frederik Andersen 29 lövést fogott. Az egész évben kiválóan teljesítő Isles, márciusban a megszerezhető 24 pontból csak kilencet gyűjtött be.

Az Islanders botlását a Pittsburgh használta ki, aki hazai jégen győzte le az Arizonát és megelőzte a Szigetlakókat. A mérkőzésen minden esemény a harmadik harmadra maradt, a két vendéggól közrefogta a négy perc alatt ütött három hazait. A Pens a győzelemért súlyos árat fizetett, elvesztette Kris Letangot, akit agyrázkódás gyanújával vittek kórházba.

A hárompontos Filip Forsberg vezetésével a Nashville győzni tudott a fővárosban és ezzel biztosította a helyét a rájátszásban. Az első harmadban a Predtors öt perc alatt három góllal ellépett, a Capitals pedig innentől kezdve csak futott az eredmény után, sikertelenül. A győzelemmel a Nashville három pontra növelte előnyét a St. Louis előtt a csoport élén, amely Columbustól kapott ki.

A Blues meglepetésre hazai jégen botlott a Jackets ellen, amely zsinórban nyolcadik idegenbeli meccsét nyerte, tovább javítva a franchise-rekordot. A találkozó 2-2 után dőlt el, amikor Boone Jenner és Cam Atkinson egyaránt gólt és gólpaszt szerzett, sőt előbbi győztes találatot szerzett.

Nem sikerült Henrik Lundqvist visszatérése, a Rangers svéd királya közel két hónapos kihagyás után vereséggel tért vissza Bostonban. A Bruins a második harmad elejéig négyszer mattolta, amiből Milan Lucic kettőt vállalt magára, amivel el is dőlt a két pont. A Rangers csak annak örülhetett, hogy Rick Nash ismét betalált és pályafutása során harmadszor érte el a 40 gólos határt. A másik oldalon viszont nem volt felhőtlen az öröm, Tuukka Raskot rejtélyes sérülés miatt lecserélték a második harmad 10. másodpercében.

A Rangers botlását nemcsak az a Anaheim, de a Montreal is kihasználta, a Canadiens hazai jégen győzte le hosszabbítás után a Floridát és átvette a vezetést a Keleti Főcsoportban. A rendes játékidőben mindkét csapat egyszer-egyszer került előnybe, a legfontosabb pillanatban viszont a Montreal. A győztes találatot Max Pacioretty szerezte a harmadik perc legvégén emberelőnyből.

A nap egyetlen szétlövését a Flyers?Sharks meccs hozta, ahol a vendégek örülhettek a végén. A San Jose kétszer is vezetett a meccsen, a Philly kétszer egyenlített, így nem született döntés 65 perc játék után. A pluszpont sorsa Brent Burns révén dőlt el a rávezetések ötödik körében.

Izgalommentesen gyűjtötte be a Detroit a két pontot a Tampa ellen. Petr Mrazek 23 védéssel shutoutot ért el, Gustav Nyquist és Kyle Quincey két-két pontot termelt. A Red Wings a győzelemmel fél lábbal már a playoffban érezheti magát, egymást követő 24. szezonjában.

A legjobb 16-ba kerülés szempontjából fontos pontos pontot hagyott a Senators Torontóban. Pedig az Ottawa kétszer is két góllal vezetett a záró húsz percben, de a Leafs Tyler Bozak mesterhármasával kiharcolta a hosszabbítást. A center a győztes gólból is kivette a részét, gólpasszt adott a hosszabbítás negyedik percében Eric Brewernek.

Alsóházi csatát nyert hazai jégen a Carolina a New Jersey ellen. A Devils vezető góljára a Hurricanes bő hat perc alatt ütött három góllal válaszolt, amiből a győztes találatot a csapatkapitány Eric Staal vállalta magára. Cam Ward 95,5%-kal védett a győztes csapatban.

A Nino Niederreiter, Mikko Koivu, Devan Dubnyk hármas szállította a győzelmet a Wildnak a Los Angeles ellen. A két csatár egyaránt duplázott, sőt utóbbi adott egy gólpasszt is adott. A Minnesota kapujában zsinórban 34. alkalommal volt kezdő Devan Dubnyk aki 31 védéssel zárta az estét.

Matt Duchene és Jarome Iginla 3-3 pontjának köszönhetően a Colorado simán gyűjtötte be a pontokat a Buffalo ellen. Az Avalanche már négy góllal is vezetett és a záró harmadban az is belefért, hogy kiengedjen. A Flames egykori ikonja 1222. pontját szerezte, amivel megelőzte az örökranglista 40. helyén Jean Beliveau-t.

Fordulatos meccsen győzött a Stars hosszabbítás után Vancouverben. A Dallas vezető góljára kettővel felelt a Canucks, amire szintén kettővel válaszolt a texasi alakulat. A Vancouver a befejezés előtt másfél perccel Radim Vrbata emberelőnyös góljával harcolta ki a ráadást amely az utolsó pillanatokban dőlt el. 47 másodperccel a befejezés előtt John Klingberg púpozta ki a hazai hálót.

Az ESPN már összeállított a párosításokat arra az esetre, ha ma kezdődne a playoff. A naponta frissülő oldalon minden adat megtalálható a párharcokról.