Sebőkék ismét hatalmas csatában maradtak alul

A Hokki újabb szoros meccset játszott a jóval kvalifikáltabb Jukurittal, de ismét kikapott Sebők Balázs csapata, és már 0-3 az állás. Fekete Dánielék ellenben fordítottak a Jesenicével szemben, a magyar csatár gólt és két gólpasszt szerzett. Nagy Gergőék is nyertek, Ládayék sokáig közel voltak a bravúrhoz, de végül kikaptak, Vas János ismét nem játszott.

A Sebők Balázzsal felálló Hokki az elődöntő harmadik meccsét is lejátszotta az alapszakaszt megnyerő Jukurittal szemben. Ha nem is tartott annyi ideig, mint a rekordhosszúságú előző találkozó, ez a meccs is nagyon szorosan alakult. Az első harmadban a hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, amit azonban a Hokki a második harmad elején 45 másodperc alatt kiegyenlített. Hiába lőttek sokkal többet kapura a hazaiak, sokáig nem találtak az utat Sebőkék hálójába, végül a 46. percben tört meg a jég és alakult ki a 3-2-es végeredmény. Sebők csapata első góljánál gólpasszt adott, 46 pontjával már a legeredményesebb magyar légiós a szezonban. A Hokki szénája viszont nem áll jól, összesítésben 3-0-ra vezet a Jukurit, folytatás szombaton.

A Feldkirch Jesenicében is győzni tudott 6-2-re, így megfordította az összesített állást az INL elődöntőjében és már 2-1-re vezet. Pedig nem volt ez egyszerű mérkőzés, mást ne mondjunk, a 49. percben még csak 3-2 volt a vendégeknek. Ekkor azonban érkezett Fekete Dánielék sora, az 50. percben emberelőnyből, az 57. percben egyenlő létszám mellett, az utolsó minutumban pedig üres kapura találtak be és 6-2-re igazították az eredményjelzőt. Fekete az ötödik gólt szerezte, a másik kettőnél asszisztos volt. Mint említettük, a Feldkirch elvéve a szlovén csapat pályaelőnyét immár 2-1-re vezet a párharcban, folytatás vasárnap.

Nagy Gergőék az ECHL nyugati konferenciájának egyik élcsapatához, a Colorado Eagle-höz utaztak. A viszonylag sok kaput eltaláló lövés ellenére gólszegény meccset játszottak a csapatok, az első harmad vége felé egy gyors gólváltást leszámítva, csak a hosszabbításban született találat, ezt pedig a Kalamazoo szerezte, így 2-1 arányban övék lett a meccs és az ezzel járó extra pont. Nagy Gergő ezúttal nem szerzett pontot, a Kalamazoo tartja harmadik helyét a keleti konferencia északi divíziójában.

Láday Tamásék már a rájátszás első körénél tartanak, amelyben az alapszakaszban őket 23 ponttal megelőző Everett Silvertips csapatával kerültek szembe. Az első idegenbeli mérkőzés legnagyobb része ennek ellenére nagyon jól telt, az első negyven perc után 1-0-ra vezetett a Spokane. A záró húsz percben azonban jött Carson Stadnyk, aki négy perc alatt klasszikus mesterhármast ért el, majd a moszkvai légiós Ivan Nyikolisin, aki duplázott, így végül 5-1-re nyertek a hazaiak. Láday pontot nem szerzett, összesítésben 1-0-ra vezet a Silvertips, folytatás szombaton.

Második meccsét is megnyerte a Slavia a cseh elsőosztály osztályozó körében, ezúttal a Ceske Budejovice otthonából sikerült pontokat elhozni. A rendes játékidő 2-2-es döntetlent hozott, a Slavia a 63. percben vitte be a döntő találatot, ezzel nyertek 3-2-re. Vas János nem játszott.