

Nullázott az Oilers
A szezonban másodszor nem kapott gólt az Edmonton. Rekordhalmozó Columbus, bajban a Calgary és a Dallas.
Az Oilers meglepetésre simán verte a Starst Richard Bachman vezetésével, akit még a texasi csapat draftolt 2006-ban. A hálóőr 29 védéssel és hibátlan teljesítménnyel járult hozzá az Oilers sikeréhez, amely a szezonban másodszor nem kapott gólt, így ebben a mutatóban elmozdult a megosztott utolsó helyről. A lista alján a Buffalo és az Arizona áll egy-egy shutouttal. A Stars a vereséggel gyakorlatilag elvágta magát, hét meccsen kellene nyolc pontot ledolgozni a rájátszáshoz.
A zsinórban 33. alkalommal kezdő és 23 lövést hárító Devan Dubnyk vezetésével győzött a Minnesota hazai jégen a Calgary ellen. A Flames hiába vezetett már a hatodik percben, a Wild néggyel válaszolt, amiből három a záró harmad egy nyolc perces periódusára esett. A kanadai gárda egymás utáni második vereségét szenvedte el és lépéshátrányba került a playoffért folytatott harcban, egy ponttal van a Los Angeles mögött úgy, hogy egy meccsel többet játszott. A Wild ellenben a sikerrel egy pontra megközelítette a Chicagót, amely hazai jégen bukott el a játéknapon.
A Hawks vesztét a Columbus okozta, közelebbről pedig Cam Atkinson, aki pályafutása második mesterhármasát ütötte. A találkozó gólzáporral indult, az első harmadban 12 perc alatt hat találat született, utána viszont beállt a gólcsend és már csak az utolsó percben született újabb találat, amit a már említett Atkinson ütött, beállítva a végeredményt. Ez volt a Jackets szezonbeli 21. idegenbeli sikere, ami franchise rekord beállítás, egyben az egymás utáni hetedik győzelme, ami viszont egyenesen új rekord a csapat történetében.
NHL, 2015. március 27.:
Minnesota–Calgary 4-2 (videó)
G.: Dumba, Vanek, Koivu, Parisé ill. Jooris, Granlund
Chicago–Columbus 2-5 (videó)
G.: Saad, Toews ill. Atkinson (3), Johansen, Connauton
Edmonton–Dallas 4-0 (videó)
G.: Eberle, Roy, Pouliot, Miller ill. –
Sorsolás
Tabella
Kanadai táblázat
További cikkek
- Csodásan csinálta meg a gólhelyzetet Jamie Benn
- Kaprizov megint lőtt egy extrém kapumegkerülőst
- Október 12-én indulhat a 2021/22-es NHL-szezon
- A Vegas máris bejutott a rájátszásba
- Carl Grundström a hátával is tud beleérős gólt lőni
- Élete félpályás potyagólját kapta be Wedgewood
- Zseniális palánkos keresztpasszt adott Crosby
- A Devils 1 harmad alatt 6-ot lőtt a Penguinsnek
- Mostantól Marleau-é a "megdönthetetlen" rekord