Miskolc?Fehérvár 3-2

A MOL Liga bajnoka remek csapatjátékának és a nagyon jó napot kifogó kapusának, Bálizs Bencének köszönhetően legyőzte a magyar EBEL-csapatot és megnyerte a Magyar Kupát.

A Miskolci Jegesmedvék nagyon aktívan kezdte a mérkőzést, az első nagy lehetőség Hajós Roland előtt adódott. Az első kiállítás pedig a 3. percben jött el, Dudas szabálytalankodott, majd Magosival összeismerkedtek. A fehérvári emberelőnyben előbb Wehrs lövését védte Bálizs, majd újabb bravúrokat mutatott be, így a miskolciak kibekkelték a hátrányt. Dudas visszatérése után kiegyenlített játék folyt, a 9.percben pedig megszületett az első gól. Miskolci részről Tóth Adrián küzdött a kapu mögött a palánknál, visszatette a korongot a kapu elé, ahol Rajna nem fogta meg, Dansereau pedig ügyesen érkezett és belőtte (0-1). Egy perc múlva jött az egyenlítés, Bartalis jól helyezett lövése túljutott Bálizson (1-1). Az események felpörögtek, 12 másodperccel később O’Donell kiült két percre könyökhasználat miatt. A második hazai emberelőnyben újfent Bálizs volt a hős, egyszer Kóger maradt üresen a kapu előtt, de védte a ziccert. A 14. percben előbb vendégrészről Tóth Adrián, majd 6 másodperccel később a fehérváriaktól Kovács Csaba ült ki 2 perces büntetésre. A harmad hátralévő részében kemény játék zajlott, viszont 2 perccel a vége előtt Kóger botja arcon találta Metcalfe-ot, így eljött az első miskolci emberelőny. A Jegesmedvék nem alakítottak ki komolyabb lehetőséget az 5 a 4 elleni játék során.

A második játékrész olyan iramban folytatódott, amilyenben az első végbemaradt. A 24. percben Bartalis meglökte Cohent, aki Rajnának ütközött, szerencsére senki sem sérült meg, nem sokkal később pedig Popovics és Sarauer kapott páros büntetést. Másodpercekkel kiegészülések után Gőz Balázs ült ki a büntetőpadra. Az emberelőnyt rosszul játszotta a Fehérvár, olyannyira, hogy Szirányinak akasztania kellett a kiugró Nagy Krisztiánt. A 29. percben újabb láncreakciók zajlottak, Ejdepalm Tóth Adriánt küldte a kapuba, Kovács Csaba pedig Boyle-t lökte neki Rajnának. A 29. percben Metcalfe-ot kiküldték fogásért, így 4 a 3 ellentámadhatott a Volán, sikertelenül. Ahogy telt az idő, úgy fokozódtak az indulatok, a 33. percben Becze takarította el Bálizs kapuja elől Kógert, a buli után pedig Sagert gáncsolta Marinót, utóbbi miatt fehérvári emberelőny következett. Az EBEL-csapat 29 másodpercen át kettős emberelőnyben játszhatott, miután Cohent kiállították. A Jegesmedvék Bálizs vezetésével kibekkelte a hátrányt, pedig egy ízben Kovács Csaba már gólnak örült, de ezt hiába tette. A 36. percben Banham túlzottan keményen leütközte a palánk mellett Tóth Adriánt, aztán egyre inkább eldurvult a mérkőzés, Orbán ütötte meg hátulról Nagy Krisztiánt, majd tömegjelenet alakult ki. A miskolciak, miután már emberelőnyben játszhattak, felálltak 5 a 4 ellen, és ahogy Banham visszatért, Dudas lőtt a kékről, Rajna védett, de a kipattanót Becze közelről belőtte (1-2).

A záró húsz perc némi késéssel indult, mivel lassan száradt meg a jég. A harmadot egyértelműen a fehérváriak kezdték aktívabban, néhány perc után pedig a miskolciak felvették a tempót. A játékrész közepe táján a Jegesmedvék támadott többet, Bálizs pedig hátul adott tartást a csapatnak. Sokáig sportszerű hangulatban zajlott a harmad, a 48. percben viszont a miskolci kapu előtt tömegjelenet alakult ki, hazai részről Sikorcin, a vendégektől Sagert ült ki 2-2 percre. A folytatásban meddő támadásokat vezetett a Fehérvár, viszont az 56. percben egy szerencsés, szemfüles egyéni akció után egyenlítettek. Kovács Csaba passza után Sikorcin betört a miskolci kapuhoz, majd éles szögből rálőtte Sagertre a korongot, akiről az bekerült Bálizs kapujába (2-2). A rendes játékidőből hátralévő 5 percben már egyik csapat sem alakított ki komolyabb helyzetet.

A hosszabbítás Fehérvár-akciókkal indult, mindez pedig mit sem ért. A 3. percben a hazai harmadban Cohen egy ütközés után megszerezte a korongot, ami Becze Tihamér elé került, ő pedig belőtte a kupagyőzelmet jelentő gólt. A Miskolci Jegesmedvék 3-2-re nyert, így triplázott a 2014/-es szezonban, azaz magyar bajnok, MOL Liga-győztes és Magyar Kupa-győztes.