Debrecen?Dab.Docler 3-0

A debreceniek nyerték a Magyar Kupa bronzmérkőzését.

A találkozó előtt a Dab.Docler játékosai átvették a magyar bajnoki ezüstérmüket. A mérkőzést a DHK kezdte jobban, egy késleltetett kiállításnál Kaszkovval két Dab-játékos is elkorcsolyázott, aki az üresen érkező Könczeinek passzolt, ő pedig közelről belőtte a korongot Sevelának (2-0). A gól után aktívabbá váltak a dunaújvárosiak, a 8. percben Sijka ütközte le szabálytalanul Nagy Richárdot, ezért térdhasználatért két percre kiült. Az emberelőnyben nem alakított ki komolyabb lehetőséget a Dab.Docler. A harmad közepén feljavult a dunaújvárosiak játéka, a 13. percben Galanisz szólózott végig a pályán, de az akció végén nem találta el akaput. 47 másodperccel a harmad vége előtt Vaszjunyin passzolt a lazán védekező újvárosiak között Sijkának, aki egy remek csel után bepasszolta a korongot Sevela lábai között (2-0).

A második harmadra Hajek Márk vette át Peter Sevela helyét a dunaújvárosi kapuban. A 28. percben Ladányi tesztelte a fiatal kapust egy szólóval, aki a kapu fölé tolta a korongot. A játékrész során főleg a Dab.Docler támadt többet. A 31. percben Szagyikov osztott ki kemény ütközést Gröschnek, az orosz csatár fejre irányuló támadásért 2+10 perces büntetést kapott. Második emberelőnyében sem alkotott maradandót a Dab.Docler. A harmad vége felé haladva nagyon látványosan 6 játékossal támadtak az Acélbikák, így eljött az első debreceni 5 a 4 elleni lehetőség. A DHK nem élt vele, 51 másodperccel a játékrész vége előtt Vincze Péter bottal akasztotta Galaniszt, így kiállították.

Az áthúzódó emberelőnyben nem talált be a Dab.Docler. A 44. percben Croteau előtt ajtó-ablak ziccer adódott, nem élt vele, a helyzet végén Borogyin lepkés kesztyűjébe emelte a korongot. Két perccel később Könczei megkampózta Croteaut, újabb Dab-előny jött volna, de 8 másodpercre rá Croteau szabálytalankodott. Fél percig 4 a 3 ellen játszohatott a Debrecen, miután Martine is kiült a büntetőpadra. Amikor már 5 a 4 ellen játszottak a felek, Könczei leállította a korongot Hárinak, aki betört a kapu elé, majd visszaadta a pakkot Ladányinak, a rutinos csatár pedig közelről betalált (3-0). Az 53. percében Berta Ákos gáncsolta Peterdit, amiért kétperces büntetést kapott, Könczei és Hári egy kontratámadás során majdnem emberhátrányos gólt lőtt, Hajek védett bravúrral. Több érdemi esemény nem történt, Borogyin shutouttal zárt, a Debrecen 3-0-ra nyert.