Ekman-Larsson beállította a svéd NHL-rekordot

A 17. NHL-játékhét statisztikái.

Jevgenyij Kuznyecov, a Washington csatára a Buffalo elleni szétlövés alkalmával egymás után ötödik büntetőjét értékesítette. Ilyen sorozatra csak négy játékos volt képes a szezonban, Nathan MacKinnon, Frans Nielsen, Kyle Okposo és Vlagyimir Taraszenko. Capitals?Sabres 4-3

Matt Dumba a Minnesota történetének csak a harmadik elsőéves hátvédje, aki gólt szerzett alapszakaszmeccs hosszabbításában. Filip Kuba 2001, január 5-én a Detroit, Kurtis Foster 2005. december 17-én a Montreal ellen volt eredményes hasonló szituációban. Predators?Wild 2-3

Cory Schneider a második kapus a New Jersey történetében, aki öt hibátlan meccset tud felmutatni egy szezonban. A másik természetesen Martin Brodeur. Devils?Penguins 2-0

A St. Louis az elmúlt öt szezonban 51 shutoutot produkált, ezzel liga élén áll. Második a Kings (44), harmadik a Rangers (42). Flames?Blues 0-4

Chris Terreri, Craig Anderson és Brian Boucher után Scott Darling mindössze a Chicago negyedik amerikai születésű hálóőre, aki hibátlanul védett a Hawks mezében az elmúlt 64 évben. Rangers?Hawks 0-1

Joe Thornton a 19. játékos, aki elérte a 900 gólpasszos határt az NHL-ben, de csak a negyedik azok között, akik az elmúlt 30 évben mutatkoztak be a ligában. 1985 óta csak Jágr, Sakic és Recchi termelt ennyi gólpasszt. Leafs?Sharks 1-4

Carey Price a Carolina ellen szezonbeli nyolcadik shutoutját szerezte, amivel beállította egy idénybeli legjobbját. A Montreal történetében csak négy kapus volt korábban, aki két szezonban is eljutott 8 makulátlan mérkőzésig, George Hainsworth , Jacques Plante, Ken Dryden és Bill Durnan. Canadiens?Hurricanes 4-0

1990 óta Johnny Gaudreau csak a negyedik újonc a Flames történelmében, aki első évesként 20 gólig jutott. Az elmúlt 25 évben ez csak a Jarome Iginla, Dion Phaneuf, Sean Monahan triónak sikerült. Flames?Flyers 4-1

Közel két éve, 2013. március 30-án fordult elő, hogy egy játéknap öt shutoutot hozzon. Március 21-én ez történt, hiszen Carey Price, Jaroslav Halák, Ondrej Pavelec, Pekka Rinne és Kari Lehtonen is hibátlan teljesítményt nyújtott.

Kari Lehtonen úgy ért el shutoutot a Chicago ellen, hogy megfogta Brandon Saad büntetőjét. A Minnesota történetében csak két hasonló eset volt, 1992. február 7-én a Buffalo ellen Darcy Wakaluk, 1993. április 3-án a Los Angeles ellen Jon Casey védett tökéletesen és fogott büntetőt. Stars?Hawks 4-0

Anze Kopitar a hetedik játékos, aki a Los Angeles mezében 600 pontot termelt. A hatodik hely eléréséhez a szlovén centernek a Butch Goringet kell befognia, aki 659 ponttal áll. Kings?Canucks 1-4

Oliver Ekman-Larsson 20. gólját ütötte a szezonban, ezzel beállította az idevágó rekordot a svéd hátvédeket illetően. Fredrik Olausson 1992-ben, Nicklas Lidström 2000-ben, Erik Karlsson 2014-ben ütött húsz gólt. Coyotes?Canucks 1-3

Jimmy Carson, Kevin Miller után Justin Abdelkader a harmadik Michigan államban született játékos, aki 20 gólig jutott a Detroit csapatában. Red Wings?Blues 2-1

A hátvéd Keith Yandle ebben a szezonban a Coyotes és a Rangers színeiben is adott három gólpasszt egy mérkőzésen. Az elmúlt 12 évben csak két hátvéd volt, aki egy szezon alatt két csapatban is háromszor kiszolgálta a tárasakat, James Wisniewski és Brian Leetch. Előbbi a Chicagóban és az Anaheimben 2008/09-ben, utóbbi a Rangersben és a Leafsben a 2003/04-es évadban. Rangers?Ducks 7-2