Quenneville 750. győzelme

A Chicago mestere ezzel a harmadik legeredményesebb edző. Playoffhelyen az Ottawa, Devan Dubnyk a vasember, a Carolina kiesett.

A Chicago a Hurricanes otthonából hozta el a pontokat, ahol nemcsak az 56 éves edzőnek jutott ki a jubileumból. Andrew Shaw második találatánál a Hawks kapitánya, Jonathan Toews gólpasszt jegyzett, amivel megszerezte az 500. pontját. A Carolina a vereséggel hivatalosan is elbúcsúzott a playofftól.

Az Ottawa az utolsó harmadban négy gólt ütve bedarálta a San Josét és a november óta először került a playoffvonal felé. Mika Zibanejad duplázott, Mike Hoffman és Bobby Ryan három pontot termelt, a vasak között pedig Andrew Hammond 15. meccsén 14. győzelmét szerezte. A Senators nemcsak egy ponttal megelőzte a Bostont, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszott ellenfelénél.

Az Ottawa mellett a Dallas is a befejező játékrészre hagyta a döntést, három gólt ütve fordított a Buffalo ellen. A hazai jégen játszó Stars feltámadását Jamie Benn vezérelte le, aki az utolsó harmadban egy gólpasszt adott és megszerezte második gólját az összecsapáson. A texasi csapatnak a rájátszás eléréséhez kilenc meccsen hat pontos hátrányt kellene ledolgoznia.

Devan Dubnyk és a Thomas Vanek volt a Wild nyerőembere Torontóban. A kapus zsinórban 32. alkalommal volt kezdő a Minnesota csapatában, ahol 35 védéssel fejezte be a meccset és mindössze hat perc hiányzott számára a shutouthoz. Az osztrák csatár is kitett magáért, egy gólpasszal és győztes góllal vette ki a részét a sikerből.

Győzelemmel kezdte keleti túráját a Los Angeles a Devils otthonában. A bajnok legjobbja Jonathan Quick és Anze Kopitar voltak, a kapus 19 lövést fogott, míg a szlovén center csapata mindhárom góljából kivette a részét. A siker ellenére a Kings nincs playoffhelyen, mert a Calgary is győzelemmel zárta a játéknapot és tartja a nyolcadik helyét.

A Flames egy szoros meccsen győzött a Colorado ellen Lance Bouma és David Jones vezetésével. Mindkét játékos góllal és gólpasszal zárta az estét, amit utóbbi győztes találattal fejelt meg. Az Avalanche-ban ott volt a Calgary korábbi ikonja, Jarome Iginla, aki 1382. meccsét játszotta, amivel befogta az örökranglista 39. helyén Trevor Lindent.

A Jets az Edmonton otthonából hozta el a pontokat és továbbra is tartja a playoffhelyét. A Winnipeg legjobbja Ondrej Pavelec volt, aki 33 lövést fogott, de nem lehet panasz a speciális egységre sem, hiszen két emberelőnyös gólt helyeztek el az Oilers kapujában és mind a négy hátrányt kivédekezték.

Csapatoktól függően 9-11 mérkőzés van az alapszakaszból, az ESPN pedig összeállította, hogy ha most kezdődne a playoff, akkor ezek a párosítások lennének. A részletes összefoglalóból nem csak a párharcokat, de több hasznos információt megkaphatunk.