KMH Budapest?Marilyn 2-1

A Kanadai Magyar Hokiklub nyerte a női OB I.-et.

Az első húsz perc KMH-fölénnyel telt, többet támadt a hazai csapat. Nyomásuk a 8. percében érett góllá, Gowie lövését még védte Gegesy, de Dabasi duplázásánál tehetetlen volt. A második harmadban is a piros-fehérek nyomtak, ez a 30. percben vezetett eredményre, amikor Dabasi és Gowie zavartalanul vezethették a Marilyn kapujára a korongot, az akciót utóbbi vágta be. A 35. percben kapuvasat lőtt a KMH. A záró játékrész 5. percében Medgyes Dorottya a kék vonalnál remek korongot kapott Gottlibet Zórától, betört a kapu elé, majd fonákkal megtalálta a rést Németh Anikó mamutja és a kapuvas között.

A gól jót tett a mérkőzésnek, a Marilyn felpörgött. Az 55. percben emberelőnybe került a KMH Kiss Andrea gáncsolása nyomán, a hazaiak időt kértek. A piros-fehérek járatták a korongot, nem használták ki a lehetőséget, viszont Grkovic Jelena bottal akasztása után újra 5 a 4 ellen játszhattak a csapatok. A második emberhátránynál a Marilyn kért időt, ami jót tett nekik, ugyanis nyomtak eggyel kevesebb játékossal is, aminek eredményeként 25 másodperccel később Odnoga Lottit kiküldték palánkra lökésért. Az utolsó percre Gegesy Boglárka lekorcsolyázott, 35 másodperccel a vége előtt pedig Németh Bernadettet kiállították bottal akasztásért, majd 16 másodpercre rá Trencsényi Kitti ütközött keményet. A végső 13 másodpercben 6 a 3-ra támadott a Marilyn, hiába. A KMH 2-1-re nyert, így 2-0-s összesítéssel megnyerte az OB I. döntőjét.