Bajban a Steaua és a Brassó

A pénteki győztesek nyertek szombaton is, tehát a Brassó már nem hibázhat a román bajnokságban. A Steaua is cudarul áll, de még van egy dobása.

Az előre esélytelenebbnek kikiáltott csapatok nem nagyon veszik tudomásul az értékítéletet, a HSC játékosainak szétterítésével jelentősen sűrűsödött a mezőny a román bajnoki helyosztókra, és ez az eredményeken is meglátszik. Más kérdés, hogy hacsak meg nem szeretnek a szeredaiak Galacon és Gyergyóban, akkor ahogy a rájátszás előtt sem, úgy a rájátszást követően sem fognak soha többé ilyen összetételű csapatok viaskodni a román bajnokságban.

A Galati-HSC vegyes másodszor is nyert Karcfalván, a Steaua ezúttal sem tudott egy pillanatig sem vezetni. Az első támadásból megszerezte a vezetést a Galati, és bár a Steaua egyenlített az 5. perc közepén, 2 perc múlva újra a galaciaknál volt az előny. Ezt a meccs felénél még egy góllal megtoldották a Duna partiak, és a hátralevő időben már nem is változott az eredmény, 3-1-re nyert a Galati, és már 2-0- arányban vezet a négy nyert meccsig tartó sorozatban.

STEGAL

A bronzmeccsen az ugyancsak HSC-s vendégjátékosokkal felturbózott Progym másodszor is táblás ház, 2200 néző előtt fogadta a címvédő Brassót. Az első harmad gól nélkül telt el, nem így a második és a harmadik. A középső 20 percet a Progym kezdte jobban, kétgólos előnyt szerzett, ám a játékrész felénél a Brassó átvette a kezdeményezést és sorozatban 3 gólt szerezve átvette a vezetést. Erre a harmadik harmadban egy ugyancsak háromgólos gyergyói sorozat volt a válasz, ismét kettővel ment így a piros mezes csapat. A Brassó még felzárkózott egy gólra, de a végszó ismét a hazaiaké volt, a végeredmény 6-4, a Progym is 2-0-ra megy a párharcban, amit 3 nyert meccsig rendeznek.

Brassóban már egy éve is meleg volt a helyzet a klubvezetésben, ez akkor majdnem Olti Zoltán távozásával járt. Úgy tűnik, az ellentábor támadásba lendült, Jerry Andersson bírálata után most arról olvasni hangulatkeltő cikkeket a helyi lapokban, hogy elfogadhatatlan, amit a csapat a város és polgárai pénzéből művel, és hogy teljes csőd a 2014/15-ös szezon.

Cimkék: , , , , , , , , ,