Dano újoncként már a 43. másodpercben betalált

A Crosby, Malkin páros a negyedik aktív duó az NHL-ben, amelynek tagjai egyenként elérték a 700 pontot ugyanabban a csapatban. Minden érdekesség egy helyen az NHL elmúlt egy hetéről.

Ron Francis után Elias Lindholm a második legfiatalabb játékos aki a Hartford/Carolina franchise-ban öt pontot (3+2) szerzett egy meccsen. Francis 1982. október 16-án öt gólpasszt adott a Canucks elleni meccsen. Hurricanes?Oilers 7-4.

A Boston a Detroit elleni meccsen 2-2 gólt szerzett előnyből és hátrányból. Az elmúlt 24 évben csak egyszer volt példa ilyenre a Bocsoknál, 2009. február 17-én Carolinában. Bruins?Red Wings 5-3.

Keith Kinkaid újoncként győzött a Philadelphia ellen. Sean Burke személyében 1988. november 1-én győzött utoljára újonc New Jersey-i kapus a Philly ellen. Devils?Flyers 3-2.

A Calgary története során negyedszer dolgozott minimum négygólos deficitet az utolsó harmadban. Az utolsó alkalom 1989. október 17-én történt, amikor a Quebec hazai jégen hét perccel a vége előtt még 8-3-ra ment. Flames?Senators 5-4.

Az ötperces hosszabbítás 1983-as bevezetése óta a Rangers negyedszer nyert 1-0-ra hirtelen halálban szerzett góllal. Brian Leetch, Brendan Shanahan és Dan Girardi után most Derick Brassard döntött a ráadásban. Hawks?Rangers 0-1.

John Tavares döntött Torontóban, a hirtelen halálban, ezzel ő az első játékos az Islanders történetében, aki egy szezonban négy gólt ütött a hosszabbításban alapszakasz meccsen. Leafs?Islanders 3-4.

A Detroit kapusa, Jimmy Howard az Edmonton elleni sikerrel zsinórban hatodik szezonjában szerzett minimum 20 győzelmet. Ezzel beállította Harry Lumley és Chris Osgood franchise-csúcsát. Red Wings?Oilers 5-2.

A tampai Tyler Johnson a harmadik játékos, aki alapszakasz meccsen 0-0-ás rendes játékidő után a hosszabbításban talált be a Montreal kapujába. Elődei a bostoni Leroy Goldsworthy (1938. február 13.) és a washingtoni Michal Pivonka (1996. március 27.) voltak. Canadiens?Lightning 0-1.

A Minnesota 14 játékosa szerzett legalább egy pontot a New Jersey elleni meccsen, amivel megdőlt a korábbi 13-as csapatrekord. Wild?Devils 6-2.

Steve Heinze, Geoff Sanderson, Rick Nash, Bryan Berard és Jeff Carter után Scott Hartnell mindössze a hatodik játékos a Columbus történetében aki egy meccsen két emberelőnyös gólt tudott szerezni. Blue Jackets?Hurricanes 4-3.

Idegenbeli mérkőzésen 12 éve nem szerzett egy játékos két gólt az első három percben, az anaheimi Ryan Getzlafnak azonban összejött a bravúr a Calgary otthonában. 2003. február 14-én Mike Knuble már a 27. másodpercben kettőnél járt a Florida otthonában. Panthers?Ducks 1-2.

A ligában három olyan duó volt, amelynek tagjai 700 pontot termeltek ugyanabban a csapatban. A San Joseban Patrick Marleau és Joe Thornton, Vancouverben a Sedin ikrek, míg Detroitban Pavel Dacjuk és Henrik Zetterberg. Ehhez a trióhoz csatlakozott most a Pittsburgh, hiszen az Edmonton ellen Jevgenyij Malkin megszerezet 700. pontját és most már Crosbyval együtt tagjai a klubnak. Penguins?Oilers 6-4.

A Calgary újonca, Johnny Gaudreau az idény során harmadszor szerzett három pontot egy meccsen. A kanadai csapatban ez utoljára Robert Reichelnek sikerült még az 1990/91-es szeonban. Flames?Leafs 6-3.

Marko Danóé a leggyorsabb újonc gól a Columbus történetében. A 20 éves center a 43. másodpercben köszönt be az Edmontonnak, ezzel átadta a múltnak Ryan Johansen 2011-es 53 másodperces csúcsát. Jackets?Oilers 5-4.

Több mint négy éve nem szerzett három emberfóros gólt a Dallas idegenben, most Washingtonban összejött. A texasi speciális egység utoljára 2011. január 5-én volt ilyen hatékony Chicagóban. Capitals?Stars 2-4.

A Rangers történetében először fordult elő, hogy a csapat három kapusa is shutoutot érjen el ugyanabban a szezonban. Lundqvist és Talbot után az újonc Mackenzie Skapski védett hibátlanul a Buffalo ellen. Sabres?Rangers 0-2.

Pekka Rinne a harmadik finn kapus, aki 200 győzelmet szerzett az NHL-ben. Az első helyen Kiprusoff áll 319 sikerrel, a másodikon a még aktív Lehtonen 243 diadallal. Predators?Kings 2-1.

Tuukka Rask az ötödik bostoni kapus, aki egy szezonban kétszer is nyerni tudott Pittsburghben. Az elődök Gerry Cheevers (1968/69), Eddie Johnston (1972/73), Pete Peeters (1983/84) és John Grahame (2001/02) voltak. Penguins?Bruins 0-2.

A Rangers úgy nyert zsinórban öt meccset, hogy egyiken sem kapott egy gólnál többet. A Parkőrök csak két ilyen sorozatot tudnak felmutatni korábbról, az egyiket a legelső szezonból még 1927 márciusából, a másodikat pedig 2007 márciusából. Rangers?Panthers 2-1.

Az ottawai Andrew Hammond az első 11 meccséből 10-et megnyert és egyiken sem kapott két gólnál többet. Ilyen bemutatkozást utoljára 1938-ban a bostoni Frank Brimsektől láthatott a publikum. Senators?Flyers 2-1.