Basile két éven belül másodszor jutott döntőbe

Új csapata, a Gap az első meccslabdát beütötte és várja, hogy a másik ágról az Angers vagy az Epinal jut tovább.

Igazi rájátszásmeccset hozott a két szakvezető, Luciano Basile és a Volánt is megjárt finn Jarmo Tolvanen nagy csatája a Ligue Magnus elődöntőjében. A Gap 3-1-es állásról várta az ötödik meccset, amelyen a Dijont fogadta. Mindkét csapat elsősorban a szoros védekezésre törekedett, különösen a vendégek, akik az első két harmadban alig-alig jutottak el a Gap kapuja elé. A meccset eldöntő találat végül a tavaly még Széliggel együtt a Briancon A betűjét viselő Teddy Trabichet szerezte négy perccel a vége előtt emberelőnyből. Ugyanő nem sokkal később kiállítást szedett össze, így a vége igazán izgalmas lett, a Dijon kapusát is lehozva támadott, de az eredmény már nem változott, 1-0-ra nyert a Gap. Mindez azt is jelenti, hogy Luciano Basile két éven belül másodszor került döntőbe, két különböző csapattal. Habár Gapba igazolásakor a terv az volt, hogy pár év alatt felviszi a csapatot a francia hoki élvonalába, ez már első évében sikerült. A nagy kérdés az, hogy behúzza-e az első adódó lehetőséget, hiszen a Brianconnal ?csak? a harmadik próbálkozásra jött össze a bajnoki cím. Az viszont biztosnak látszik, hogy 2003-as bemutatkozása óta klubedzőként is a francia hoki egyik meghatározó egyéniségévé vált. Ezzel együtt a Dijon is minden dicséretet megérdemel, hiszen az alapszakasz 11. helyéről küzdötte el magát az elődöntőig és ott sem vallott szégyent, maximális erőbedobásra késztette esélyesebb ellenfelét.

Hogy ki lesz a döntő másik résztvevője, egyelőre nem eldöntött kérdés. Az Angers az első két hazai meccsét ugyan megnyerte, ám az Epinal egyenlíteni tudott, közte egy sokáig emlékezetes 9-2-es kiütéssel. Az ötödik meccset így újra Angers-ban rendezték és az Epinal két harmadon keresztül igen nehézzé tette a meccset a hazaiak számára. Negyven perc után ugyanis 2-1 állt az eredményjelzőn, ami nem életbiztosítás a jégkorongban. Az Angers a 47. percben kettőre növelte az előnyt, majd az utolsó két percben két újabb találattal biztosította be a győzelmét. Ezzel 3-2-re módosult a párharc, vagyis az Angers a továbbjutás kapujában várja a hatodik mérkőzést, melyet pénteken rendeznek Epinalban.