MAC?Dab.Docler 2-5

Rendkívül egyoldalú mérkőzésen simán nyert a Dab.Docler a MAC otthonában.

Mindkét csapatban voltak hiányzók, a vendégektől többen a junior bajnokság helyosztóján játszottak, a házigazdák hiányzói pedig a szerdai EBYSL elődöntőre pihentek. A Dunaújváros az első percektől kezdve rendkívül nagy fölényben játszott, a nem különösebben magas tempójú meccsen többször is hosszasan saját védőharmadába szorította fiatal ellenfelét. A MAC játékosok becsületére legyen mondva, amikor lehetőségük volt rá, pillanatok alatt Sevela kapujánál termettek, egy ilyen akcióból született meg 2-0 után az első találatuk is. Az utolsó harmadra a játék kiegyenlítettebb lett, a MAC is többször eljutott az újvárosi kapuig, nem is véletlen, hogy azt a 20 percet döntetlenre hozták ki. Érdekesség, hogy a vendégcsapat összes góljánál a Croteau, Somogyi, Pavuk csatártrió volt a jégen, váltott védőkkel. A meccs legjobbja címet azonban a MAC kapusának, Zaka Norbertnek szavaznánk meg, aki sokszor védett nagyokat, és akadályozta meg ezzel, hogy nagyobb legyen a különbség a két csapat között.

A Magyar Kupa négyes döntőjébe a Fehérvár, a Miskolc, a Debrecen és a DAB jutott.

Bob Dever (vezetőedző, MAC): ”Ez volt a legszorosabb meccsünk, de ebből nem lehet túl sok következtetést levonni. Nem sokat jelentett az ellenfél számára a meccs, mi is igazából csak át akartuk vészelni sérülések nélkül. Holnap fontos meccsünk lesz, arra készülünk már nagyon. Ettől függetlenül büszke vagyok arra, ahogy küzdöttünk ma, és az egész Magyar Kupában. Zaka Norbert nagyon jó volt, nagy védései voltak, nagyot küzdött a csapatért. Folyamatosan négy sorral játszottunk, attól függetlenül, hogy előnyben vagy hátrányban voltunk épp. Erre nagyon figyeltünk, hogy mindenkinek legyen elegendő jégideje és lehetősége.”

Robert Spisák (vezetőedző, Dab.Docler): ”Azt akartam, hogy megfelelő hozzáállással küzdjünk a mai meccsen, de lehetett látni, hogy a helyzetek befejezésénél lassúak voltunk. Kicsit sokat spekuláltunk és ez nagyon nem tetszett nekem, egyszerűen kell játszani. Nem elég helyzeteket kialakítani, ki is kell tudni őket használni. Ebben nem voltunk ma elég hatékonyak. Ami lényeges, hogy készülünk a négyes döntőre, addig folyamatosan edzünk. Ott ennél jobban kell majd játszanunk.”