85 perc játék után nyertek Sebőkék

A Hokki összesítésben 3-1-re vezet a finn másodosztály negyeddöntőjében. Háriék simán húzták be az osztályozó első meccsét, NHL-es veteránjuk, Brashear a legjobbkor lőtte pályafutása első svédországi gólját.

Öt harmadon keresztül tartott Sebők Balázsék negyeddöntőjének negyedik meccse a Mestisben. Az első két meccset hozta a Hokki, ám a harmadik, ismét hazai pályán rendezett találkozót megnyerte a vemdég JYP Akatemia. Így a negyedik, Jyvaskylaben rendezett találkozó tétje óriási volt: ha a JYP nyer, akkor egyenlít és lélektani fölényt szerez, ha viszont a Hokki nyer, akkor egy győzelemre kerül az elődöntőtől. A kezdés a vendégeknek sikerült jobban, a 14. percben megszerezték a vezetést Sebőkék. A meglehetősen sok szabálytalansággal tarkított meccsen a JYP egy ötperces előnyben egyenlített a második harmadban, ám 5 másodperccel a játékrész vége előtt a Hokki is kihasznált egy kétperces fórt és visszavették a vezetést. Nem tartott azonban sokáig az előny, mert harmadik periódus 65. másodpercében a JYP vert be egy előnyt és másodszor is egyenlített.

Az első 41 percben tehát négy gólt is láthatott a publikum, a következő 41-ben azonban egyet sem. Nem csak a rendes játékidőben, de a negyedik harmadban sem esett ugyanis gólt, bár ha hinni lehet a statisztikáknak, a hazai csapat 9-1-re nyerte ebben a húsz percben a kapura lövéseket. Sebőkék azonban átvészelték a kritikus periódust, majd az ötödik harmad 6. percében, 85 perc játék után a mindent eldöntő találatot is megszerezték. Nagyon fontos győzelmet szerzett tehát a Hokki, összesítésben 3-1-re vezet a párharcban, ami azt jelenti, hogy szerdán, hazai pályán le is zárhatja a továbbjutás kérdését. A többi párharc változatosan alakult, az alapszakaszban első helyen végzett Jukurit söpréssel ment tovább, a második helyezett KooKoo 2-2-re áll a SaPKo-val szemben, míg a harmadik helyezett TUTO Hockey 1-3-ra áll a hatodik helyezett LeKivel szemben.

Hári Jánosék számára is elkezdődött a bentmaradásért vívott szakasz, ebben a Modónak a HC Vita Hastent kell legyőznie egy négy nyert meccsig tartó párharcban. Az első meccs viszonylag simán alakult, a Modo kétszer annyit lőtt kapura, mint ellenfele, és bár az első periódus után 0-0-t mutatott az eredményjelző, a második harmad elején emberelőnyből megszerezték a vezetést, majd a 46. percben kettőre növelték az előnyt. A 3-0-s végeredmény egy üres kapura elért találattal alakult ki. Az első gólt egyébként az a Donald Brashear szerezte, akit november végén igazolt le a Modo. Az egykori NHL-es verekedőember, aki januárban ünnepelte 43. születésnapját, nem sokat játszott eddig az SHL-ben, összesen 12 meccsen lépett pályára.

Erre a meccsre egy másfél hónapos sérülés után tért vissza, a svéd szövetség ezzel a videóval köszöntötte a játékost, aki emberelőnyben a kapu előtt azért bizonyította, még mindig nem egyszerű őt semlegesíteni. A csatár így nyilatkozott a meccs után: “Ez így volt egész karrierem során. Mindig azt mondták, nem fog sikerülni. Hát most talán nyertem magamnak némi tiszteletet.” Hári pontot nem szerzett, összesítésben a Modo 1-0-ra vezet, folytatás csütörtökön Norrköpingben.