Vas Márton 1+2-vel folytatta a rájátszást

Második playoffmeccsén ötödik pontját szerezte a magyar válogatott bekkje, nem csoda, hogy csapata két győzelemmel áll. Az ECHL-ben a Reading vasárnap megmutatta, hogy mekkora bravúr volt őket szombaton megvernie Nagy Gergőéknek, nem sok babér termett a Kalamazoonak. Vas János újra játszott, nem is keveset, viszont nagyon hasznosan.

A DEL2 negyeddöntőjének második meccsén a Ravensburg hazai pályán nagyobb verést kapott, mint idegenben az elsőn. A meccs Vas Márton góljával indult a hetedik percben. Ezt a harmad végén megduplázta a Löwen, majd a középső periódust is 2-0-ra nyerték, így az utolsó húsz percre már 0-4-es állással mentek ki a csapatok. Ekkor betaláltak a hazaiak, ám két góljukra a Frankfurt hárommal felelt, így végül 7-2-re nyerte a mérkőzést. Vas Márton a gólja mellett két asszisztot adott, azok után, így a playoffban 2 meccs után már 5 pontja van. Összesítésben a Löwen 2-0-ra vezet, folytatás kedden Frankfurtban.

Vas Marton Lowen

Az ECHL-nek hosszú ideje egyik meghatározó csapata a Reading Royals. Szombaton ennek ellenére hazai pályán kaptak ki a Kalamazoo Wingstől, aminek sportértékét már akkor jeleztük tudósításunkban. A visszavágóra 24 órát sem kellett várni, két nap alatt két meccset játszottak egymás ellen és bizony vasárnapra alapos fejmosást kaphattak a hazai játékosok. A meccs felénél már 5-0-ra vezetett a Reading, a vége 6-1 lett. Nagy Gergő négy mérkőzés után most először maradt pont nélkül, a Kalamazoo azonban továbbra is a harmadik helyen áll a keleti konferencia északi csoportjában.

Vas János csapata kikapott a cseh bajnokságban az Olomouc otthonában. 1-1-es első harmad után a másodikat 2-1-re nyerte az Olomouc és ez elég is volt a 3-2-es győzelemhez. Vas János játszott, 15 perc jégidőt kapott, pontot ugyan nem szerzett, de plusz eggyel zárta a meccset, 22 buliból 17-et elhozott.

Láday Tamásék borzalmas utolsó harmadot produkáltak az ECHL-ben a Portland Winterhawks vendégeként, így egy gólzáporos meccsen maradtak alul. Pedig nagyon jól kezdett a Spokane, az első 23 percben ütött három emberelőnyös és egy emberhátrányos találatot, ezzel már 4-0-ra vezetett. A hazaiaknak hat perc elég volt, hogy visszajöjjenek a meccsbe, ennyi idő alatt lőttek három gólt, amivel minimálisra csökkentették a hátrányt. A 34. percben meglőtte második hátrányos találatát is a Spokane, így 5-3-mal fordulhattak a harmadik periódusra, de ez sem volt elég, a Portland 5-1-re nyerte ezt a húsz percet és végül 8-6-ra a mérkőzést is. Láday nem szerzett pontot, a Spokane továbbra is hetedik nyugaton.

Parádés hétvégén vannak túl Galló Vilmosék a svéd juniorbajnokságban. A Linköping kétszer játszott idegenben a hétvégén és mindkétszer győzött. Szombaton a HV71 csapata volt az ellenfél, az első kétharmad 1-0-val hozták Gallóék, a harmadikban aztán elléptek ellenfelüktől, az 52. perc végén már 5-0-t mutatott az eredményjelző. A hazaiaknak összejött a szépítés, ezzel lett 1-5. Vasárnap a Rögle volt az ellenfél, ez a már nagyobb csatát hozott, 2-2-ig felváltva vezettek a csapatok, majd a harmadik harmadban sokáig úgy tűnt, nem születik döntés a rendes játékidőben, ám két perccel a vége előtt a Linköping bevitte a döntő találatot és 3-2-re nyert.

Ezzel a svéd juniorbajnokság legjobb tíz csapatának küzdelme véget ért, a Linköping első helyen zárt, második lett a Modo, harmadik a Skelleftea. Galló teljesítménye kicsit visszaesett a szezon első feléhez képest, akkor a 6. helyen zárt a házi kanadai táblázaton, ezúttal 16 meccsen 2 gólig és 5 asszisztig jutott, ami a 9. helyre volt elég. Ennek persze számos oka lehet, így önmagában, a háttér ismerete nélkül nincs túl nagy jelentősége, ami fontos, hogy továbbra is komoly feladatokat kap a svéd bajnokság egyik legjobb csapatában, sokkal jobb helye nem is lehet egy 19 éves hokistának.

Otthon töltötték a hétvégét Keresztury Erikék, a német juniorbajnokságban az őket egy hellyel megelőző EC Bad Tölz csapatát fogadták. Hatalmas tétje volt ennek a két találkozónak, hiszen a két pontnyi távolság a rájátszástól választotta el a Düsseldorfot. Szombaton a vendégek szereztek vezetést az első harmadban, amit harmadik játékrész elejéig sikerrel őriztek. Ekkor azonban beindult a Düsseldorf és sorozatban három gólt is ütött, majd 3-1-re nyert. Keresztury egy assziszttal vette ki részét a sikerből, amellyel pontegyenlőség alakult ki. A vasárnapi meccs tehát a folytatásról döntött, amelyik csapat nyer, az folytatja a legjobb négy között. Nos, nem bízták a véletlenre a dolgot a vendégek, a vezetés megszerzése után még négy góllal terhelték meg csak az első harmadban az ellenfél hálóját, eldöntve a mérkőzést. Azért a rend kedvéért a fennmaradó két harmadot is megnyerték, egyaránt 2-1-re, így végül 60 percnyi játék után 9-2-t mutatott az eredményjelző.

Ezen a napon Kereszturynak nem termett pont, egyben az is eldőlt, hogy csapata az ötödik helyen végzett és nem került a playoffba. Keresztury Erik a szezon első felében, a csoportküzdelmek idején csapata harmadik legponterősebb játékosa volt, húsz meccsen lőtt hat gólt és kiosztott 12 asszisztot. Az ezt követő alapszakaszban is az élmezőnyhöz tartozott, szintén húsz mérkőzés alatt produkált 5+6 pontja az ötödik helyhez volt elég a házi kanadai táblázaton.