Az Epinal egyenlített, a Dijon kikapott

A két franciaországi kis csapat változó sikerrel vette a bajnoki elődöntők negyedik mérkőzését, a Basile vezette Gap egy győzelemre került a döntőtől.

Ahogyan azt várni lehetett, a pénteki 9-1-es kiütéses vereség benne maradt az Angers-ban. Szombatra nem sikerült teljesen összeszedniük magukat és bár nem sok választotta el őket a győzelemtől. A szlovák csatár Jan Plch két góljával kétszer is vezetést szerzett a hazai csapat, ráadásul a harmadik játékrész 19. másodpercében Ken Ograjensek passzából Anze Kuralt is betalált, így 3-1-re elhúztak ellenfelüktől. Az Angers azonban három perc múlva egy gólra zárkózott, teljesen nyílttá téve a meccset. Az egyenlítő gól azonban elmaradt, 3-2-re nyert az Epinal és összesítésben 2-2-re áll rangosabb ellenfelével szemben.

A pénteki 3-0-s vereség után összeszedte magát Luciano Basile csapata, a Gap a Dijon ellen Dijonban. Bostjan Golicic már 20 másodperc elteltével megszerezte a vezetést a vendégeknek, amit a végül mesterhármasig jutó cseh csatár, Radim Valchar duplázott meg két perccel később. A második harmadban a Dijon faragott a hátrányból, a második szünetre 3-2-es vendégelőnnyel vonultak a csapatok. A záró húsz percben azonban már csak a Gap szerzett gólt, mégpedig hármat, ezzel alakult ki a 6-2-es végeredmény. A meccs hőse egyértelműen a már említett Valchar volt, aki három gólja mellett két asszisztot is kiosztott. A párharc állása 3-1 a Gap javára, a következő összecsapást március 17-én, kedden rendezik.