Dupla shutout St. Louisban

A Los Angeles visszavette a Nyugati főcsoport 8. helyét a Winnipegtől.

A Boston megszakította a Tampa Bay 4 meccsen át tartó győzelmi sorozatát. A Bruins büntetőkkel nyert, amivel sorozatban negyedik sikerét aratta.

Folytatta mélyrepülését az Edmonton. Az Oilers zsinórban hatodik vereségét szenvedte el, de ami még ennél is rosszabb, a legutóbbi 3 meccsén 18 gólt kapott, a Pittsburgh elleni találkozón Ben Scrivens 4-szer, Richard Bachman 2-szer szedte ki a kapuból a korongot.

A Stars nyert a Hurricanes otthonában. A Carolina udvarias vendéglátónak bizonyult, ugyanis csak 18-szor találta el Kari Lehtonen kapuját, aki még így is kapott 3 gólt. A hazaiaknál a Chris TerryVictor RaskAndrej Nestrasil hármas hiába remekelt, amikor Elias LindholmRiley NashRyan Murphy -3-as plusz-mínusz mutatóval zárt.

Max Pacioretty önmagában kevés volt a Montreal sikeréhez. A Canadiens csatára hiába lőtt két gólt az első harmadban, a második húsz percben egyenlített, a záró játékrészben pedig még hármat lőtt az Ottawa a 2+1 pontig jutó Erik Karlsson vezetésével.

A Detroit hiába lőtt 42-szer kapura, vereséget szenvedett. A Red Wings a 8. percben Justin Abdelkader emberelőnyös góljával megszerezte a vezetést, ám Szergej Bobrovszkij a folytatásban már nem kapott gólt. Ellenben Jimmy Howard igen, így a Blue Jackets diadalmaskodott.

Mindösszesen 20-20 lövést jegyeztek fel a Florida és a Winnipeg találkozóján. A mérkőzést a Panthers nyerte, a rutinos Jaromír Jágr továbbra is élvezi Miamit, két gólpasszal járult hozzá csapata sikeréhez.

Csak a büntetőknél született gól St. Louisban. A Blues kapujában Brian Elliott 28, a Phillynél Steve Mason 35 védéssel zárt 65 perc után. A vendégek a szétlövésnél is góltalanok maradtak, így a pluszpont a St. Louist illette.

Szintén rávezetések döntöttek Denverben. A második harmadbeli gólváltás után a büntetőknél a Colorado eggyel többször talált be, ezzel otthon tartották a második pontot.

A Los Angeles kihasználta a Winnipeg botlását. Mivel a Jets vereséget szenvedett Floridában, ezért a Kings előzhetett Vancouverben. Meg is tette, Jonathan Quick 19 védéssel ért el shutoutot, míg Anze Kopitar és Justin Williams egyaránt 1+1 ponttal zárt.

A Chicago bedarálta az Arizonát. A Coyotes csak 18-szor, míg a Blackhawks 44-szer lőtt kapura. Mike Smith hiába mutatott be 42 védést, remek teljesítményét nem másolták a sivatagi csapat csatárai.

A Nashville lőtt gól nélkül maradt San Joséban. A Predators csatárai nagy munka elé állították Antti Niemit, a Sharks kapusa 35 védéssel produkált shutoutot.